Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Лампа на ръчната на Астра Ф

Jony снимка Jony 12 юли 2007 - 20:38

Пръсках бутончето под ръчната с контактен спрей, но без особен ефект. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?!?
Отговори

Ачо снимка Ачо 12 юли 2007 - 22:48

ако ти е със знака (!)може и да не е от ръчната,тази лампа е за цялата спирачна система+ръчната

а ако е със (р) не мога да ти помогна
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 14 юли 2007 - 06:55

 Ачо, на Jul 12 2007, 11:48 PM, каза:

ако ти е със знака (!)може и да не е от ръчната,тази лампа е за цялата спирачна система+ръчната

а ако е със (р) не мога да ти помогна

Както ти пише колегата знака (р) е за ръцната. Ако ти премигва лампата със знак (!) първо си провери нивото на спирачната течност.
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 14 юли 2007 - 08:41

На мен е с Р и също когато си поиска светва. Не мога да и хвана спатиите...
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 14 юли 2007 - 09:51

 TPOXATA, на Jul 14 2007, 09:41 AM, каза:

На мен е с Р и също когато си поиска светва. Не мога да и хвана спатиите...


А при мен спатийте са други :mhihi: . Като е до долу ръчната не може да опре достатъчно добре на датчика и лампичката постоянно свети. И явно за това чек енджине лампичката ми свети по път . Може би електрониката си мисли че карам на ръчна. Ще разглобявам и там и ще сложа снимки на операцията ама сега съм на тема озвучаване и се надявам да е скоро.
С уважение
Русин Атанасов
Отговори

beos снимка beos 14 юли 2007 - 09:56

При мен пък ръчната ми е със знак (!) и лампичката свети едиствено когато съм на ръчна .. интересно, но не съм само аз с такава лампичка за ръчна .. колегата Дамян и при него е така - идеята ни в момента е да направим така, че когато е дръпната ръчната да свети (Р) а само когато има проблем с спирачките да свети (!).. някаква идея ?
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 14 юли 2007 - 10:57

 beos, на Jul 14 2007, 10:56 AM, каза:

При мен пък ръчната ми е със знак (!) и лампичката свети едиствено когато съм на ръчна .. интересно, но не съм само аз с такава лампичка за ръчна .. колегата Дамян и при него е така - идеята ни в момента е да направим така, че когато е дръпната ръчната да свети (Р) а само когато има проблем с спирачките да свети (!) .. някаква идея ?


Може да се ползва някоя непотребна индикация и да се преправи да показва (Р). Аз в мойта астра 93г имам доста такива, дано колегите с по нови модели да име останала подобна "екстра". тогава към индикацията (!) остава да е свързана към системата и при наличе на грешка ще свети само тя.
С уважение
Русин Атанасов
Отговори

Ачо снимка Ачо 14 юли 2007 - 11:33

и аз съм със (!) и да ви кажа не е кой знае каква загуба и не ме бърка
а за това как се проверява датчика примерно на спирачна течност
:
отваряте казанчето и вадите капачката докато изтече течността и давате на контакт-без ръчна и т.н.
и тогава трябва да светне,ако не разглобете капачката и почистете хубава шайбата и контактните части и отново проверете трябва да свети при положение на извадена капачка
другия вариант е да откачите самия куплунг на датчика и да го замостите(дадете на късо)с кламер или нещо токо-проводящо

успех
Отговори

Jony снимка Jony 15 юли 2007 - 13:54

С малко доливане на спирачна течност "реших" проблема :mhihi:

Нивото бе дори малко над мин. и за това реших, че проблемацията е по жицата.

Благодаря за съветите!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg