Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Грешка 227911 Опел Зафира Б

Djodji снимка Djodji 21 април 2017 - 08:02

След почистване на EGR клапана поради излизане на грешка P0400, се появи нова грешка P2279 - Fault intake leak или открит теч в системата за входящ въздух(Количеството въздъх не е в норма)
Правих почистване отново на егр клапана, мап сензор, маф но проблема си остава и след 20 км каране, пак същото, никаква промяна.
Мисля да почистя и вакуум клапана, понеже в една тема пишело че тя може да е проблема, някаква решетка. Някой чисъил ли е този клапан и къде точно се намира на zafira b 1.9 120 hp
Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем и го е решавал, да сподели.
Благодаря!
Отговори

airbase снимка airbase 21 април 2017 - 08:33

В това видео е обяснено от къде идва грешката и как се решава проблема.
Дано ти бъде полезно колега.

https://www.youtube....h?v=U_MwYL5aa8Y
Отговори

Djodji снимка Djodji 21 април 2017 - 09:01

Колега, блх. За отговора и видеото.
Чистено е и това нещо друзелова клапа или как там се наричало но мисля че уплътнениеъо не е пипнато. Само че аз не разбрах мн от видеото какво точно се показва че е прецакано гуменото уплътнение и трябва да се смени с друго ли?
Отговори

airbase снимка airbase 21 април 2017 - 09:50

Здравейте колега, понякога наглед елементарни неща създават големи главоболия.
След като прочетох всичко което е проверено от теб достигнах до заключението, че проблема е нещо механично и трудно забележимо.
Във видеото което ти изпратих се набляга на микро пукнатини и скъсвания на уплътненията.
Те са трудно забележими, но биха могли да доведат до сериозни смущения в притока на въздуха и от там до натрупване на грешки в сензорите.
Моят съвет е да прегледаш всички гумени съединения и датчици за контрол на системата за входящят въздух. Дали нямат хлабини в закрепването на датчиците, кабелите дали не са пречупени или прекъснати.
Ето тук има още едно видео, което се надявам да ти бъде полезно и проблема ти разрешен https://www.youtube....h?v=uRVtctSVjbE
Както се казва иска се внимателно гледане на данните от диагностиката както и тяхното правилно разбиране. А също така и за трудно забележими, но лесно (евтино) отстраними повреди по гумените съединения, уплътнения и кабели на датчици.
Отговори

Djodji снимка Djodji 21 април 2017 - 10:11

Този проблем при мен се появи след почистване на egr клапана и затова първо съм се насочил да търся проблема около него но нищо странно не намирах. Нзн какво фино може да се е прецакало около него. Също така нзн как може веднага след почистването набклапана, да няма мощност и проблема да идва от някуде другаде
Мисля да е карам на майстор, затова търся някой добър в софия
Отговори

airbase снимка airbase 21 април 2017 - 10:28

Щом свалянето на клапана считаш, че е довело до появата на грешка P2279 и P0400 не ти се появява като грешка провери дали правилно е напаснат клапана и неговото уплътнение и провери датчиците около него. Да не би да си разместил неволно някой кабел или да си забравил да свържеш някой при свалянето.
Отговори

Djodji снимка Djodji 21 април 2017 - 10:42

Грешка P0400 след изчистването не се е появила пак.
Два пъти отварях този егр клапан и уж всичко изглежда точно както и се оглеждах за всичко около него но нищо съмнително или различно не виждам. Но може да си прав, да има нещо невидимо и незабележимо което да пропускам и да води до тази загуба затова се надявам на сервиза да могат да проверят с някаква техника за загубата или при диагностиката да им каже от къде би могло да идва. Знаеш ли някой добър майстор?
Отговори

sinclar81 снимка sinclar81 24 април 2017 - 21:48

И напиши ако откриеш проблема, че е песто срещан проблем! Ако може да е отпомощ и на другите.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 април 2017 - 08:51

А ти провери ли все пак показанията на МАП и МАФ сензора? Може самия колектор да е за чистене също.
Отговори

Djodji снимка Djodji 25 април 2017 - 09:54

Колеги все още никакъв резултат няма
Направено е почистване на мап сензора, мафа, вакуум кламана, егр, дрюзеловата..никакъв резултат
Имах надежди при този вакуум клапан ама напразно
Останаха вихровите клапи впускателен колектор пдф нзн дали има....но те ми се струват по сложни за чистене и можеби ще е водя на майстор
Самата грешка означава че някъде има изтичане на всмускателната система и все си мисля да не е някакъв маркуч но как да ги проверя тези маркучи, щото така видимо няма проблем
Затова помолих някой да ми препоръча някой майстор в софия, който е на ясно с този проблем
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 април 2017 - 09:57

Нали беше 120 коня? няма вихрови. Ами обади се на Бижо. Предполагам ще може да ти помогне.
Отговори

Djodji снимка Djodji 25 април 2017 - 10:00

опитах, бил мн зает и не можел тази седмица а аз исках тази защото ми предстои пътуване другата
Отговори

Djodji снимка Djodji 25 май 2017 - 10:45

Здравейте,
Проблема при мен беше в Егр клапана, по точно в електрониката и от там излизаха тези грешки p0400 и p2279, както и проблема с мощноста на колата.
Понеже беше прецакано самото палче и затова нямаше как да работи дори след почистването и се наложа смяна с нов егр.
За сега всичко изглежда наред.
Поздрави и благодаря за мненията
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg