Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с газова Renzo Landi

Auto снимка Auto 22 октомври 2009 - 22:17

Проблема е следния при Опел астра г с обикновена газова монтирана в Италия с нея е дошла Landi Renzo или обратно беше името не се сещам. Та проблема е следния и мисля, че се задълбочи. При ниски обороти на всяка предавка около 1000-1500 докато влезе в оборот се чуват детонаций и гърмежи чак стряскащи.Последно когато се пребрах от дълък път колата изгуби всякаква мощност на гас взе да се тресе и прехлъцва,неможе да се изфорсира повече от 2000 оборота прави го само на гас. Дали е от изпаритя филтри дали е запушено нещо. Ще я карам на газаджий ама се мръшат на тая марка газови бутилки и гледат бързо да ме разкарат с оправданието неработим с тях. Очаквам някакви препоръки и идей.От Карлово съм.
Мнението беше редактирано от Auto: 22 октомври 2009 - 22:19
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 22 октомври 2009 - 22:42

Здравей колега,сменял ли си филтърчето на газта?Добре е да минеш и един газанализатор,лично аз губя центровка на газ при всяка смяна на въздушен филтър и сам си връткам кранчетата.Поздрави и успех :icon_razz2:
Отговори

Auto снимка Auto 23 октомври 2009 - 23:18

Ще търся сервиз в Пловдив в Карлово има само на Стар Гас и ми казаха, че немогат да ми помогнат с нищо. В крайна сметка останових сам до определена степен защо не върви на гас, след поредната детонация се беше извадила трабата на въздушния филтър към кутията.Сега работи нормално, но не се знае кога ще има отново пукот затова щея водя в Пловдив сервиз на Ланди да отстранят детонациите.
Отговори

rhg_73 снимка rhg_73 24 октомври 2009 - 11:09

здравеи колега! сменяи с газов инжекцион. и моита беше сьщто с такава система от италия .сега само бутилката ми остана другото е ново ГИ.и тук в Варна никои не ще да я праи и затова я смених.и вече не гьрми.успех ти желая
Мнението беше редактирано от rhg_73: 24 октомври 2009 - 11:09
Отговори

imitev снимка imitev 24 октомври 2009 - 11:12

На моноинжекцион трудно ще сложи газов инжекцион. Не знам да има някой да работи като хората на моноинжекция...

Освен това проблемацията най-вероятно е в запалителната система - свещи, кабели.

Хубаво е да се направи ревизия на изпарителя и да се направи реглаж - ако е бедна сместа пак ще гърми.
Отговори

Auto снимка Auto 25 октомври 2009 - 23:47

Пропуснал съм да напиша, че не е моноинжекцион, двигателя на астра Г е Х14ХЕ, а моното C18NZ е на старата астра Ф, та уредбата си има ламбда контрол със стъпков мотор и емулатор за инжекциона, но си остава обикновена уредба, надявам се след реглаж в сервиза да се оправи.
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 26 октомври 2009 - 19:57

 Auto, на 22 Oct 2009, 22:17, каза:



Имах абсолютно същия проблем.Не съм с инцекцион,некъв емулатор имам.На тръгване се взривяваше нещо и гаснеше.На дълго от морето,баш при Карлово:)))),от 4 на 3 свалям,и същото.Звъня на майстора(ко имаш път къде Софето,ще те пратя,нема равен),и му казвам за ко иде реч.Отивам там,качва я на стенда сичко ОК.По едно време ми вика да включа дето има консуматори,парно,дискотека,нагревател на стъклото,фарове.....бе сичко.Гаси гаража,и ме вика.Кво да скивам:на 3 цилиндър,такава искра биеше,фас да си запалиш.Веднага смених кабелите с метални чашли и до сега(14 месеца),нямам ядове,а "старите" кабели бяха на под 1000км,от "приятел".Дано а се окажа полезен.
Отговори

EXALIBUR снимка EXALIBUR 27 октомври 2009 - 19:40

 Auto, на 22 Oct 2009, 22:17, каза:

Проблема е следния при Опел астра г с обикновена газова монтирана в Италия с нея е дошла Landi Renzo или обратно беше името не се сещам. Та проблема е следния и мисля, че се задълбочи. При ниски обороти на всяка предавка около 1000-1500 докато влезе в оборот се чуват детонаций и гърмежи чак стряскащи.Последно когато се пребрах от дълък път колата изгуби всякаква мощност на гас взе да се тресе и прехлъцва,неможе да се изфорсира повече от 2000 оборота прави го само на гас. Дали е от изпаритя филтри дали е запушено нещо. Ще я карам на газаджий ама се мръшат на тая марка газови бутилки и гледат бързо да ме разкарат с оправданието неработим с тях. Очаквам някакви препоръки и идей.От Карлово съм.



Преди няколко дни преживях подобно удоволствие, както си вървеше взе да предърпва и т.н.!
Пукотевици, тресене ....
И всичко това в резултат на тоталното втвърдяване на мембраната за високото налягане. Всепак 3 години нонстоп експлоатация и 70000км пробег са си дали отражението.
И накрая ето и решението- изпарителя долу, почистване на вътрешностите със кореселин, нови мембрани за 18.50лв и сега Фронтерата отново гази калта!!!
Отговори

astra cabrio снимка astra cabrio 11 ноември 2009 - 20:47

А от каде закупи комплекта за Ланди ренцото ?? аз също имам фронтера и сам свалил изпарителя защото не храни достатъчно фронтерката ,сложих друг изпарител и колата литна,но искам да си отремонтирам оригиналния изпарител :)
пиши на скайп : TeamBrG да обменим опит за фронтерките :)
Мнението беше редактирано от astra cabrio: 11 ноември 2009 - 20:48
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 11 ноември 2009 - 21:15

На един изпарител му дават около 50000 км. ако се кара много и постоянно.Ако колата не се кара може и на по малко километри.На старата ми кола направих над 60000 на започна да гасне когато понякога я изключвах от скорост и разхода се вдигна около 1 литър иначе разлика с вървенето не се усети.Като имате впредвид че съм сменял свещи почти на 15000 км и кабели веднъж плюс дист.капачка и палец.
Отговори

EXALIBUR снимка EXALIBUR 12 ноември 2009 - 18:49

 astra cabrio, на 11 Nov 2009, 20:47, каза:

А от каде закупи комплекта за Ланди ренцото ?? аз също имам фронтера и сам свалил изпарителя защото не храни достатъчно фронтерката ,сложих друг изпарител и колата литна,но искам да си отремонтирам оригиналния изпарител :)
пиши на скайп : TeamBrG да обменим опит за фронтерките :)



Ами буквално от селския магазин за Авто части! :mhihi:
Иначе във реномираните продавачници искат по 35лв уж за оригинални Италиански мембрани! А за ремонт със такива оригинални мембранки майсторчетата дето ми слагаха уредбата ми обадиха цена от 80лв. Божкеее, на къде отива тоя свят незнам!!!
Къде са 18,50 лв къде са 80лв. :mhihi:
Отговори

astra cabrio снимка astra cabrio 30 април 2011 - 21:06

Е кажи каде е тоз магазин за да си закупя тез мембранки и да си сложа Ландито ,мерси предварително
Отговори

EXALIBUR снимка EXALIBUR 02 май 2011 - 14:37

 astra cabrio, на 30 април 2011 - 21:06, каза:

Е кажи каде е тоз магазин за да си закупя тез мембранки и да си сложа Ландито ,мерси предварително

Като гледам си от София, аз моите ги купих от Аксаково,съседно на Варна.
Не знам как да ти помогна, само колегите от София могат да ти подскажат къде там продават мембрани.
Успех!!!
Отговори

astra cabrio снимка astra cabrio 08 юни 2011 - 12:12

Момчета победих Ландито,ако има някой проблем с изпарителя да ми се обади за едно сокче ще му наглася мембранките,супер лесно е :).
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg