Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Велико Търново

drag'day(за 3ти път) на летище до гр.Павликени

Тази тема е заключена « Prev

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 11 септември 2009 - 11:29

За 3-та година, на Павликенския панаир ще се огранизира сбирка на едно селскостопанско летище до гр. Павликени. Датите на панаира са 18,19,20 Септември. За най-подходящ ден стигнахме до извода да е неделя, а най-подходящ час 13:00. Нека да се чустват поканени всички потребители на форума и всички други, които имат желанието да изгорят малко/много бензин и гуми. В това мероприятие марката ОПЕЛ няма да е на главен план, събират се автомобили от всички марки. Дължината на правата е 440м, летището се намира на 1-2 км северно от гр. Павликени. Точката мисля че е подходяща за гостуване на колегите от Велико Търново, Русе, Плевен, Ловеч и мн др.


 Tank, на 12 Sep 2009, 11:55 PM, каза:

Здравейте.Радвам се че има спортен ентусиазъм.
НО нека ви спусна нещо като инициатор на тая традиция.
Трябва по някакъв начин да организираме или поне ограничим селските изцепки на местното туземно население в гр.Павликени(Ванка не се засягай).
На първите две такива мероприятия изобилстваше от:
1.Велосипедисти, тротинекти, скутерчета които постоянно се връткаха и пресичаха пистата пред състезаващите се автомобили.
2.Моторджии които демонстрирайки селенията си се пускаха ДО и СРЕЩУ колите и се изсилваха с мотори във и срещу публиката.
3.Местни собственици на жигулки и ромски бмв'маняци които се въртяха срещу състезаващите се коли и в опасна близост до публиката, същевременно ходеха да се въртят в съседната нива и после внасяха всичката кал и пръст на света върху пистата.
4."ПУБЛИКАТА"-няма лошо че гонките предизвикват такъв интерес, но когато всички са ПО пистата А НЕ ДО НЕЯ, когато едвам се намира място за стартиращите коли, когато пред гонещите се коли пресичат хора и пред две застанали на старт ревящи коли си стоят хора и си приказват и люпят семки и не ебават да се преместят-ТОГАВА ВЕЧЕ Е ОПАСНО!!!
5.Самите участници в гонките:изсилване на връщане срещу публиката, спират се коли навсякъде по пистата, кара се неразчетено бързо между хората и другите коли.
ВСИЧКО ТОВА Е ОПАСНО ЗА ВАС И ЗРИТЕЛИТЕ.
Знаете за инцидента в с.Дойренци(Ловешко) преди няколко седмици-ПРИЧИНИТЕ БЯХА ГОРНИТЕ 5 които изброих.
На Междене кола и мотор се удариха на 5м пред очите ми, повечето от вас са били свидетели на инциденти при такива импровизирани мероприятия.
Досега на първия и втория събор на летището в Павликени се е разминавало без инциденти и пострадали хора или коли.НО ТОВА БЕШЕ ЧИСТА СЛУЧАЙНОСТ!!!На няколко пъти белята се разминаваше на косъм!
Нека да бъдем по-внимателни и да помислим за начин ДА ОГРАНИЧИМ СОБСТВЕНАТА СИ ПРОСТОТИЯ И ТАЯ НА МЕСТНИТЕ.
Вариантите според мен са три:
1.Да си изберем няколко души с светлоотразителни жилетки които да контролират паркирането и връщането на автомобилите и навлизането на публиката на пистата.
2.Директно да се разберем с 1 или 2 патрулки да има на място, които да всяват поне мааааалко респект.
3.Комбинация от горните два варианта.

Знам че може да ви звуча сухарски но сигурността е най-важна.Само за миг си помислете че може да се сблъскате с пистов мотор на връщане от старт или някой селянин с БМВ да помете ваш приялтел/ка от публиката.Замислете се за последствията.

Знаете че никои не може да бълва повече простотии от мен, и че редовно съм инициатор на всякакви глупости, но тук съм абсолютно сериозен.
Ясно е че ще има много коли,състезания и адреналин но сигурността е на първо място!

Мнението беше редактирано от Ivan Enchev: 12 септември 2009 - 23:07
Отговори

Milislavov снимка Milislavov 11 септември 2009 - 11:32

Доколкото съм чувал, всяка година става голямо щоу там. Дано тази година намеря начин да се присъединя и аз :) Хайде колеги, да направим една сериозна групичка от града, да се обадим и на другите клубове и да смажем числено и да отидем като един град! а не като отделни марки... :flag:
Отговори

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 11 септември 2009 - 11:36

 Milislavov, на 11 Sep 2009, 12:32 PM, каза:

Доколкото съм чувал, всяка година става голямо щоу там. Дано тази година намеря начин да се присъединя и аз :) Хайде колеги, да направим една сериозна групичка от града, да се обадим и на другите клубове и да смажем числено и да отидем като един град! а не като отделни марки... :flag:



Малко клипове от мината година благодарение на колегата Tank.
ВИДЕО
Отговори

ivailo06 снимка ivailo06 11 септември 2009 - 14:38

Привет от Русе,

Ще пусна мухата и в нашата групичка, може и от Русе да се навием няколко колици да Ви посетим ;)
Отговори

Бат-Цец снимка Бат-Цец 11 септември 2009 - 17:06

Аз със сигурност, ще дойда с мойта баба Астра 1.6-ца некъсач :flag: .Ще кажа на мойте познати за мироприятието,пък дано се съберем по-вечко хора.
Отговори

Boggieman снимка Boggieman 11 септември 2009 - 17:28

ОО миналата година пропуснах.. но тая няма със сигурност :)
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 11 септември 2009 - 22:38

Ам чи айде де,някой да казва един час да се чакаме някъде :flag: !!

Казаха ми ,че ако се пуснеш там,ще трябва да сменяш гуми после !Има ли нещо вярно в тая работа :19a: !!

Поздрави!! :flag:
Отговори

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 11 септември 2009 - 22:54

 Mr^DeatH, на 11 Sep 2009, 11:38 PM, каза:

Ам чи айде де,някой да казва един час да се чакаме някъде :flag: !!

Казаха ми ,че ако се пуснеш там,ще трябва да сменяш гуми после !Има ли нещо вярно в тая работа :19a: !!

Поздрави!! :flag:



Положението с настилката не е чак толкова зле. Редовно правя стартове там и още не сам сменял гумите. :)
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 11 септември 2009 - 23:43

Ам чи то още по добре бе :flag: !Тоя път и аз се залагам на старта ,не ме бърка кои е до мен,ако ще и самолет да е :flag: !
Отговори

Milislavov снимка Milislavov 12 септември 2009 - 00:05

 Mr^DeatH, на 11 Sep 2009, 11:38 PM, каза:

Ам чи айде де,някой да казва един час да се чакаме някъде :19a: !!

Казаха ми ,че ако се пуснеш там,ще трябва да сменяш гуми после !Има ли нещо вярно в тая работа :19a: !!

Поздрави!! :excl:


Гуми можеби не, ама днам по-възможно :flag: айде пак отивам да ... :flag: :19a:
Отговори

bak6i6a снимка bak6i6a 12 септември 2009 - 00:28

 Mr^DeatH, на 12 Sep 2009, 12:43 AM, каза:

Ам чи то още по добре бе :flag: !Тоя път и аз се залагам на старта ,не ме бърка кои е до мен,ако ще и самолет да е :flag: !


:19a: само така
Отговори

Vectra_BB снимка Vectra_BB 12 септември 2009 - 01:53

аз може би сам пак там с Владо :)
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 12 септември 2009 - 18:12

Айде,айде ,чакаме още хора в списака за Павликени !Аз съм навил още двама,трима,но не с опелчета :flag: !!

Поздрави!! :flag:
Отговори

milenxe снимка milenxe 12 септември 2009 - 20:14

Абе аз съм забравил да спомена,с "веска" ще сме там :flag:
Отговори

Tank снимка Tank 12 септември 2009 - 22:55

Здравейте.Радвам се че има спортен ентусиазъм.
НО нека ви спусна нещо като инициатор на тая традиция.
Трябва по някакъв начин да организираме или поне ограничим селските изцепки на местното туземно население в гр.Павликени(Ванка не се засягай).
На първите две такива мероприятия изобилстваше от:
1.Велосипедисти, тротинекти, скутерчета които постоянно се връткаха и пресичаха пистата пред състезаващите се автомобили.
2.Моторджии които демонстрирайки селенията си се пускаха ДО и СРЕЩУ колите и се изсилваха с мотори във и срещу публиката.
3.Местни собственици на жигулки и ромски бмв'маняци които се въртяха срещу състезаващите се коли и в опасна близост до публиката, същевременно ходеха да се въртят в съседната нива и после внасяха всичката кал и пръст на света върху пистата.
4."ПУБЛИКАТА"-няма лошо че гонките предизвикват такъв интерес, но когато всички са ПО пистата А НЕ ДО НЕЯ, когато едвам се намира място за стартиращите коли, когато пред гонещите се коли пресичат хора и пред две застанали на старт ревящи коли си стоят хора и си приказват и люпят семки и не ебават да се преместят-ТОГАВА ВЕЧЕ Е ОПАСНО!!!
5.Самите участници в гонките:изсилване на връщане срещу публиката, спират се коли навсякъде по пистата, кара се неразчетено бързо между хората и другите коли.
ВСИЧКО ТОВА Е ОПАСНО ЗА ВАС И ЗРИТЕЛИТЕ.
Знаете за инцидента в с.Дойренци(Ловешко) преди няколко седмици-ПРИЧИНИТЕ БЯХА ГОРНИТЕ 5 които изброих.
На Междене кола и мотор се удариха на 5м пред очите ми, повечето от вас са били свидетели на инциденти при такива импровизирани мероприятия.
Досега на първия и втория събор на летището в Павликени се е разминавало без инциденти и пострадали хора или коли.НО ТОВА БЕШЕ ЧИСТА СЛУЧАЙНОСТ!!!На няколко пъти белята се разминаваше на косъм!
Нека да бъдем по-внимателни и да помислим за начин ДА ОГРАНИЧИМ СОБСТВЕНАТА СИ ПРОСТОТИЯ И ТАЯ НА МЕСТНИТЕ.
Вариантите според мен са три:
1.Да си изберем няколко души с светлоотразителни жилетки които да контролират паркирането и връщането на автомобилите и навлизането на публиката на пистата.
2.Директно да се разберем с 1 или 2 патрулки да има на място, които да всяват поне мааааалко респект.
3.Комбинация от горните два варианта.

Знам че може да ви звуча сухарски но сигурността е най-важна.Само за миг си помислете че може да се сблъскате с пистов мотор на връщане от старт или някой селянин с БМВ да помете ваш приялтел/ка от публиката.Замислете се за последствията.

Знаете че никои не може да бълва повече простотии от мен, и че редовно съм инициатор на всякакви глупости, но тук съм абсолютно сериозен.
Ясно е че ще има много коли,състезания и адреналин но сигурността е на първо място!
Отговори

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 12 септември 2009 - 23:04

Изцяло съм съгласен с колегата!!! Нека всички присъстващи да помогнат с подобаващо държание и се постараят да не подражават на изброените от колегата опасни ситуации.. Нека да мислим както за себе си, така и за другите присъстващи!!!
Мнението беше редактирано от Ivan Enchev: 12 септември 2009 - 23:05
Отговори

Vectra_777 снимка Vectra_777 13 септември 2009 - 00:56

НАПЪЛНО СЪГЛАСЕН С ВЛАДО !!!!!!!!!!!!!! :flag: :flag: :19a:
Отговори

Milislavov снимка Milislavov 13 септември 2009 - 01:57

Надали има някой който не е съгласен, въпроса е кой ще направи нещо по въпроса.. Да се съгласяваме е лесно :)

Относно патрулките не съм убеден че е реално освен ако община Павликени не участва в организацията. В Търново знаете че имаше гонки на военното преди години, даже май 2 пъти се състоя това. Но не мисля че може да се сравнят нещата.

Това със светлоотразителните жилетки е добро като идея, но сякаш чувствам че на тази писта при тази 'култура' на поведение, тези с жилетките ще са като подвижни мишени на Кармагедон....

Който има връзки в полицията да пробва, но има риск това да доведе до НЕпровеждане не събитието.
Отговори

Tank снимка Tank 13 септември 2009 - 09:01

Най-добре ще е да има една патрулка с 2ма вътре само да си стоят.Ако се подходи правилно към полицайте няма да попречат на събитието.
А колкото до това дали 4-5 човека с жилетки дали ще станат мишени си зависи от самите хора.Аз мога да бъда безкрайно любезен и внимателен е в следващата секунда да викам и храня като каруцар.
Нека да обсъдим организацията по тръгването оттук и организацията-там като се видим довечера в 20.00 на СПС.
Отговори

Milislavov снимка Milislavov 13 септември 2009 - 10:18

 Tank, на 13 Sep 2009, 10:01 AM, каза:

Най-добре ще е да има една патрулка с 2ма вътре само да си стоят.Ако се подходи правилно към полицайте няма да попречат на събитието.
А колкото до това дали 4-5 човека с жилетки дали ще станат мишени си зависи от самите хора.Аз мога да бъда безкрайно любезен и внимателен е в следващата секунда да викам и храня като каруцар.
Нека да обсъдим организацията по тръгването оттук и организацията-там като се видим довечера в 20.00 на СПС.


С вас съм! :flag:
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg