Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Meriva

Мерива 1.7cdti Z17DTH

jorojus снимка jorojus 30 ноември 2014 - 09:22

Здравейте,колеги.Нов съм във форума.Взех си мерива1.7цдти и имам следния проблем:
Сутрин когато е студена пали от първия път и гасне веднага, трябва да и подавам газ първите една две минути ,
за да не загасне,след което нямам проблем компютъра не показва никакви грешки.Колата е обслужена напълно
Очаквам вашите съвети и мнения , благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от jorojus: 30 ноември 2014 - 10:01
Отговори

marty_205 снимка marty_205 20 август 2020 - 15:24

Виждам че темата е стара от повече от 6 години ;но и аз се сблъсках с този проблемлСемейната ни кола е Мерива 1.7 сдти и в продължение на 2 години се мъчихме докато не попаднах на същата неизправност в руски форум. Там смениха клапана на високото налягане на нафтовата помпа и работата се оправи. Поръчахме го (Предната пролет 2019) за 568 лв но нали плащаме в брой го дадоха за 530 лв .Вдига се колата на подемник(може и на канал) развиват се два шестограма сваля се клапана и на новия се надявя новия О-Пръстен и гумичката и гарнитурата и внимателно се вкарва на мястото си .Още със запалването и всичко си дойде на място и така вече цяла година и повече. В АлиЕкспрес има същите клапани за по 20 Еuro четете коментариите на поръчалите. За този клапан на Тойотата ми (А4А 136 коня ми искаха в Карком над 800 лв , а на мен ми излезе 20 Euro с доставката.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 20 август 2020 - 22:33

 marty_205, на 20 август 2020 - 15:24, каза:

В АлиЕкспрес има същите клапани за по 20 Еuro четете коментариите на поръчалите. За този клапан на Тойотата ми (А4А 136 коня ми искаха в Карком над 800 лв , а на мен ми излезе 20 Euro с доставката.

Само за информация: тези от али-то траят по 6 месеца и после блокират. Филма го играх както и други като мен, радостта е кратка.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 август 2020 - 18:20

Аз ще добавя само че този клапан е можел да ти излезе към 300 лева, ако го беше поръчал в Ebay примерно. И за 200 лева щеше да изгориш гориво.

https://www.ebay.com...joAAOSwd0BVzJjP
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 август 2020 - 18:30
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg