Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с обороти

Jelev снимка Jelev 10 юли 2008 - 13:00

нз какво и стана на тая кола, прови го само по някога кат запяля и няма никва сила.....едвам върви и стига до 4500об/мин и неможе повече...загасих колата, пак я запалих сичко нормално изрязвам си я до 6000 об/мин никви проблеми....и етака от време на време умира....пък понякога като запаля оборотите никви ги няма, тря да подавам газ за да не загасне и след определено време се включва нещо (предполагам моторчето за празен ход и оборотите си се вдигат.......направо ще ме побърка тая кола
Отговори

tomyeli снимка tomyeli 10 юли 2008 - 19:55

 Jelev, на Jul 10 2008, 02:00 PM, каза:

нз какво и стана на тая кола, прови го само по някога кат запяля и няма никва сила.....едвам върви и стига до 4500об/мин и неможе повече...загасих колата, пак я запалих сичко нормално изрязвам си я до 6000 об/мин никви проблеми....и етака от време на време умира....пък понякога като запаля оборотите никви ги няма, тря да подавам газ за да не загасне и след определено време се включва нещо (предполагам моторчето за празен ход и оборотите си се вдигат.......направо ще ме побърка тая кола

провери си датчиците на коляновия и разпределителния вал
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 11 юли 2008 - 13:16

Като ти прави така жълтата лампа със светкавицата свети ли. Ако е да влиза в авариен режим за това не можеш да вдигнеш над 4000 об. А защо влиза в авариен режим причините може да са много , само диагностиката ще покаже каде е болката. Успех колега , дано не е нищо сериозно !!!
Отговори

Jelev снимка Jelev 11 юли 2008 - 17:08

Еми свети една жълта лампа ама не е със светкавица а нещо наподобяващо двигател, бяха ми казали че това е лампда сонда....но нз
Отговори

sauber снимка sauber 11 юли 2008 - 17:32

 ivanov_km, на Jul 11 2008, 02:16 PM, каза:

Като ти прави така жълтата лампа със светкавицата свети ли. Ако е да влиза в авариен режим за това не можеш да вдигнеш над 4000 об. А защо влиза в авариен режим причините може да са много , само диагностиката ще покаже каде е болката. Успех колега , дано не е нищо сериозно !!!


Аварийния режим е на 3000 оборота

 Jelev, на Jul 11 2008, 06:08 PM, каза:

Еми свети една жълта лампа ама не е със светкавица а нещо наподобяващо двигател, бяха ми казали че това е лампда сонда....но нз


Щом свети тая лампа, плаче за диагностика...
Но мисля, че ти си за нов датчик на коляновия...
Отговори

AstraF снимка AstraF 11 юли 2008 - 20:48

 sauber, на Jul 11 2008, 06:32 PM, каза:

Аварийния режим е на 3000 оборота

Aварииния е точно до 4500 оборота.
Проблема е най-вероятно в датчика на разпределителния или на коляновия вал.
Отговори

sauber снимка sauber 11 юли 2008 - 20:58

 AstraF, на Jul 11 2008, 09:48 PM, каза:

Aварииния е точно до 4500 оборота.
Проблема е най-вероятно в датчика на разпределителния или на коляновия вал.



:flag: :mhihi:

OK де, но моя е на 3000. Може пък да има разлика в ПСтата...Тря да се провери тая раалта :hand:
Отговори

doolettle снимка doolettle 11 юли 2008 - 23:31

при мен пък аварийния не ме ограничава и може да е различно за различните модели.
Относно проблема- една самодиагностика ще ти покаже доста а после ако се наложи да се ходи в сервиз ще си имаш едно наум дали не те будалкат. Прочети как се прави и действай. Става за 5 мин.
Отговори

GSI* снимка GSI* 12 юли 2008 - 00:37

колега почни парво от датчика на валовете :mhihi:
Отговори

AstraF снимка AstraF 12 юли 2008 - 14:58

Между другото, това че свети лампата не означава че колата е вляззла в авариен режим.

Колега, какво стана, направи ли самодиагностика?
Отговори

pa4oni снимка pa4oni 12 юли 2008 - 16:43

 Jelev, на Jul 10 2008, 02:00 PM, каза:

нз какво и стана на тая кола, прови го само по някога кат запяля и няма никва сила.....едвам върви и стига до 4500об/мин и неможе повече...загасих колата, пак я запалих сичко нормално изрязвам си я до 6000 об/мин никви проблеми....и етака от време на време умира....пък понякога като запаля оборотите никви ги няма, тря да подавам газ за да не загасне и след определено време се включва нещо (предполагам моторчето за празен ход и оборотите си се вдигат.......направо ще ме побърка тая кола

оня ден го смених 100 процента дат4ик на распределителния вал 90 лева сименс не слагаи друг симптомите ми бяха са6тите смених го и се оправи колата
Отговори

Jelev снимка Jelev 17 юли 2008 - 12:23

93 година е с 10 пина......мн не разбирам ама кажете кво да права
Отговори

Jelev снимка Jelev 17 юли 2008 - 12:37

четох я, м/у А и В ли тря да направа мост ? и колата трябва ли да е на контакт или не ?
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 17 юли 2008 - 14:16

Като включиш на контакт и лампата започва да мига.Ако не включиш-не мига.
Отговори

Jelev снимка Jelev 17 юли 2008 - 14:22

Направих самодиагностика....даде тези грешки: 12, после 19, и 92 какви са ?
чета некви сензори че са ама не разбирам английски?
и сега какво да правя...?
Отговори

Марто снимка Марто 17 юли 2008 - 14:54

Колега слях ти темите , защото не е нужно 2 теми за един и същи проблем!
Отговори

Jelev снимка Jelev 17 юли 2008 - 16:04

19 - Incorrect Revs per Minute (RPM) signal (crankshaft senser)
92 - comshft sensor - incorrect signal
да ама кво означават....?
Отговори

AstraF снимка AstraF 18 юли 2008 - 19:20

 Jelev, на Jul 17 2008, 05:04 PM, каза:

19 - Incorrect Revs per Minute (RPM) signal (crankshaft senser)
92 - comshft sensor - incorrect signal
да ама кво означават....?

19 е за датчика на коляновия вал, възможно е да нямаш проблем с него, а да дава грешка защото двигатела не работи и дефакто няма сигнал от датчика към компютъра.Ако е напълно прецакан колата дори няма да запали.

Втората грешка е от датчика на разпределителния вал, най-вероятно и там ти е проблема.Смени го и нещата ще се оправят.
Отговори

Swing снимка Swing 18 юли 2008 - 20:13

 AstraF, на Jul 18 2008, 08:20 PM, каза:

19 е за датчика на коляновия вал, възможно е да нямаш проблем с него, а да дава грешка защото двигатела не работи и дефакто няма сигнал от датчика към компютъра.Ако е напълно прецакан колата дори няма да запали.

Втората грешка е от датчика на разпределителния вал, най-вероятно и там ти е проблема.Смени го и нещата ще се оправят.

Когато нямаш сигнал от датчика на коляновия вал, двигателя пали по сигнала от разпределителния вал. Малко по-трудно, но пали. А проблема с датчика на разпределителния вал понякога е повече в буксата, а не толкова в самия датчик. Затова и новия оригинален датчик идва с ремонтен комплект.

Моя съвет е първо да се изтрият грешките от компютъра. При тази кола все още това става и само с откачане на акумулатора. И след това, при следващо светване на лампата веднага да се направи диагностика и да се прочете кой датчик се е записал. Много често при проблем само с единия датчик и продължително каране със светеща лампа, колата записва грешка и за двата датчика. И не може да определиш кой точно е, защото при повреда в който и да е от двата, мотора се държи еднакво - не вдига повече от 4500 оборота.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg