Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Клапа за въртене на въздуха в купето

Rokisss снимка Rokisss 25 август 2009 - 20:43

Колеги,нов съм във форума,та предварително се извинявам!Доста се порових,но никъде не ми стана ясно от старите теми какъв е точно проблема.Сега по същество за прблама.Става въпрос за клапата за циркулация на въздуха в купето, когато дам на контакт се чува едно жужене и след това щтрак и клапата превърта в оста т.е. моторчето върти без прекъсване.И още,когато натисна копчето за въздуха, моторчето обръща посоката,но пак не спира да върти и отново клапата превърта в оста.Някъде четох,че зад копчетата за управление на парното има блок за управление,където имало реле,но уви цял ден разглобявах,счупих си даже централната конзола,но все пак извадих този блок и нищо, никакво реле,само съпротивления и някакви малки интеграли.Обиколих всички техници в града и нищо конкретно,само предположения.Та въпроса ми е, някой знае ли какво спира гадното моторче да върти посоянно,реле ли е,интегралка ли е,или бог знае какво? Още веднъж се извинявам и благодаря !Публикувано изображение
Отговори

viho снимка viho 26 август 2009 - 08:58

Колега и при мен е така моторчето постоянно си е под напрежение , когато взех колата не ми работеше клапата винаги и постоянно си жужи . Оказа се че статора на самия мотор се е отлепил от корпуса , след като си залепих магнита за корпуса всичко си тръгна и от 1,5 години се радвам на без проблемна работа.

П.п. според мен няма електроника или релета за управление на това моторче а самото то е изчислено да работи в режим на късо .
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 26 август 2009 - 14:38

Колега и моята клапа не работеше, защото беше развалено моторчето. Цяла зима не искаше да работи напролет го закачих и се оправи, но само за няколко дни. Това което направих беше демонтаж на цялото моторче и смяна на двигателчето което върти а и малко гресчица по клапата за да се движи по-лесно. От тогава никакви проблеми 2 месеца.

Виждам че си от РК ако има нещо пиши ще помагаме :icon_wink2:
Отговори

Rokisss снимка Rokisss 26 август 2009 - 14:41

Колега как разбра,че се е отлепил магнита от статора,че аз въобще не можах да го помръдна.
Отговори

Rokisss снимка Rokisss 26 август 2009 - 14:54

Колега от РК аз взех две моторчета от моргите,но пак същата работа.Или ите са със същия дефект или незнам вече.Ако знаеш от къде да си купя ново пиши.

Колега от РК вече две моторчета вземам от моргите но пак същата работа.Сигурно и те са със същия дефект.Ако знаеш от къде да взема ново пиши.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 26 август 2009 - 14:58

Пич ново няма откъде да вземеш. Марката е Бош и ходих в магазина казаха ми с поръчка от Германия дрън-дрън.Щом си слагал други две проблема може да е механичен? Пробва ли клапата дали върви свободно на ръка? И нали говориме за клапата над вентилагора?
Отговори

Rokisss снимка Rokisss 26 август 2009 - 15:42

Да ,за същата клапа става въпрос.Но прблема не е механичен ,защото клапата движи много леко.Мисля че има логика за магнита на статора , но не мога да го отворя,а напъна ли го по силно сигурно ще го счупя.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 27 август 2009 - 09:40

Добре значи имаш 3 моторчета и нито едно не работи? Отвори едно две и пробвай с два кабела на акумулатора като ги обръщаш. Моторчето трябва да върти без проблеми и ако всичко е ок слагаш на колата! Замери на буксата идва ли ток не може да не се оправи!
Отговори

todor145 снимка todor145 27 август 2009 - 10:12

моята също не работи ,смених моторчето същата работа,според мен затяга редуктора вътре.сега смятам да сложа машинка от централно заключване,но трябва да има крайни изключватели тъй като консумацията на моторчето на ЦЗ е 2А, а оригиналното 0.1А

ще ви кажа за резултата ако стане,но 99% съм сигурен че ще стане 
Отговори

Rokisss снимка Rokisss 27 август 2009 - 18:39

Първото нещо което направих е да отворя едно то моторчетата.Вътре има един червяк и три зъбни колела/редуктор/,а самото двигателче -ротор и статор,нищо друго.На буксата си идва ток и двигателя върти постоянно и в двете посоки.Разбира се след като натисна копчето за циркулация,но неще да спре когато клапата удари в крайно положение и точно там е проблема - чупи оста.
Отговори

Rokisss снимка Rokisss 27 август 2009 - 18:45

Нещо трябва да спре моторчето да върти, когато клапата достигне крайно положение.Затова днес си поръчах нова интегралка/тази която командва копчето за клапата/,но ще дойде чак в понеделник.До тогава ще чакам ако някй драсне нещо конкретно.
Отговори

Hevy снимка Hevy 27 август 2009 - 19:34

Два вида са клапите за Астрите,делфи и бехр, ако моторчето е на оста на клапата значи е бехр, което пък означава че те е налазила хроническатата болест - счупила ти се е клапата в мястото на зацепване с моторчето, затова превърта. Моторчето е постоянно под напрежение, само му се сменя полярноста, когато клапата опре в крайно положение блока за управление намаля напрежението...естествено катото е счупен съединителя не спира а продължава да върти. Дори да излезе че не е това за всеки случай ще опиша ремонта. Просто трябва да я обърнеш от другата страна, симетрична е. Но тука вече идва сложното, за да извадиш трябва да отвиваш вентилатора отдолу...дълга и широка..аз срязах решетката към купето/безполезна е/ махнах кората пред предното стъкло и така я извадих...за всеки случай залепих пукнатото и я обърнах...това е...
Отговори

Rokisss снимка Rokisss 27 август 2009 - 21:07

Клапата която сложих след като срязах решетката е здрава и от двете страни от към моторчето квадрата също,но моторчето не спира дори като го хвана клещи.Така,че ако сложа новата клапа ще я счупи и нея.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 30 август 2009 - 19:43

Колега какво стана оправи ли я? Пробва ли да замериш дали когато клапата затвори дали спира тока към нея? Трябва някъде преди нея да има краен изключвател който да прекъсва захранването!
Отговори

Rokisss снимка Rokisss 30 август 2009 - 20:35

За съжаление още не съм я оправил.Трябва две седмици да чакам интегралката, която командва захранването за клапата, защото не ми се ходи до София , а няма гаранция,че ще я има и там,тъй като имало само една фирма вносител.Колкото до замерването на тока,направих го ,но нищо не го спира .Никакъв изключвател,единствено тази интегралка , която се намира в блока за управление.Ако и тя не се окаже причината просто се предавам и я по БГ.
Отговори

Hevy снимка Hevy 31 август 2009 - 13:30

С клещи трудно се проверява, в моторчето има редуктор, а като го държиш на ръка трудно се имитира пълно спиране. По принцип клапата е изчислена така че да спре моторчето, все пак така работи - до упор и чак тогава това интегралче намаля напрежеинието...а го намаля за да не изгори моторчето а не за да не счупи клапата...но и аз за всеки случай съм го побългарил - сложих му и едно копче до това на тракшън контрола...то се чува кога опира клапата и го изключвам...
Отговори

Rokisss снимка Rokisss 31 август 2009 - 21:18

Пробвам с новата интегралка и ако пак не го спре когато го задържа с клещи,защото не мисля,че оста е по здрава,а също така и редуктора защото и колелцата са пластмасови,ще си изведа допълнителен изключвател.
Отговори

Rokisss снимка Rokisss 18 септември 2009 - 20:43

Колеги,дойде дълго чаканата интегралка но отново нищо.Ако някой научи как да отстраня проблема и го напише ще са му благодарни много хора!
Отговори

Hevy снимка Hevy 18 септември 2009 - 22:13

Май още не си разбрал принципа на действие - клапата, съединителя и разните му там зъбни колела са така проектирани че да спрат моторчето. Когато са здрави разбира се...клапата опира, моторчето спира, чак тогава това интегралче или дявол знае кво намаля напрежението - за да не изгорят намотките на моторчето а не за да не се счупи клапата...
Отговори

Rokisss снимка Rokisss 22 септември 2009 - 00:40

Още при първия майстор ми беше изнесена същата лекция.Аз разбирасе се съгласих,но в момента в които му казах да я оправи започна като теб колега HEVY,че е по добре да си сложа изключвател или с тел която да не се вижда и да си я дърпам когато има нужда.И след това при всички майстори в града същата песен.Така , че въпроса относно клапата остава висящ!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg