Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем след гърмеж на въздушен филтър

Makintier снимка Makintier 15 февруари 2010 - 21:56

Здравейте,
Карам Опел омега Б с АГУ.
Вчера,когато потеглях на един светофар,ми изгърмя кутията на въздушния филтър.Колата си продължи без да загасва,учудих се,че гръмна,защото подобно нещо не ми се е случвало от 3 години с тази кола.
Пак да се върна към историята....и след това спрях да погледна отпред какво е положението.Всичко си беше наред,единствено кутията се беше разместила,оправих я.
Само че след това ми се наложи да изгася колата и пак да я запаля след известно време и когато я запалих на бензин лампата на двигателя не спря да свети.Изчаках да загрее мотора и минах на Газ чак тогава,при преминаването непосредством, лампата изгасна!
Днес усетих, че ми придърпва колата, когато е в диапазона между 1600 и 1900 оборота!
Можете ли да ми кажете, какво може да и е на колата на пръв прочит? Ако не, ще помагам с още информация.
Мерси предварително!
Отговори

L-A-T-I-N-O-W снимка L-A-T-I-N-O-W 15 февруари 2010 - 22:04

Колега и на мен така гръмна един път доста силно.Аз смених свещите и сложих една кихалка да сам по-спокое.Спорет мен първото което трябва да направиш е да смениш свещите ако пак прави проблеми смени и кабелите и така по рет.
Отговори

dionisi снимка dionisi 15 февруари 2010 - 22:14

Колега направи си една самодиагностика да видиш защо свети лампата, но според мен щом е гръмнала и чак кутията на филтъра ти е разместила дебитомера е дал фира, затова ти и свети лампата, но все пак направи си една самодиагностика.
С каква газова си - обикновена или ГИ?

Поздрави.
Отговори

Makintier снимка Makintier 15 февруари 2010 - 22:22

 dionisi, на 15 Feb 2010, 22:14, каза:

Колега направи си една самодиагностика да видиш защо свети лампата, но според мен щом е гръмнала и чак кутията на филтъра ти е разместила дебитомера е дал фира, затова ти и свети лампата, но все пак направи си една самодиагностика.
С каква газова си - обикновена или ГИ?

Поздрави.

С изпарител съм.
Ще ми кажеш ли как да си я направя,че съм малко зелен в тази област?
Отговори

dionisi снимка dionisi 15 февруари 2010 - 22:28

Хм колега те и двете газови имат изпарител не може без тях :) Как да го кажа иначе... имаш ли плочка за газовата? И тройник от който да я настройваш?

Иначе за самодиагностиката ето тук е написано всичко. С две думи - при бушоните имаш една букса с 16 крачета. Даваш накъсо 5 и 6 и броиш миганията /погледни 1то мнение в линка по горе/. След това по таблицата гледаш пак от горния линк гледаш какъв ти е проблема.
Като намериш кода за грешка или не можеш се оправи пиши пак

Поздрави.

п.с. бях объркал буксата е с 16 крачета не с 12
Мнението беше редактирано от dionisi: 15 февруари 2010 - 22:40
Отговори

Makintier снимка Makintier 15 февруари 2010 - 22:33

Обичкновена ми е,не е газов инжекцион.
Отговори

Makintier снимка Makintier 16 февруари 2010 - 22:03

Оказа се,че дебитомера ми се е развалил... :mhihi:
За нов с гаранция ми искат 380 лв + нови свещи - 40 лв + кабели за тях още 90лв.
Според вас това нормална цена ли е за дебитомера? Мога ли да го намеря на по-ниска цена?
Мнението беше редактирано от Makintier: 17 февруари 2010 - 15:28
Отговори

dionisi снимка dionisi 17 февруари 2010 - 18:26

Ами значи за X20XEV втора ръка, го взимах 2 пъти по 90-100лв, за нов... незнам поразтърси се из гугле. Виж тук на каква цена ще ти дойде уж са нови. Провери си номера и го виж дали го има там. За друго място незнам.

Поздрави.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 20 февруари 2010 - 01:56

 Makintier, на 16 Feb 2010, 22:03, каза:

Оказа се,че дебитомера ми се е развалил... :icon_wink2:
За нов с гаранция ми искат 380 лв + нови свещи - 40 лв + кабели за тях още 90лв.
Според вас това нормална цена ли е за дебитомера? Мога ли да го намеря на по-ниска цена?


гръмнал дебитомер + АГУ = газов инжекцион

още като са ти го слагали АГУ-то трябва да са ти го казали а това, че ти е гръмнал след 3 години си е чист късмет, някои и 3 месеца не издържат
Отговори

valll4o снимка valll4o 20 февруари 2010 - 07:23

можеш да си поръчаш дебитомер от ebay
Отговори

Makintier снимка Makintier 21 февруари 2010 - 13:11

Така...Колиги,
Смених свещи и кабели (дебитомер не съм сменял, защото я карам на газ) направиха ми настроийка на газовата , но пак продължава "зачудването" на оборотите между 1500 и 1800. Усеща се като придърпване когато е този диапазон.
Например: Карам на 3-та с 1500 оборота без да ускорявам, без да намалявам, поддържам една скорост и тогава придърпва.
Ако случайно можете да ми помогнете ще съм Ви много благодарен!
Отговори

doolettle снимка doolettle 21 февруари 2010 - 21:26

може да придърпва поради много причини. Иди при Мишо и той ще ти каже със сигурност дали може да се оптимизира нещо по газовата или проблема тряа да се търси другаде. Плочки, настройки, монтаж и още куп неща тряа да се погледнат. Може да има е някой скъсан въздуговод и да смиче въздух. Аве така от разстояние си е малко за екстрасенси.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg