Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Vectra B - Смяна на батерията на ключа

Moonlord снимка Moonlord 26 април 2007 - 10:13

Спряха батерийте и сега всеки път заключвам с ключалката... Някой има ли представа как се отваря този ключ и какви са батериите, че ми бърка в здравето! :unsure:
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 април 2007 - 10:37

Не се ли цепи наполовина? От към ухото на което виси? Поне моя се отваря така, знам че ваще са и с аларма вътре ама...
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 26 април 2007 - 11:00

Ами какво ли не пробвах... Това, на което виси е метално и не ми се вижда как ще се отвори оттам... Човърках къде ли не и неще и неще =((( Някой с опит да се изкаже!
Отговори

VectraB снимка VectraB 26 април 2007 - 11:37

Пацо, стегни се!
Батерията е 3V Lithium CR2032, паричка като на копютърa за RTC и CMOS-a !
А кюча се отваря лесно, и даже май съм ти го показвал, за да видиш ампулата на Имото. Но не знам как да ти го обясня, но с две думи :
Първо издърпваш предната част, има едно зъбче за освобождаване с малка отверка, после разполовяваш и сменяш батерията !
Отговори

Гено снимка Гено 26 април 2007 - 12:51

VectraB, на Apr 26 2007, 11:37 AM, каза:

Пацо, стегни се!
Батерията е 3V Lithium CR2032, паричка като на копютърa за RTC и CMOS-a !
А кюча се отваря лесно, и даже май съм ти го показвал, за да видиш ампулата на Имото. Но не знам как да ти го обясня, но с две думи :
Първо издърпваш предната част, има едно зъбче за освобождаване с малка отверка, после разполовяваш и сменяш батерията !
 

и ако смениш батерията до 3сек, няма да иска програмиране, иначе на контакт се натиска някое от копчетата и трябва да заключи и отключи в потвърждение, че е програмиран
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 27 април 2007 - 09:16

Юли, взимам батерии и ще се разберем колко бири пиеш да ги смениш, че аз ще го счупя тоя ключ, дърпах бутах кво ли не правих и ме е страх да го напъна! :/
Отговори

vectrata снимка vectrata 28 април 2007 - 08:20

Аз моя ключ си го отварям спокойно има си място за отверката,пъхаш натискаш и готово обаче кат смених батирията и небачкаше не че и преди е бачкало де то за заключване ли е или да си светнеш вечер ако невиждаш ключалката !?Батерията е плоска малко по голяма от тая за часовник :unsure:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 28 април 2007 - 22:05

Е... мерси, ама моя ключ е друг... Юли ще се намеси :unsure:
Отговори

666 снимка 666 30 април 2007 - 18:23

gspg, на Apr 26 2007, 12:51 PM, каза:

VectraB, на Apr 26 2007, 11:37 AM, каза:

Пацо, стегни се!
Батерията е 3V Lithium CR2032, паричка като на копютърa за RTC и CMOS-a !
А кюча се отваря лесно, и даже май съм ти го показвал, за да видиш ампулата на Имото. Но не знам как да ти го обясня, но с две думи :
Първо издърпваш предната част, има едно зъбче за освобождаване с малка отверка, после разполовяваш и сменяш батерията !
 

и ако смениш батерията до 3сек, няма да иска програмиране, иначе на контакт се натиска някое от копчетата и трябва да заключи и отключи в потвърждение, че е програмиран
 


Аз моя единия съм го разглобил за смяна на батерия, но може и от това да не иска да работи а не от батерията. Добре че го прочетох това да пробвам! :unsure:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 07 май 2007 - 13:48

Странно, аз ги отварях доста и си тръгваха от раз, без никви програмирания и тн... :/
Отговори

Гено снимка Гено 07 май 2007 - 14:01

Moonlord, на May 7 2007, 01:48 PM, каза:

Странно, аз ги отварях доста и си тръгваха от раз, без никви програмирания и тн... :/
 

моя грешка, 3мин. а не секунди
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 07 май 2007 - 14:27

gspg, на May 7 2007, 03:01 PM, каза:

Moonlord, на May 7 2007, 01:48 PM, каза:

Странно, аз ги отварях доста и си тръгваха от раз, без никви програмирания и тн... :/
 

моя грешка, 3мин. а не секунди
 

Е тва е друго вече =))) Не съм го държал ключа отворен повече от минута - две, за това и не съм имал проблеми :25:
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 15 август 2007 - 22:43

Аз доскоро имах проблем с тия батерийки.Отвареше кога си иска.Вече с затворени очи го отварях тоя ключ.Всичко се оправи тези дни когато взех скъпа батерия.Определено ти препоръчвам да вземеш по скъпа и от по хубаво място-магазин за пц-та например.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg