Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Регулиране интервала на чистачките

Globe снимка Globe 06 януари 2013 - 11:24

 Opel_Corsa_fan, на 23 октомври 2011 - 14:56, каза:

Здравейте бих искал да споделя нещо по повод тези прогрмаируеми интервали...
Човек като кара и като се промят интензитета на дъжда всеки 2,3 минути му е само до това да си играе с лостчето и да "дебне" да запамети желания интервал.
Има ли някакъв друг начин за настоийка на интервала пак с инкремент да речем от около секунда, но да е с някоя врътка или друг дискретен превключвател ?
С някаква схема да се измисли нещо и във всеки момент като си поставиш селекторчето на 1 да имаш период 1 секунда, на 2 - 2 секунди и така нататък... до 10.
Това селекторче може да е от ротационен тип и да е поставено на върха на лостчето на чистачките,за да е удобно и с инуитивно използване.
Да има ясно положение, може да не е симетрична врътката му, за да може лесно да се напипва и вечер без да се гледа.

А между другото на Корса някой знае ли периода на задната чистачка дали може да се регулира?Фабрично има ли възможност? А допълнително как би станало?

при теб си го има фабрично боди контрол модула.. можеш да си програмираш интервала по същия начин като с реле 99.. и като цъкнеш след това задната чистачка тръгва със времето на предните..
Отговори

petio_x снимка petio_x 14 май 2013 - 22:33

Колеги, прегледах цялата тема,прочетох всичко по два пъти но единственото което забелязах е че има разминаване на описаният начин на свързване на клеми Т и I . При колегата todor145 клема Т е свързана към кабела черен/жълто ,а клема I към кабела черен/червено - докато при други колеги е точно обратното . Въпросът ми е кой от двата начина е правилният?
Отговори

ivan-ivanov снимка ivan-ivanov 16 май 2013 - 17:08

 petio_x, на 14 май 2013 - 22:33, каза:

Колеги, прегледах цялата тема,прочетох всичко по два пъти но единственото което забелязах е че има разминаване на описаният начин на свързване на клеми Т и I . При колегата todor145 клема Т е свързана към кабела черен/жълто ,а клема I към кабела черен/червено - докато при други колеги е точно обратното . Въпросът ми е кой от двата начина е правилният?

преди малко оборудвах и моята зафира с таз благина-аз свързах клема I към жълто/черния и всичко работи перфектно.поздрави
Отговори

petio_x снимка petio_x 17 май 2013 - 21:04

Благодаря за отговора колега.Заемам се и аз с направата на тази екстра за зафирата
Мнението беше редактирано от petio_x: 17 май 2013 - 21:04
Отговори

Staskata снимка Staskata 25 септември 2016 - 14:54

 VanVan, на 02 януари 2011 - 10:45, каза:

А ето как става и на Astra G/Vectra B/Zafira A:

http://62.31.178.162/sytemsandsoftwaredeve...WWiperRelay.htm

:icon_wink2:
Отговори

vladata снимка vladata 27 септември 2016 - 09:28

само при мен ли не се отваря линка или има проблем?
Отговори

Da Nail снимка Da Nail 27 септември 2016 - 17:53

И при мен не се отваря. Ама като гледам датата, сякаш е нормално.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 28 септември 2016 - 13:00

Гледам в едно упътване на Зафира А интервала се регулира автоматично според скоростта на движение. Пробвах, но не се получава...? Някой знае ли подробности?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 31 март 2017 - 14:32

Колеги, доста четох и реших да кажа какво съм направил при Зафира А:
От снопа кабели при буксата на мултитаймера-черната в дясната част на таблото:
жълточерен към I - за интервала
жълточервен към Т - за работа на чистачките при работа на пръскалките
масата на клема 31 я взимам от кафявия кабел

Силовите контакти копират контактите на оригиналното /простото/ реле.
В снопа кабели има 3 черножълти и 2 черночервени проводника.Пробвах ги с ножче и натискане-прерязване на изолацията до достигане на жилото. После изолирване. Всичко ми работи.Прави ми впечатление, че при изключване на лоста от положение интервал, чистачките правят още едно движение???!Но нищо!
Релето не работи ако не включиш силовите контакти....мъчих да правя друг тип ползване на релето....но не стана. Та затова пиша това за улеснение на други колеги.
Отговори

бомбето снимка бомбето 14 май 2018 - 17:34

Здравейте! Искам да попитам някой знае ли как е положението с монтажа на реле 99 от VW на opel agila2001г.Релето за чистачките с астра ф са ни еднакви.Мога ли само да го сменя с реле 99?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 14 май 2018 - 21:24

При еднакво работещи релета на F-ката и на твоята, явно ще стане.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg