Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Покупка на Astra J

grafcheto снимка grafcheto 07 октомври 2022 - 08:18

Здравейте.
Не знам дали съм уцелил раздела, но ще карам по същество - оглеждам се за Astra J, бензин, комби, автоматик. Обикновено двигателят е 1.4, 140 к.с.
Има ли нещо по-специфично, което трябва да прегледам? За скоростните кутии разбрах, че имало вариант на GM и японска, като първата била по-чуплива и с по-скъп ремонт. Колата която заглеждам в момента май е точно с GM-ска.
Не знам до колко трябва да съобразявам това, защото няма кой знае какъв избор и, ако трябва и модела на кутията да гледам, скоро няма да си намеря.
Идеята ми е да сложа газ на този автомобил в последствие.
Съвети?

П.П. - Читав сервиз за проверка преди купуване в района на Младост?
Отговори

benzy снимка benzy 07 октомври 2022 - 08:55

GMска ти е кутията японските се монтират на 2.0 дизел
Честно казано не е толкова лоша, колкото я изкарват. Ако е гледана и поддържана правилно е надеждна.
За този мотор в общи линии само проблемите с картерните газове се сещам, но те пък са вече добре известни. Другото по-често срещано е течове от водната помпа, но не е болка за умиране пак е нещо, което са прави на стотин хиляди км. Ако улучиш читава бройка (което признавам е трудното в БГ, особено в момента) би трябвало да си доволен.

За сервиз - не се ориентирам много из софийските дебри, ама ми се струва, че Бижо (има тема с адрес за него Бижо Бижев) е някъде по ония край на Софето, Към Студентски град по-скоро, но на мен тия райони там са ми все едно - не знам колко точно далече е от Младостите види ми се близо. А отзивите за Бижо са много положителни.
Отговори

grafcheto снимка grafcheto 07 октомври 2022 - 11:50

Благодаря!
Никаква идея как е поддържана, за съжаление. Твърди се, че колата е от Германия, на 207000 км., имало уж документи от Тюф и т.н.
Аз я карах, но много малко и бавно, като за това време нямаше някакви признаци да не сменя ок. Все пак - има ли тестове, които мога да направя на място?
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 07 октомври 2022 - 13:17

 benzy, на 07 октомври 2022 - 08:55, каза:

GMска ти е кутията японските се монтират на 2.0 дизел
Честно казано не е толкова лоша, колкото я изкарват. Ако е гледана и поддържана правилно е надеждна.
За този мотор в общи линии само проблемите с картерните газове се сещам, но те пък са вече добре известни. Другото по-често срещано е течове от водната помпа, но не е болка за умиране пак е нещо, което са прави на стотин хиляди км. Ако улучиш читава бройка (което признавам е трудното в БГ, особено в момента) би трябвало да си доволен.

За сервиз - не се ориентирам много из софийските дебри, ама ми се струва, че Бижо (има тема с адрес за него Бижо Бижев) е някъде по ония край на Софето, Към Студентски град по-скоро, но на мен тия райони там са ми все едно - не знам колко точно далече е от Младостите види ми се близо. А отзивите за Бижо са много положителни.


Бижо е на 5 минути с кола от Младост, ТУК се намира. Аз лично само там си карам Зафирата и винаги съм оставал доволен.
Преди да се ходи натам е задължително да се чуеш с тях, това им е сайта.
Мнението беше редактирано от FaKeR: 07 октомври 2022 - 13:18
Отговори

benzy снимка benzy 07 октомври 2022 - 16:51

Ами то това е проблема със старите коли, не знаем как са поддържани. Щом има документи и дай боже сервизна книжка разгледай дали и колко често е сменяно маслото на кутията... При всички случай си остави едно 1500-2000 лева за хубаво обслужване и някоя изненада. А щом Бижо е близо - той е човека.

Имаш и вариант да я закараш в официален сервиз (ако позволява продавача) 40тина лева е да направят компютърна диагностика, пълната диагностика е към 150 лева аз лично го смятам за добра идея предвид колко са комплексни новите автомобили и че все пак могат да проверят и някаква история на колата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg