Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Meriva

ремонт / смяна на глава на двигател

BorislavK3 снимка BorislavK3 17 юли 2018 - 19:38

Здравейте колеги,
след консултация и преглед в сервиза се оказа проблем в един от цилиндрите, клапан, слаба компресия. След като свалиха главата проблема се оказа "потресающ" и сега съм пред два проблема: дали да ремонтирам старата глава, което обективно не ми препоръчха от сервиза или да сменя главата с нова такава. Първият вариант, по мнението на сервиза не е най-доброто, но не е невъзможен. Втория вариант е по-лесен,обаче се оказва поне към момента зловещо скъп заради цената на резервните части.
Какво мога да очаквам от ремонтирана глава или къде мога да потърся приемлив вариант като цена за главата? до момента намирам глава почти на цената на двигател
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 юли 2018 - 19:42

Колега, пуснал си в грешен раздел питането си....
Какво и е толкова потресаващо на твоята глава? Крива ли е? Къде си я носил за проверка? Пробвай в Норена.
Ако има наистина толкова голям проблем, то намери такъв двигател на части, вземи му главата и си ти. За нова няма смисъл!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 юли 2018 - 00:34

Както е писал колегата горе, какъв е тоя потресаващ проблем ?

Ако главата ти не е крива или спукана, можеш да очакваш много добър резултат от ревизирана глава.. Тя се шлайфа, гледа се каквото трябва, пасват се клапани ако ще са нови и т.н. Уточни все пак какво са открили толкова, правилно те пита човека. Ако става дума за точно това (криво или спукано), ми работата е ясна - горе са ти дали варианта. Откриваш кола на части като твоята и готово. Ако искаш нея си ревизирай в случай че искаш да си сигурен. Но ако не става дума за механично увреждане на самата глава, защо ще я сменяш ? Сменяш само карантии и газ отново.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg