Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Сериозни Ел. Проблеми

Peter Todorov снимка Peter Todorov 16 февруари 2009 - 11:39

Здравейте Колеги,

Моля ви за малко помощ.
Проблемите са следните.До скоро колата имаше проблем с паленето, в смисъл като завъртя ключа и няма ток все едно нямам акумулатор.След като размърдам акумулатора и тока идваше, като я загася пак така.Закарах я в един сервиз и ми казаха че съм имал хлабави връзки.Както и да е оправиха го.И 2 дни по късно какво започна да се случва...
В движение ми светна лампата с акумулаточето и таблото както и централната конзола започна да свети по слабо.След около 5-10 км и хидравликата ми изчезна все едно е загасена колата(това при работещ двигател и движение), добре че карах бавно и успях да спра и като я запалих отново се оправи хидравликата колкото да стигна до вкъщи, но лампата с акумулаточето продължава да свети.Появи се и проблем с касетофона.Като колата е на контакт касетофона работи, но след като запаля изгасва и няма тръгване...
Става дума за Астра Г 98г. двигател x14xe
Моля помогнете че се побърках вече от тея проблеми...

Обърках раздела съжалявам.
Мнението беше редактирано от Peter Todorov: 16 февруари 2009 - 11:54
Отговори

Зердев снимка Зердев 16 февруари 2009 - 20:12

Имах подобна случка и се оказа, че проблема е в алтернатора - диодната платка т.е няма зареждане и караш само на акумулатор. Не е страшен проблема, но си иска майстор
Отговори

Кръстника снимка Кръстника 16 февруари 2009 - 20:23

диодна плочка и реле регулатор на алтернатора чест проблем 90лв и си ти
:cabrio:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 16 февруари 2009 - 20:57

 Кръстника, на 16 Feb 2009, 08:23 PM, каза:

диодна плочка и реле регулатор на алтернатора чест проблем 90лв и си ти
:cabrio:



И при мен беше същото.Само,че отказа на кръгово :bishop:
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 16 февруари 2009 - 22:39

За да не пиша нова тема ще задам въпрос свързан с темата: Нормално ли е при запален мотор на празни обороти напрежението видимо да играе от едни аварийни светлини например? По точно това което наблюдавах беше плафона в купето който видимо пулсираше в такт с аварийните. Ако леко подам газ (1500 об.) няма никакъв проблем. Т.е. проблема е в недостатъчен ток (не напрежение) при ниски обороти. По принцип това би трябвало да е задача на реле-регулатора. Друго нещо което ми прави впечетление - на старата астра като включа подгряването на задното стъкло мотора леко смъкваше оборотите (явно се натоварва), а на тази просто пада напрежението а мотора няма вид на много натоварен(говоря за празен ход).

Благодаря предварително.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 16 февруари 2009 - 22:50

Не е нормално.При мен когато натоваря пусна много консуматори леко мърдат оборотите и се нормализират,но плафона и фаровете не трепват.Единствено ако завъртиш волана в крайно ляво или дясно ще ти примигнат светлините
Отговори

Peter Todorov снимка Peter Todorov 23 февруари 2009 - 16:17

Мерси, Колеги прави бяхте реле регулатора правеше мизерии...
ПС - даже и за парите бяхте прави :)

Поздрави...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg