Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Какво да гледаме при покупка на автомобил !

Gena_bs снимка Gena_bs 12 ноември 2018 - 20:35

Tisho, не съм съгласен за жената!
Имал съм случаи, когато жена, нямаща и понятие от автомобили забелязва дефект по купето, разлика в цвета, ламарините, обзавеждането... А в същото време специалист - автомеханик подминава тези "симптоми". След подробно проучване на дефектите, се оказва, че са налице и други следи от удар, кърпене и т.н.
Така, че не пренебрегвайте погледа на жените! Особено на счетоводители и данъчни. :icon_razz2:
Отговори

калекото снимка калекото 17 ноември 2018 - 22:01

 rocket_strike, на 12 ноември 2018 - 20:01, каза:

Да колега, благодаря. Ще търся зимата, когато има "намаления". Каквото излезе, живи и здрави да сме и дано жената не изхарчи по-голяма сума за глупости, иначе ще продължават да ме гонят от автокъщите.
А иначе по-темата, като написах жената: Бъдещи купувачи, понякога НЕ Е необходимо да казвате на жената/половинката си каква кола търсите и до колко пари, казвам го от личен опит, иначе ... :D:D:D

Ще си позволя и аз едно мненийце! Търси кола по къщите и след Нова година! Еуфорията е преминала, джобовете са отънели, а сметките напират. През 2016 година, след ивановден, на баджанака му предлагаха "Голф" (смяташе, че тази марка е най-добра за него) на 60 % от обявената по Коледа цена. Реши да изчака, миналата година купи 2008г Астра (внос от Италия) с двигател Z14XEP, с много добър външен вид. В интернет излезе инфо, че през 2015 г е бил на 145000км. В крайна сметка се оказа, че двигателят е прегряван, сложена добавка, която закърпила положението, но след смяна на маслото, се наложи да се изръси с още 1800 лв за основен ремонт (е, да махнем 230 лв за съединителя, който имаше 2-3 години живот, но понеже колата беше разглобена, смениха и него).
Мнението беше редактирано от калекото: 17 ноември 2018 - 22:01
Отговори

stanimir zarkov снимка stanimir zarkov 01 юни 2019 - 16:35

Здравейте!
Ще купувам Opel Crossland X (бензин автоматик). Автомобилът, който ми е в офертата ми харесва по-малко от този, който карах на тест драйва(разликата е цвета). Поисках цена и за тестовия и ми направиха отстъпка от около 5% (-2000лв от цената на нерегистрираната). Тестовата кола е регистрирана преди 4 месеца и е на около 1100км. Нямам опит и не знам дали това е нормална отстъпка. Все пак са се качвали 40-50 човека да я карат. Вижда ми се малко. Ще се радвам да получа съвет от някой с опит.
Мнението беше редактирано от stanimir zarkov: 01 юни 2019 - 16:37
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 01 юни 2019 - 20:10

Ако е на не повече от 6 месеца е ОК. Виж от кога е в гаранция, и колко гаранция остава...
Отговори

stanimir zarkov снимка stanimir zarkov 02 юни 2019 - 08:36

 Hotblooded, на 01 юни 2019 - 20:10, каза:

Ако е на не повече от 6 месеца е ОК. Виж от кога е в гаранция, и колко гаранция остава...


Благодаря за съвета!
Отговори

sathv снимка sathv 02 юни 2019 - 11:15

Миналата година взехме Toйота проаз на седем месеца и 5000 километра тъй нареченият Заместващ автомобил. Отстъпката беше 7000 лева. Гаранцията започва от момента на покупката.
Мнението беше редактирано от sathv: 02 юни 2019 - 18:27
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 02 юни 2019 - 20:11

На опелите гаранцията е от момента на регистрация.... Предлагаха ми Инсигния B с отстъпка уж 2000 лв(оставаха 47 месеца гаранция) , обаче на година и малко. Същата с поръчка в друго представителство излезе с 1300 лв по скъпо и 45 дни доставка...
Отговори

innocent снимка innocent 13 юни 2020 - 09:07

Привет,

Заглеждам една Астра J 1.4 бензин 2012.
A14NEL e двигателя.
Доколкото разбирам от четене в тукашния форум двигателят е сравнително здрав и като цяло моделът е сполучлив.
За какво е хубаво да гледам, и какви са "детските" болести на модела?

Поздрави
Мнението беше редактирано от innocent: 13 юни 2020 - 12:56
Отговори

FoxyDimsi снимка FoxyDimsi 19 юли 2020 - 15:06

 innocent, на 13 юни 2020 - 09:07, каза:

Привет,

Заглеждам една Астра J 1.4 бензин 2012.
A14NEL e двигателя.
Доколкото разбирам от четене в тукашния форум двигателят е сравнително здрав и като цяло моделът е сполучлив.
За какво е хубаво да гледам, и какви са "детските" болести на модела?

Поздрави



Здравей, относно моторът , верижката да му е изрядна и виж водната помпа. Едни нови свещи и е чук.
Отговори

benzy снимка benzy 19 юли 2020 - 19:23

Аз лично вместо да се ослушвам като гърмян заек за шумове от веригата ще я сменя с взимането. После ако редовно сменяш маслото 150 хил км ги минаваш без яд. Ослушвай се за шумове в трансмисията ако е ръчка, М32 е проблемна, може да пуснеш търсачката за да се запознаеш. Иначе май правилно си се насочил и останалото са обикновените неща при покупка на която и да е кола
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 19 юли 2020 - 20:10

Последните двама които сте писали преди мен, отговаряте на пост пуснат преди месец.А обявата която е цитирала колежката, вече не е активна.
Отговори

benzy снимка benzy 27 март 2022 - 14:17

Чудех се къде да го пусна като инфо, може би тук му е мястото.
С един приятел тъкмо открихме нова (най-малкото за нас) схема на измама.
При съвременните автомобили с електронен километраж често има възможност за смяна на мерната единица от километри в мили... е 210 000 км не се същото като 210 000 мили ;) Ако не си гледал, да си гледал. Като това после влияе и на смяна на масло примерно, защото 10те хил км стават над 16 и продължаваш да си скапваш мотора... а дефакто измама няма - само "недоглеждане". Та гледайте добре ;)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 27 март 2022 - 17:24

По пътя на логиката в мили са само английските коли, а те са с десен волан, така че само там може да е измамата. Едва ли някой западноевропеец, пък дори и българин, ще си прави километрите в мили, а после ще ги обръща пак в километри, когато трябва да продава колата.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 27 март 2022 - 18:10

Щатските и канадските тоталки не са ли в мили и те?
Отговори

benzy снимка benzy 27 март 2022 - 18:38

 zdravkop, на 27 март 2022 - 17:24, каза:

По пътя на логиката в мили са само английските коли, а те са с десен волан...

Здравко, да - ама не.
Колата беше Пежо с нормален си ляв волан, километража си беше в километри, без двойното показване в мили, но пробега дигитален и показваше мили, а разликата в двете показания са едни 130-140 хил км...
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 28 март 2022 - 06:52

На повечето коли показанието мили/километри се сменя доста лесно, на Астра J e с две натискания на бутона, при Вектра Б беше с задържане на копче, по спомен.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 март 2022 - 11:02

Общо взето, не се надявайте на истински километри.
Вчера гледам Астра 2019-та година на 90 000 км. Да приемем ,че за 2.5 години долу горе са изминати 90 бона и това е някакъв си среден клас. Вие очаквате от 10 годишни автомобили да са на 200 000?
Не, от 350 нагоре са. Важното е, за тия 350-400 хиляди дали са сменяли масло на 10 хиляди или на 20-25 хиляди. Това е важното.

За тези новите миксери не говорим изобщо. Там е ясно, че след 100 000 е хубаво да се оглеждаш за нов двгател. Вече изцепки има и 1.8 "сбирщайн", които ги слагат и в Лада - на 56 000 задрал де що лагери има, две бутала сцепени, цилиндрите имат форма трудна за рисуване, 14 стотни "дупка" между буталото и самия цилиндър... И ще издържат 300+ хиляди на мукавей..

То човек май да си вземе нещо от 2010-та примерно, да го консервира, че не се знае кога ще му потрябва. Може да стане така, че от сега нататък да се налага всяка седмица да се прави основен ремонт на двигател(за от днешен ден нататък двигатели говорим, до 2026-та ли, 2030-та ли, когато уж щели да ги спират).
Та ... мили немили, важно е кой как се отнасял.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 март 2022 - 11:07
Отговори

s.p.ivanov снимка s.p.ivanov 28 март 2022 - 14:03

 zdravkop, на 27 март 2022 - 17:24, каза:

По пътя на логиката в мили са само английските коли, а те са с десен волан, така че само там може да е измамата. Едва ли някой западноевропеец, пък дори и българин, ще си прави километрите в мили, а после ще ги обръща пак в километри, когато трябва да продава колата.


На много от колите се сменя от менюто. На моя Опел не съм проверявал ама на баща ми дъртия Фиат редовно ме вика да му оправям показанията. Климатроника и той минава във фаренхайт. Също разхода от литра/100км се сменя на мили/галон.

 Д-и-м-о-в, на 28 март 2022 - 11:02, каза:

Общо взето, не се надявайте на истински километри.
Вчера гледам Астра 2019-та година на 90 000 км. Да приемем ,че за 2.5 години долу горе са изминати 90 бона и това е някакъв си среден клас. Вие очаквате от 10 годишни автомобили да са на 200 000?
Не, от 350 нагоре са. Важното е, за тия 350-400 хиляди дали са сменяли масло на 10 хиляди или на 20-25 хиляди. Това е важното.

За тези новите миксери не говорим изобщо. Там е ясно, че след 100 000 е хубаво да се оглеждаш за нов двгател. Вече изцепки има и 1.8 "сбирщайн", които ги слагат и в Лада - на 56 000 задрал де що лагери има, две бутала сцепени, цилиндрите имат форма трудна за рисуване, 14 стотни "дупка" между буталото и самия цилиндър... И ще издържат 300+ хиляди на мукавей..

То човек май да си вземе нещо от 2010-та примерно, да го консервира, че не се знае кога ще му потрябва. Може да стане така, че от сега нататък да се налага всяка седмица да се прави основен ремонт на двигател(за от днешен ден нататък двигатели говорим, до 2026-та ли, 2030-та ли, когато уж щели да ги спират).
Та ... мили немили, важно е кой как се отнасял.


Моята Астра е 2019г и в момента е на 17 000км. Така, че има и изключения. :beer:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 март 2022 - 14:53

Ако си я купил нова, може и да е изключение. Иначе 100% е върната и стояла. Което също може да е признак за нещо. Дано сте я проверили хубаво, щото такива наредии правят..
Има и трети вариант - ти да си мислиш, че е на 17 000, а тя да е на 117 000. Може би по-малко вероятен, но съществуващ.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 март 2022 - 14:57
Отговори

s.p.ivanov снимка s.p.ivanov 29 март 2022 - 07:52

 Д-и-м-о-в, на 28 март 2022 - 14:53, каза:

Ако си я купил нова, може и да е изключение. Иначе 100% е върната и стояла. Което също може да е признак за нещо. Дано сте я проверили хубаво, щото такива наредии правят..
Има и трети вариант - ти да си мислиш, че е на 17 000, а тя да е на 117 000. Може би по-малко вероятен, но съществуващ.


Нова съм я взел от магазина. Нищо не е връщано. Друга ми беше мисълта, че когато стане време да я продавам колата ще е на 10години(примерно) и около 50 хил. км. Сигурно никой няма да повярва на този километраж :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg