Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Пружини за Астра Г

DALGONSKi снимка DALGONSKi 01 април 2014 - 22:41

За комби и хеч размерите и изобщо параметрите на пружините са много различни!

А за колегата дето казва, че едни пружини са 50 лв. - много моля, нека посочи КЪДЕ аджеба оригинален комплект пружини за мойта кола са 50 лв ??? Та аз едва навих ония от авто-моргата да ми продаде САМО една за 30 лв..
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 02 април 2014 - 06:38

 mupkoc, на 01 април 2014 - 06:38, каза:

Защо се занимавате с "глупости"? Едни пружини са 50лв.



mupkoc, ти лично, за твоята кола, купувал ли си нови пружини на посочената цена? Ако е така, сподел мнение за тях. Аз не мисля, че се занимаваме с глупости, защото такива пружини нямат нищо общо с оригиналните,освен на външен вид. Предпочитам пружини втора употреба, за да не се занимавам после наистина с глупости. Мой приятел си купи нови пружини и само след седмица ги смени с други втора употреба, поради причина, че новите не ставаха за нищо. Става мъпрос за пружини от ценовия клас, който ти си подочил.
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 02 април 2014 - 06:41

DALGONSKi, ако под оригинален имаш предвид GM пружини бих ти задал контра въпроса - нима всичко което сменяш по колата ти е GM?
И съответно предпочиташ да сложиш част от моргата на n на брой години която се е амортизирала вместо да си вземеш нова но не GM?

50лв са комплект задни пружини Kyb RX5135 за Astra G хечбег.
Мнението беше редактирано от mupkoc: 02 април 2014 - 06:43
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 02 април 2014 - 20:49

 mupkoc, на 02 април 2014 - 06:41, каза:



-Ами виж сега.. наистина не всичко е с щампа от GM, но има ДОКАЗАЛИ СЕ марки, които СМЕЛО може човек да използва по автомобила си, при нужда. Но има някои така да ги нарека "възли", при които подобни ЕКСПЕРИМЕНТИ лично аз (поне) не бих направил. Е те точно един от тях са пружините.. И честно - ДА, предпочитам да взема именно GM на N-на брой години, отколкото да взема "чайнатаун"-част, която или ще изхвърля след 1-2 седмици.. или не дай Боже те мен изхвърлят от пътя.. буквално..

п.п. Апропо - от хеч до хеч има разлика, според мотора ВСИЧКИ пружини (говорим САМО ЗА ХЕЧ) - са различни!!!
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 03 април 2014 - 19:51

 DALGONSKi, на 02 април 2014 - 20:49, каза:



п.п. Апропо - от хеч до хеч има разлика, според мотора ВСИЧКИ пружини (говорим САМО ЗА ХЕЧ) - са различни!!!


За това те питах за индекса, защото колите са ни еднакви-хечбек, дизел, 2000куб.
Що се отнася до частите втора употреба и аз купувам такива, само когато съм убеден, че е са по-добри от новите-заместители.
А дали са амортизирани пружините от моргата... щом моите са се счупили, кои са по-амортезираните :unsure:
Отговори

EkO снимка EkO 21 август 2014 - 22:03

 Петър Пейков, на 16 ноември 2012 - 12:30, каза:

Пружините от Вектра А са доста по- къси (около 6см.) По същия начин стои и въпроса с пружините от Кадет които са също по- къси, но цялата им спирала е с еднаква дебелина. Още един въпрос от какво точно са изработени въпросните подложки, и ако може тяхна снимка?

Самите обикновенни пружи ли са по - ниски от тези който са на Астра Г хечбек?
Мнението беше редактирано от EkO: 21 август 2014 - 22:04
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 април 2017 - 08:24

Какъв е размерът на "нейните си" пружини (Астра Г 2.0 дизел 101 коня, хечбек) ? И ако са от комби 325мм , долу горе колко ще стане разстоянието от гумата до калника. Сега имам сложени някакви (май JP) пише на тях, но са "прави", не бъчонки. И колата има около 3см от гумата до калника - тоест много ниска и ми опря два пъти в земята, когато я изкарвах от подземен гараж нагоре.Предните гуми като стъпят на равното и задницата казва "дум" в земята. Не желая повече това и затова питам .

Другият вариант е там където удря , да изчакам да го изоре така че повече да не удря и готово :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 април 2017 - 08:27
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 май 2017 - 11:10

Само да ви кажа колеги, пружините ми бяха счупени.
От магазина взех нови на Каяба 307 мм + горните тампони(бяха си заминали),11мм еднакъв диаметър и всичко заспа :)
Две пружини + двата тампона = 130 лева и забравяте.
Отговори

Kitidance снимка Kitidance 29 януари 2020 - 23:57

Астра Г седан с метан задни пружини от Астра Ф комби перфектния избор !
Нека всички които се чудят как да вдигнат Астра Г хечбек или седан да знаят.че стават перфектно задните пружини от Астра Ф комби колата се подига вози пак много мазно и добре оставят се оригиналните тампони отдолу и отгоре оригиналния буфер на Астра г просто се слагат супер лесно като се развие само амортисцора от горе към гредата болта му и пружинките от Ф-ката комби се слагат като някой натисне барабана с краче надолу сменете си ги сами не се набутвайте по майстори и сервизи много е лесно !
Само да кажа ,че аз предприех смяната заради счупена пружина заради метанова голяма бутилка която тежи над 100кг.,за коли без метан или тежест в багажника не зная каква ще е стойката и возията с пружини от Ф-ка комби !
Благодаря ви за вниманието колеги дано съм бил полезен и съм помогнал на някой !
Мнението беше редактирано от Kitidance: 29 януари 2020 - 23:57
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg