Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Шум при стартиране на двигателя

torbo снимка torbo 16 юни 2007 - 19:34

От няколко дни имам неприятен шум, който се разнася след като стартирам двигателя на колата ми! значи тя почва да си върти и пали и след като запали се чува звук подобен на вртене на голям лагер, който изчезва секунда- две след като двигателя вече е запалил? Каква е причината за тоз проблем знае ли някой?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 юни 2007 - 19:54

 torbo, на Jun 16 2007, 07:34 PM, каза:

От няколко дни имам неприятен шум, който се разнася след като стартирам двигателя на колата ми! значи тя почва да си върти и пали и след като запали се чува звук подобен на вртене на голям лагер, който изчезва секунда- две след като двигателя вече е запалил? Каква е причината за тоз проблем знае ли някой?

Колега, предполатам, че си с Ц16НЗ. Не знам какво означава точно въртене на голям лагер, но шумовете при стартиране на двигателя може да са от лагери- напр. от генератора, от ролката на ангренажа, може да трака от клапани, може и да се чува този шум ако маслото не е омаслило разпределителния вал, причините могат да са много. Трябва да го чуе някой, който разбира. Успех!
Отговори

torbo снимка torbo 16 юни 2007 - 20:15

двигателя е C16SE и шума не е от самия двигател а от стартера като че ли. но какво може да го издава ми е чудно :(
Отговори

torbo снимка torbo 17 юни 2007 - 14:56

всмисъл идеята ми е че дори и 300 км да карам загася ли и после веднага да запаля пак се чува! Не е от двигателя! На никой ли не му се е случвало подобно нещо?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 юни 2007 - 15:20

 torbo, на Jun 17 2007, 02:56 PM, каза:

всмисъл идеята ми е че дори и 300 км да карам загася ли и после веднага да запаля пак се чува! Не е от двигателя! На никой ли не му се е случвало подобно нещо?

Ти от купето ли го чуваш този шум, или при отворен капак твой човек слуша откъде идва шума? Ако е второто, и той те е насочил към стартера, значи е стартер. Но ако само от купето го чуваш, не можеш да си сигурен, че не е от двигателя, а от стартера! В стартера има лагери, ако си сигурен, че е от него, свали го, не е трудно и го виж. Може лагерите да имат нужда от малко смазка, а може и да са заминали.
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 17 юни 2007 - 15:21

Бендиксът ти задържа,имаш 2 вариянта,или пружинката на контактният ключ се е скапала,не връща,и веригата остава затворена за по дълго време,и втори:бендиксът да е дал фира.Обърни внимание първо дали ти връща веднага ключа.
Отговори

torbo снимка torbo 17 юни 2007 - 23:35

значи аз го чувам от купето, при отворена врата или прозорец и наистина си мисля че е от стартера! Ключа не ми задържа- държи се нормално! Къде мога да отида да го погледнат този стартер и да го правя, защото се притеснявам някъде да не иска да запали
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 31 август 2007 - 14:06

Колега какво стана със стартера?
Отговори

torbo снимка torbo 07 септември 2007 - 22:00

нови ролки и четки + година гаранция за 150 кинта мамка му :)
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 07 септември 2007 - 22:08

 torbo, на Sep 7 2007, 11:00 PM, каза:

нови ролки и четки + година гаранция за 150 кинта мамка му :)


Нещо яко са те одрусали
Отговори

torbo снимка torbo 08 септември 2007 - 13:55

и аз така мисля ама кво да правя... знам че се сервизира стартер за 50 кинта с гаранция ама айде. даже и почерпка искаха ама им показах пръст
Отговори

q3dm17 снимка q3dm17 13 март 2008 - 01:53

здр колеги на скоро си взех c16se и на мен ми издава същия звук мамка му :unsure:
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 13 март 2008 - 14:54

аз 3 години карам ц16се стартер не съм правил.
Стартера бош или делко-реми е стандартно?
Отговори

Automatic снимка Automatic 13 март 2008 - 15:21

И при мен се появи този проблем на Астрата, ама незнам кога ще го гледам. На Кадета на баща ми се чува така от 4-5 години и все още си пали.
Отговори

q3dm17 снимка q3dm17 13 март 2008 - 16:52

моя стартер не знам какъв е защото имам колата от 1 седмица <_<
Отговори

torbo снимка torbo 17 март 2008 - 00:31

правете ги овреме че да не правите всичко по стартета както стана при мен...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg