Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

zdravkop снимка zdravkop 19 юни 2019 - 17:16

Доста са им паднали цените на печките.
Отговори

Ninita снимка Ninita 20 юни 2019 - 15:43

Привет на всички :) .

Нужна ми е малко помощ и затова се регистрирах.Надявам се да успеете да ми помогнете.

Направо ще карам по същество.Искам да си закупя кола на 5-6 години и като цяло съм си харесала Астра J(мисля,че тя е около тези години,поне ако съдем по обявите в сайтовете за продажба на автомобили).Проверих при няколко дилъра,какво се предлага,но познати ме посъветваха да разгледам и обявите от частни лица,защото понякога цените при дилърите са завишени,а от частно лице също може да се намери автомобил закупен и поддържан в България,както и да му се проследи сервизната история.И вместо нещата да ми се изяснят стана точно обратното,обърках се още повече.Общо взето търся автомобил на по-малко километри,които да могат да се докажат,нещо от сорта 60-80000км.Да е поддържан в официалния сервиз да има сервизна история и т.н.Знам,че подобен автомобил би струвал повече пари,но моя проблем е в това как да определя някаква средна цена?Насочила съм се към бензинов двигател,сега за скоростите попринцип ми се иска автоматични,но межи и ръчни.Имам проблем с определянето на ориентировъчна цена,може ли да ми помогнете с това?Намирам автомобили с голяма разлика в цените от порядъка на 6-7000лв. разлика и не мога да преценя кое е завишено и кое е на пазарната цена.Давам пример Астра 2014г. на около 70000км. с бензинов двигател в отлично вътрешно и външно състояние долу горе в какъв ценови диапазон да очаквам,че мога да я закупя.Дано не съм ви объркала и вас,но наистина ми е трудно с определянето на цена.

Надявам се не съм объркала и мястото къде съм публикувала питането си.
Отговори

sathv снимка sathv 20 юни 2019 - 16:02

Абе я си купи нова кола. Остави ги тия. Те яко бяха много хубави, нямаше да ги продават. Нова с пет години гаранция и забравяш за проблеми. Във всички случаи ще ти излезе по-евтино. Колко пари си готова да платиш?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 юни 2019 - 16:05

Една кола струва точно толкова колкото някой е готов да плати за нея. Всеки си слага нещо за пазарлък в цената. От тук натам пазара определя. За жалост няма кой да седне да разгледа всички обяви и да си направи мнение вместо теб. Гледаш година, километри, състояние, екстри и трябва да си изградиш представа. От частно лице дето е купило колата нова е по-вероятно да са реални километрите отколкото при дилър. Лично мое мнение. Автомата завишава цената. Също така има различни мотори. Примерно турбо бензин и атмосферен бензин. По-мощните са по-скъпи. В крайна сметка търсиш най-евтината кола която ти харесва и ти върши работа.

Ето няколко неща за гледане:

1. какви са седалките - кожените са ценност. Аз харесвам да има подгрев, за други хора не е важно.

2. вида на инфотеймънт системата - има ли блутуут, навигация и така натам.

3. С какви гуми е колата. Някои ги дават с два комплекта гуми с джанти в добро състояние, някои ги продават с гуми последен сезон. Това дава разлика от 1000 лв в цената примерно без проблеми.

4. накладките и дисковете за смяна ли са. Ако предстои смяна ще хвръкнат до 4/500 лв веднага.

Има цял куп такива неща за гледане.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 юни 2019 - 16:16
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 20 юни 2019 - 18:16

За да си спестите време и нерви - не ходете по автоморги, извинете автокъщи, и коли нов внос. Тогава, тея отклонения в цените ще изчезнат :)
Отговори

Ninita снимка Ninita 20 юни 2019 - 19:08

Ами готова съм да отделя около 15-17000лв. за автомобила.А нов автомобил не искам да си вземам,защото се обезценява много бързо първите години,а ако го взе на 5 години вече се е обезценил първоначално и от тук нататък моята загуба би трябвало да е по-малка ,когато реша да го продам(примерно след 4-5години).В същото време колата няма да е толкова стара,че да прави проблеми.Изхождам от логиката,че все пак производителя и дава 150000км. гаранция и би следвало автомобила да не прави проблеми поне в рамките на тези километри.Затова и търся автомобил в рамките на 60-80000км. за да има поне 50% остатъчен ресурс(поне според мен и моята логика).
Отговори

Мирослав Тодоров снимка Мирослав Тодоров 22 юни 2019 - 10:34

Здравейте,досега не съм карал опел, но мисля да си закупя такъв, насочил съм се към Astra 2007или Zafira, пак около 2005-2007г.Питането ми е:към какъв мотор и скороатна кутия да се насоча, плюсове и минуси на тези автомобили?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 юни 2019 - 16:22

 Мирослав Тодоров, на 22 юни 2019 - 10:34, каза:

Здравейте,досега не съм карал опел, но мисля да си закупя такъв, насочил съм се към Astra 2007или Zafira, пак около 2005-2007г.Питането ми е:към какъв мотор и скороатна кутия да се насоча, плюсове и минуси на тези автомобили?


Ти кажи какво искаш. Аз ще ти кажа електрически или водореоден, ама не знам какво ще го правиш.

Ето ти някаква насока все пак. При астра Н има бензинови и дизелови. Ако искаш дизелво ще влезеш в групата на талибаните в тоя форум (да знаеш).

Дизеловите са основно два вида - 1,7 и 1,9. Имат си предимства и недостатъци. Отам нататък двата вида имат 8 и 16 клапанови. Пак си имат предимства и недостатъци. Почти всички са 6 скорости със скорости м32. Скоростите имат един основен недостатък, но не е толкова страшно. Ако на там си се насочил конкретизирай и ще обсъждаме. Има и редки 1,3 мотори, но не ти препоръчвам. Просто е излишна тая работа.


Бензинови мотори:
1,6 - ширпотреба има 2/3 вида с малки разлики. Не са лоши, но са малко слабички.
1,8 има два мотора и двата са доста добри. Единя е 140 коня и е хубав, но е капризен за газ. Другия е 125 коня става за газ, но е по-слаб. Той се слага в по-старите. Примерно до 2006.

2.0т - има 2/3 вида от 180 до 240 коня. Притна работа, но често трябва да го сервизираш изцяло преди да го подкараш. Става идеално на газ. Проблема му е по-високата цена на автомобила и 2000 лв повече за обслужване дето трябва да заделиш.

Кажи към какво точно си се насочил.
Отговори

Мото мк5 снимка Мото мк5 25 юни 2019 - 21:48

Здравейте на всички.Дойде време да сменя колата и си харесах Астра (J).
https://m.mobile.de/...19.html?ref=srp
Това е колата по принцип.Прочетох из форумите,че двигателя го дават добър.Действително така ли е според хората който знаят.Отделно какво мислите заскоростната кутия.Прочетох противоречиви мнение и за нея.
Идеята ми е да не си купя дадената или друга кола като тази на обявата и да ми изкочат ремонти за хиляди левове.(знам,че това е трудно да се каже,винаги има вероятност да се счупи всичко).
Ще се радвам за мнение понеже ми допада колата и вариантът комби.(Колата ще се кара повече извън градско за това и гледам да е с газ. За дизелът не прочетох много надеждни мнение.
Може о да съм в грешка.
Другото което гледах е (без да ме упреквате,че това е друг клас кола и марка) Мерцедес Е200 w211 163-184 коня бензин с турбо компресор.Казвам защо гледам тази кола понеже също е с 4 цилиндров двигател и горе доло същата мощност поне на хартия.
Опелът е по нов от Мерцедеса и както прочетох там има вероятност да се.протегне веригата на двигателя и да станат ремонти за хиляди левове.
Благодаря за включили ти се.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 26 юни 2019 - 22:35

На компресорния Бенц има някой неща дето рязко могат да ти влязат на лошо място.
Веригата - няма фиксиран интервал за смяна, кара се до определено разминаване между колянов и разпределителен вал, след което компа вдига грешка. Пълния комплект, като части за смяната и е над 1000 лв.

Самия компресор, не е турбо, трябва да му се сменя маслото. Не е скъпо, но е трудоемко, и малко сервизи знаят как се прави. Лагерите на самия компресор - задните се сменят, обаче са инчови размери, уплътненията също, не са скъпи, но са по поръчка и труда е доста. Предните обаче не се сменят. Трябва да сменяш компресора. Обикновено с втора ръка. И давай от начало.
Тея бенцове имат навика да си забравят ключовете, спират да си ги разпознават. Дава фира един модул и гориш с хилядарка. Ако се преебал пред вас.
Ако избереш ръчна кутия на тоя Бенц - маховика е демпферен. Ако се разтропа - боли.
Отговори

TheAnswer снимка TheAnswer 08 юли 2019 - 10:40

Здравейте,

От известно време си търся читава Astra H 2.0T (не-комби)

За момента съм се спрял на тази: https://www.mobile.b...551120782932895

Имам 2 въпроса:

1) Някой ходил ли е да я гледа или има ли впечатление от продавача ?
2) Може ли да препоръчате майстор в Монтана, където да я закарам за преглед/диагностика преди да я купя.

Благодаря предварително !

Поздрави,
Тихомир
Отговори

kirenski снимка kirenski 08 юли 2019 - 10:56

Здравей е то какво ми хвана окото ,за този автомобил.;
- Автомобила е прибит от каране
- Сравнително ниско нивo на оборудване;
- Джамбазина в Монтана не знае какво продава;(GSI :mhihi: )
- Сервизната книжка е фалшификат :mhihi:
- Според мен автомобила е имал не лек удар в задната броня :mhihi:
- Други
Отговори

TheAnswer снимка TheAnswer 08 юли 2019 - 11:01

 kirenski, на 08 юли 2019 - 10:56, каза:

Здравей е то какво ми хвана окото ,за този автомобил.;
- Автомобила е прибит от каране
- Сравнително ниско нивo на оборудване;
- Джамбазина в Монтана не знае какво продава;(GSI :mhihi: )
- Сервизната книжка е фалшификат :mhihi:
- Според мен автомобила е имал не лек удар в задната броня :mhihi:
- Други


Благодаря много за бързия отговор! Само от любопитство, как разбираш дали сервизната книжка е фалшификат ?
Отговори

kirenski снимка kirenski 08 юли 2019 - 11:15

 TheAnswer, на 08 юли 2019 - 11:01, каза:

Благодаря много за бързия отговор! Само от любопитство, как разбираш дали сервизната книжка е фалшификат ?

1.Първата смяна е на 42х км :mhihi:
2.Липсват няколко години :mhihi:
3.Липсва последователност на попълване на сервизната книжка,както и липсват данни.
4.Един и същи почерк на част от попълването на данните :mhihi:
5.Други.

Общо взето менте :mhihi:

П.П.Знае ли човек. може да се окаже бонбон колата ! :rofl:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 юли 2019 - 11:34

Тоя мотор не е лош, но трябва да имаш едни 3000 лв отгоре в готовност да подкараш колата. Гледаш я да не е пълна скрап. За жалост едни пари ще дадеш така или иначе за да я направиш кола. По тая причина е хубаво да я гледаш да е с повече екстри, щото така и така ще се дават пъри за съживяване.

Ако искаш кола готова за каране - търси от човек - регистрирана и се надяваш да не я маха поради това че я е довършил. За сервиз в Монтана не мога да ти помогна. Ако има някой колега да дойде с теб да я закачи на диагностика ще е добре. Може би във фейсбук групата ще се отзове някой. Има хора от Монтана там.
Отговори

TheAnswer снимка TheAnswer 08 юли 2019 - 11:42

 Ne6to Smisleno, на 08 юли 2019 - 11:34, каза:

Тоя мотор не е лош, но трябва да имаш едни 3000 лв отгоре в готовност да подкараш колата. Гледаш я да не е пълна скрап. За жалост едни пари ще дадеш така или иначе за да я направиш кола. По тая причина е хубаво да я гледаш да е с повече екстри, щото така и така ще се дават пъри за съживяване.

Ако искаш кола готова за каране - търси от човек - регистрирана и се надяваш да не я маха поради това че я е довършил. За сервиз в Монтана не мога да ти помогна. Ако има някой колега да дойде с теб да я закачи на диагностика ще е добре. Може би във фейсбук групата ще се отзове някой. Има хора от Монтана там.


Здрасти,

Като цяло от Астрите с този двигател, които се продават по сайтовете ( а те са около 10 ) тази ми се стори най-запазена на външен вид. Иначе и аз не съм привърженик на колите внесени от случайни автокъщи, но предлагането за този двигател е много много малко.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 юли 2019 - 12:53

До колегата TheAnswer. Забрави за тази кола. За да не стане сакатлък.
Ако още се чудиш кво и има. Кола произведена септември 2005, до 13.12.2005 е изминала 42 964 км. Ако и това не е каране здраве му кажи.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 08 юли 2019 - 13:04
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 юли 2019 - 13:27

Той човека тогава се пенсионирал и тръгнал с колата само на пазар :newsm05_41:

Все пак чак да я забрава. Ако не пречи пътя може да се иде да се види. Ако има по Враца Ботевград може да се направи маршрут за един ден да е по-ефективно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 08 юли 2019 - 13:30
Отговори

ceko снимка ceko 08 юли 2019 - 17:37

Живея на 500метра,утре мога да отскоча да я погледна.
Отговори

TheAnswer снимка TheAnswer 08 юли 2019 - 21:14

 ceko, на 08 юли 2019 - 17:37, каза:

Живея на 500метра,утре мога да отскоча да я погледна.


Колега, ако не ти е проблем, ще съм много благодарен, макар че другите колеги от форума занижиха доста очакванията на база снимките в обявата :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg