Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с чека за нивото на антифриза на Astra H

Kiddo снимка Kiddo 22 юли 2013 - 21:53

Здравейте колеги. На скоро си взех въпросната количка от подписа. Идвам от ауди форума и за първи път се качвам на опел и поне за сега съм доволен от количката. Имам дребен проблем и се надявам да ми дадете съвет, какво точно да предприема. Свети ми чека за нивото на антифриза при палене на колата. Преди светваше само когато колата е загряла и я изгасиш и след това отново я запалиш, а сега и при студена. Свалях казанчето и го мих да не би да са се събрали някакви боклуци в него, също така проверихме и датчика и ми казаха, че проблема не е в него. Пробвах да покарам няколко дни и с мост на буксата, за да видя дали проблема не е някъде по инсталацията на колата, но не. С моста нямаше никакви проблеми. Проблема явно е или в датчика или в казанчето. Дали някой може да ме насочи кое е по вероятно да бъде за да не взимам и двете, защото не са много евтини. И още един въпрос. Откраднаха ми черната капачка на лявото огледало за задно виждане. Някой има ли идея дали някъде се продава само тя, защото на всякъде искат да ми продадат цялото огледало. Предварително ви благодаря за отговорите. Поздрави.
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 юли 2013 - 08:32

Когато светва лампата като отвориш капака, охладителната течност нормално количество ли е? Не е повече и не е по-малко. Въпросът ми е свързан с това да не би колата да надува системата? Защото според мен проблем в казанчето не може да има. Ако и охл.течност си е в нормите, остава датчика да се шашка нещо. Как го проверявахте?
Отговори

Kiddo снимка Kiddo 23 юли 2013 - 08:45

Охладителната течност си е в нормите, дори е малко повече. Не надува маркучите, меки са. Евентуален проблем в казанчето поне според мен може да прави поплавъка или датчика защото меренето е безконтактно. Нямам идея как точно е проверяван датчика, дадох го на един приятел, той е доста на ти с електрониката и му имам пълно доверие. За това се обърнах към вас, понеже може да е слабо място на модела и да се е случвало и на други колеги.
Отговори

Kiddo снимка Kiddo 24 юли 2013 - 09:05

Никой ли няма идея?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg