Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за полиране на пластмасови фарове

Profesoinalista снимка Profesoinalista 24 март 2009 - 20:47

Браво колеги много сте полезни с инфото за което ви Поздравявам :newsm05_41:
Моля кажете система за халогените на Астра G :icon_razz2:
Отговори

oska снимка oska 26 март 2009 - 14:14

 Лудия Макс, на 17 Aug 2008, 12:33 PM, каза:

ето и решението на проблена с пожълтелите от слънцето фарове
нужни са шкурки 1000,1500 и 2000 и паста N1
това е фара в началото

тук фара е матирал след шкурките

и крайният резултат след пастирането им (пастирани са на ръка с машина трябва да стане още малко по добре)

:newsm05_41:

колега би ли ни обяснил за тая паста n1 каква е ,откъде може да се намери
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 26 март 2009 - 14:18

Течна паста за машинно полиране - има 3 номера според абразивността си (1 е най-грубата, за премахване на драскотини), продава се по магазините за автобои.
Отговори

CrazyJ снимка CrazyJ 15 юли 2009 - 16:54

Страхотна тема :) Още днес ще ги почистя :newsm05_41:
Отговори

ivanpetkov снимка ivanpetkov 30 юли 2009 - 09:57

Здравейте ,а как се прави точно тази процедура с полирането на фаровете?
Отговори

Hevy снимка Hevy 04 август 2009 - 22:33

Не става толкова лесно както са показали рашъните...и по принцип не препоръчвам машинно полиране. Ако задържиш малко на едно място или минаваш много пъти без почивка става локално прегряване и докато се усетиш се топи повърхноста. Даже и на стъклените фарове...на ръка си е най сигурно, отнема 2-3 часа...последното полиране може да машинно, с паста за зъби и вода, така е най безопасно.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 18 август 2009 - 10:11

Захабеният и матов/пожълтял фар се измива добре, минава се на водно последователно с шкурки, задължително по-ситни от 1000. Ако е много зле, започвате с 1000. Не натискайте, използвайте твърда гъбка или гумена основа, за равномерно търкане. Следва по-ситна (2000), след нея 2500. Не пестете водата. Важно е да се търка навсякъде, където е минала по-груба шкурка, за да не останат драскотини. Пастата не може да изглади драскотини от шкурка, по-едра от 2000. Като приключите стъклото на фара ще е матово бяло. Подсушавате фара, леко навлажнявате гъбата на полиращата машина с вода, слагате паста №1. Полирайте на бавни обороти, не на максимум. Не се мъчете да го направите за 2 мин., тъй като е пластмаса и ако я прегреете ще се деформира. Ако не ви задоволява резултата минете и с №2 и дори №3 (пастите на 3М са общо 3 номера) Ако ще ги правите на ръка (без машина) използвайте само шкурка 2000 или 2500 и паста №1.

Какво може да прецакате?
1. Ако не демонтирате фара може да надраскате със шкурката съседни детайли. Също може да ви отплесне полиращата машина върху съседен детайл с доста по-сериозни последици (протриване, ожулване).
2. Ако демонтирате фара може да го изпуснете.
3. Ако ползвате флекс вместо полираща машина може да стопите стъклото.
4. Ако натискате много с по-едри шкурки може да оставите драскотини по стъклото, които да не може да оправите.
5. Наистина не мога да предвидя всяка дивотия, която може да направите. :newsm05_41:
Отговори

brito снимка brito 18 август 2009 - 15:19

Благодаря колега,много изчерпателен отговор,почвам я в неделя.Впрочем разрових се в You Tube,има доста видеоматериал.
Отговори

brito снимка brito 22 август 2009 - 09:05

Здравейте колеги,аз имах същите проблеми с моите фарове(пожълтели отвън и на петна отвътре
-само единия).С първия проблем се справих на 90%.Водна шкурка 1000,1500,2000 и някакъв парцал от магазина за автобои 4000,пасти на 3М №1,№2,№3.90%, защото трябваше да почна с 800 водно и не знаех с какъв плат да нанасям пастата и импровизирах(памук,дунапрен,микрофибър),така или иначе съм много доволен от постигнатото.С вътрешния обаче нямам никаква идея,как се сваля,отваря.Колата е Вектра С и чакам мнения и съвети за вътрешния,а аз ще отговарям за външния проблем. http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0...85553c/Image013
Мнението беше редактирано от brito: 22 август 2009 - 13:03
Отговори

Stilnox снимка Stilnox 03 септември 2009 - 20:19

 Здравейте колеги, имах същият проблем със зацапани фарове от вътре и от вън с множество драскотини и малки дупчици от камъчета. От вътрешната страна не посмях да разлепвам фаровете, но с една огъната пръчка и тампон на нея успях доста мърсотия да извадя, само около мигачите не можах да достигна. От вън по посочената процедура с водни шкурки 1000/1200/2000 и полир+вакса 2в1 фаровете станаха като нови. Публикувано изображениеПубликувано изображениеПо описаната процедура опитах да оправя и фаровете за мъгла, но те са стъклени, и малките дупчици от камъчетата са по-дълбоки и ефекта беше нулев. Дайте съвет как да ги полирам, че при тях положението е много по-зле. Разбира се освен фаровете и предното стъкло има множество малки дупчици, които при насрещна светлина много пречат, дали има прецедура която да оправи и тях?
Отговори

timauto снимка timauto 08 септември 2009 - 20:03

пласмасовите фаровете стават като нови много е лесно направил сам на много коли
водна шкурка номер 2000 да матира добре след това забарсвате с antisil, две раце лак безцветен и фарожете са като нови
Отговори

Hevy снимка Hevy 27 октомври 2009 - 19:16

Това преди продажба може би...иначе после като почнат да хвърчат камъчета и лака се олюпи ще стане приказка...
Сега видях че колегата Stilnox е питал за стъклените, отговора е става, но трудно. Мойте бяха направо бели, вътре нищо не се виждаше. На шмиргела имам една кечана шайба на която може да се навива шкурка.Почнах от 100, мокря фара, свалям един път, той изсъхва,мокря,пак търкам...като стана равномерно грапаво, демек подминах язвите почнах 240, 400. С яко мокрене, иначе стъклото се топи. Шкурка 400 като се замаже полира, така че накрая минах направо с зелената паста и станаха кристални. Абе общо взето към час и нещо яко търкане и ставаш целия бял ама резултат има....
Мнението беше редактирано от Hevy: 29 октомври 2009 - 18:54
Отговори

cekov41 снимка cekov41 06 декември 2009 - 02:57

експеримент !! за омегата Б , шлаифането на стъклата на фаровете става перфектно с паста "3М" и един виброшлаиф . без да свалям фаровете ги намазах с паста за полиране изчаках 2 мин. взех една част от мокет (като този кадето е на пода в колата) изрязах го колкото ми трябва за виброшлаифа и започнах търкането ..............така 2 пъти го намазах и изтърках . цялата процедура ми отне по 30 мин. на фар . прочетох писнето из форума на тази тема и това ми роди главата в домашни условия и с мин. пари :mhihi:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 06 декември 2009 - 11:33

 cekov41, на 06 Dec 2009, 2:57, каза:




Добре си се сетил за мокета, наистина е възможно да се направи и без професионално оборудване, просто трябва желание и да сте внимателни.
Отговори

riverplate снимка riverplate 15 декември 2009 - 14:46

Колеги, моята Vectrata е от Италия и фаровете са ми като замаглени и ми казват, че това може да се оправи само с нови фарове, защото били изгорели от слънцето.А дали е така???
Отговори

emoleon снимка emoleon 15 декември 2009 - 15:26

Със сигурност можеш чрез полиране значително да подобриш вида им. Моите бяха доста надрани (буквално), имаха петна и един пич за 15-20 мин ми ги направи почти нови. Скоро мисля да кача и снимки - преди и след.
И аз се наслушах на какви ли не мнения - че пластмасови фарове не могат да се полират (един чичко от персонала в Бриколаж ме изгледа доста странно като му обяснявах за полиране на пластмасови фарове :thu: ), че нямало да има траен ефект и т.н.
Отговори

riverplate снимка riverplate 15 декември 2009 - 16:24

В четвъртак ще ми ги полират(5лв :)) утре ще направя снимки и да видим дали ще има ефект:)
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 01 февруари 2010 - 19:29

Здравейте колеги ... Не знам как ще ви прозвучи обаче аз този проблем го реших по следният начин .. Всичко със полирането със шлайф паста и аз го направих, обаче след това ми щъкна идеята да ги пръсна с лак ?!?! Нанесох един лек слой лак и да ви кажа се получи доста добре .. Савсем леко лъскави станаха обаче около 4-5 месеца вече е така и няма промяна :)
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 08 март 2010 - 10:52

Ще направя един подробен пост със снимки, че тия пластмасови фарове са поголовен проблем не само за опел
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg