Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнение за Opel Insignia Sports Tourer 2.0 Turbo Innovation 4×4 Automatic

Gena_bs снимка Gena_bs 15 октомври 2023 - 18:12

Погледни някоя баничарка, заради инвалидната количка.
Комбито за мен не е вариант, защото постоянно ще се налага да я сгъваш, разгъваш и прочие гимнастики.
Пиша от опит, не наизуст. Аз за по-лесно вкарвах сгънатата количка на задните седалки, но пак си е усилие.
А като знам какво е с болен човек, всяко допълнително действие е тежест.
Успех!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 15 октомври 2023 - 20:04

 sladura, на 15 октомври 2023 - 15:08, каза:

Багажника на тази Астра не е никак малък и съм съгласен с колегата Sim, че в редките случаи когато ти се налага да излизаш извън града, тя може да ти предложи достъчно динамика и комфорт особено в това ниво на оборудване.

Е колко да е голям този багажник? Стълба сгъваема 1,2 метра не я събира, нито на дължина нито на широчина! Събира идеално 90/100см пробвано(110 не пробвано), наклона на задните седалки, наклона на петата врата и тапицерията им убиват около 40см. полезно разстояние, във Вектра б комби същата стълба влиза безпроблемно. За извънградско си е топ, междуосово 2,7 метра и 4,7 метра дължина определено не е кола която се плаши от магистрала:)
Отговори

sladura снимка sladura 15 октомври 2023 - 20:43

Багажник с 540 литра обем няма как да нарека малък. За дължина на колата 4,7 метра, такъв обем на багажника е много приличен. Инсигниата ми е с такъв обем на багажника и не изглежда никак малък. Е, не е като шампиона Superb с обем 660 литра, но никога не съм страдал от липса на място.
Мнението беше редактирано от sladura: 15 октомври 2023 - 20:50
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 15 октомври 2023 - 21:59

Литрите са едно, функционалноста друго :)

Изправените от тапицерия багажници губят голяма степен от обема си и не отговарят на външните габарити на автомобила, при мен се губят 40 см., в широчина(погледни зад капаците за смяна на крушка) заради изравняването на багажника с най-тясната му част, арките на задните калници и около 40 см. в дължина заради наклона на седалките. Шампиони? В Астра ф съм качвал хладилник 1,86м., Супърба дали го може? Товаря всеки ден и да ти кажа познавам вътрешното пространство на доста автомобили. В Кадет Е седан 4219мм спокойно вкарвах три пачка CД профил на 3 метра, във Вектра Б 4495мм едвам една вкарвах една...В Астрата 4698 останах много учуден как не влиза стълба, сгъваема 4*3, общо 3м. стъпала купувана по размери за багажника Кадета, да повторя седан и трябва да бутам задният ред седалки... Като тръгна за почивка с жената и детето багажника е фулл, понякога не затварям и щората...с Вектрата не съм имал такива проблеми, отделно и детска количка карах

Идеята е не да се заяждам с теб, а както казах малко по-напред, да си вземе стола и да прецени влиза ли, удобно ли му е?
Отговори

sladura снимка sladura 16 октомври 2023 - 09:27

Абсолютно те разбирам и си много прав, че обем по книга и практичност са две различни неща. Обема в сегашните коли се постига най-вече от височина на багажното пространство, не от широчина и дължина, затова се губи практичността, защото трудно се товари нагоре за да използваш обем във височина.
И това е така защото съвременните автомобили са жертва на дизайна и багажника е едно от най-ощетените места при мускулест дизайн на задните арки и купеобразна линия на покрива. Superb е с доста прав покрив и минимално стеснение при арките и затова има най-големия багажник в класа.
Сравняваш с по-стари автомобили, но при тях функционалност беше преди дизайн, а сега е обратно и е така защото клиента вече търси дизайн при покупката, не толкова функционалност. Като искаш да ти е функционална взимаш баничарка, не комби. Ако обаче и визия те интересува, взимаш комби с голям багажник. И все още продължавам да твърдя, че 540 литра не е малък багажник. Действително може да не е удобен в дължина или широчина в конкретния случай с количката, но това става ясно с проба или с мерене на размери.
Мнението беше редактирано от sladura: 16 октомври 2023 - 12:07
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg