Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Работи на 3 цилиндара!

i_p снимка i_p 09 август 2007 - 21:27

 manta, на Aug 9 2007, 10:13 PM, каза:

да карбуратор е.и на газ и на бензин има този проблем. :devil-smiley-019: между другото на бензин в ниски обороти до 4000 забива яко нос маи и карба не е в ред след 4 маи отваря 2ра клапа и не забива ве4е кофти се кара на бензин. пробвал сам и без вазд филтар на бензин пак забива.маи горивото е.


Гърнетата как са ти нови или правени.
Ако не те затруднява обясни.

Компресията как е на четирите цилиндъра.
Понеже ми се стори, че си я мерил.
Другото което се сещам е прегледай си маркучетата са вакума.
Отговори

gori снимка gori 13 август 2007 - 19:01

 manta, на Aug 8 2007, 10:01 PM, каза:

вси4ко е сменяно с стари работещи 4асти изпитани на друга кола..дат4ика на хол само не разбрах кое е вход и кое изхода му тои има 3 кра4ета кадето влизат 3 кабел4ета кое и каде да зака4а с волтметара 4е да замеря волтовете? предполагам замерването се прави на работещ двигател?

Приятел, аз имах същия проблем и се оказа, че е издухала гарнитурата между втори и трети цилиндър.
Развиваш свещите, запушваш с пръсти отворите всички заедно и някой върти на ключа все едно я пали и веднага се усеща дали имат сила цилиндрите. Ако е издухала между цилиндрите е малката беля. Видял ли си маслото дали е мешано с вода(това е голямата беля). Пробвай този метод за 10 - 20 мин работа.


Приятел, аз имах същия проблем и се оказа, че е издухала гарнитурата между втори и трети цилиндър.
Развиваш свещите, запушваш с пръсти отворите всички заедно и някой върти на ключа все едно я пали и веднага се усеща дали имат сила цилиндрите. Ако е издухала между цилиндрите е малката беля. Видял ли си маслото дали е мешано с вода(това е голямата беля). Пробвай този метод за 10 - 20 мин работа.
Отговори

i_p снимка i_p 13 август 2007 - 21:14

 gori, на Aug 13 2007, 08:01 PM, каза:

 manta, на Aug 8 2007, 10:01 PM, каза:

вси4ко е сменяно с стари работещи 4асти изпитани на друга кола..дат4ика на хол само не разбрах кое е вход и кое изхода му тои има 3 кра4ета кадето влизат 3 кабел4ета кое и каде да зака4а с волтметара 4е да замеря волтовете? предполагам замерването се прави на работещ двигател?

Приятел, аз имах същия проблем и се оказа, че е издухала гарнитурата между втори и трети цилиндър.
Развиваш свещите, запушваш с пръсти отворите всички заедно и някой върти на ключа все едно я пали и веднага се усеща дали имат сила цилиндрите. Ако е издухала между цилиндрите е малката беля. Видял ли си маслото дали е мешано с вода(това е голямата беля). Пробвай този метод за 10 - 20 мин работа.


Приятел, аз имах същия проблем и се оказа, че е издухала гарнитурата между втори и трети цилиндър.
Развиваш свещите, запушваш с пръсти отворите всички заедно и някой върти на ключа все едно я пали и веднага се усеща дали имат сила цилиндрите. Ако е издухала между цилиндрите е малката беля. Видял ли си маслото дали е мешано с вода(това е голямата беля). Пробвай този метод за 10 - 20 мин работа.


Аве брат верно има изкорела гарнитура ама она е м/у кормилото и седалката.
Късмет. :devil-smiley-019:
Отговори

gori снимка gori 14 август 2007 - 20:39

 i_p, на Aug 13 2007, 10:14 PM, каза:

 gori, на Aug 13 2007, 08:01 PM, каза:

 manta, на Aug 8 2007, 10:01 PM, каза:

вси4ко е сменяно с стари работещи 4асти изпитани на друга кола..дат4ика на хол само не разбрах кое е вход и кое изхода му тои има 3 кра4ета кадето влизат 3 кабел4ета кое и каде да зака4а с волтметара 4е да замеря волтовете? предполагам замерването се прави на работещ двигател?

Приятел, аз имах същия проблем и се оказа, че е издухала гарнитурата между втори и трети цилиндър.
Развиваш свещите, запушваш с пръсти отворите всички заедно и някой върти на ключа все едно я пали и веднага се усеща дали имат сила цилиндрите. Ако е издухала между цилиндрите е малката беля. Видял ли си маслото дали е мешано с вода(това е голямата беля). Пробвай този метод за 10 - 20 мин работа.


Приятел, аз имах същия проблем и се оказа, че е издухала гарнитурата между втори и трети цилиндър.
Развиваш свещите, запушваш с пръсти отворите всички заедно и някой върти на ключа все едно я пали и веднага се усеща дали имат сила цилиндрите. Ако е издухала между цилиндрите е малката беля. Видял ли си маслото дали е мешано с вода(това е голямата беля). Пробвай този метод за 10 - 20 мин работа.


Аве брат верно има изкорела гарнитура ама она е м/у кормилото и седалката.
Късмет. :devil-smiley-019:




Не те знам колко ги разбираш автомобилите, но проблема си беше факт. Беше издухала гарнитурата между втори и трети цилиндър и газовете се местеха от единия в другия цилиндър(губеше мощност) и създаваше илюзия, че работи на три цилиндъра и аз като колегата минах през всички негови мъки до установяването на проблема. И моля без обиди.
Отговори

lorda снимка lorda 14 август 2007 - 20:46

 Speedball, на Aug 9 2007, 04:27 PM, каза:

Само не разбирам що даваш глупави съвети да объркаш човека като си нямаш идея кво е датчик на хол ? И капачката щом работи на друга кола значи ще работи и при него, както и палеца


Щото съм сигурен, това че ти не си си е твой проблем. Understand Me!
Отговори

manta снимка manta 14 август 2007 - 23:36

гарнитурата на главата е добре не меща вода и маи на колегата гарнитурата не е в ред :devil-smiley-019: ина4е ауспусите работят само средния е маи спукан 4е издиша.така и не може да се установи кво и е то4но на колата има мощ и компресия не са клапани.самнява ме да не би от главата да е нещо примерно от някаде да издиша?колата я карам от няколко хил км така ама ве4е ме дразни
Отговори

gori снимка gori 15 август 2007 - 07:50

 manta, на Aug 15 2007, 12:36 AM, каза:

гарнитурата на главата е добре не меща вода и маи на колегата гарнитурата не е в ред :devil-smiley-019: ина4е ауспусите работят само средния е маи спукан 4е издиша.така и не може да се установи кво и е то4но на колата има мощ и компресия не са клапани.самнява ме да не би от главата да е нещо примерно от някаде да издиша?колата я карам от няколко хил км така ама ве4е ме дразни


Извинявай ако вече досаждам и съм банален, но ако проблема наистина е този като моя и гарнитурата е издухала между цилиндрите нама как да разбереш освен да я свалиш. Или да пробваш както ти писах - развиваш всички свещи и с пръсти запушваш дупките (всички заедно) и някой върти на контактния ключ. Трябва да има налягане и да ти избутва въздух между пръстите. (Както в моя случай между два нямаше никои)

В краен случай, ако няма кой да ти оправи колата мога да те заведа при моя вуичо да я погледне, но след 2 седмици, че сега излезе отпуска.
Отговори

manta снимка manta 16 август 2007 - 19:52

и аз си мислех 4е е гарнитура и я отворих оказа се 4е не е изгоряла смених я и я затворих пак но проблема си остана и маи все пове4е се влошава затова реших да питам в клуба за проблема.да ви питам свещите дават искра между електродите ама дава искра и като дам свеща на маса там кадето опира на масата се вижда слабо присветване дали не са отишли ина4е са скоро сменяни преди 15хил км дори и други свещи от друга кола да сложа сащия проблем но може да сам попадал на лоши свещи..
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 18 август 2007 - 09:51

 manta, на Aug 16 2007, 08:52 PM, каза:

и аз си мислех 4е е гарнитура и я отворих оказа се 4е не е изгоряла смених я и я затворих пак но проблема си остана и маи все пове4е се влошава затова реших да питам в клуба за проблема.да ви питам свещите дават искра между електродите ама дава искра и като дам свеща на маса там кадето опира на масата се вижда слабо присветване дали не са отишли ина4е са скоро сменяни преди 15хил км дори и други свещи от друга кола да сложа сащия проблем но може да сам попадал на лоши свещи..


Незнам какъв е тоя мотор обаче ако е пълна инжекция сигурно имаш запушена дюза.

Може и палеца да е проблема. Огледай го и го смени - сигурно не е скъп.

Не написа дали си мерил компресията. А трябва!!!
Отговори

Стефан снимка Стефан 18 август 2007 - 10:51

 javor_bg, на Aug 18 2007, 10:51 AM, каза:

Незнам какъв е тоя мотор обаче ако е пълна инжекция сигурно имаш запушена дюза.

Може и палеца да е проблема. Огледай го и го смени - сигурно не е скъп.

Не написа дали си мерил компресията. А трябва!!!

Горе пише, че е карбуратор. Аз имах подобен проблем - придърпваше ми гадно, все едно някой цилиндър изчезваше за момент и после се оправяше. Проблема се оказа в свещите - бяха стари, керамиката се беше напукала и пропускаше искра върху блока.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 18 август 2007 - 17:59

според мен цапа свеща с масло.като сваля главата направи ли ти впечатление да има много нагар по 4-о бутало?
Отговори

manta снимка manta 19 септември 2007 - 23:00

мерих дат4ика на хол и излезе следното между + и - дава 8в между - и 0 дава 2,2 до 3,2в а между 0 и + даде 6в дали е нормално това делкото беше зака4ено на олата мерих на входа на делкото 3те кабела и толкова от4ете на работещ двигател на обороти и като подавах малко газ ка4ваше леко волтовете.нормални ли са тези волтове??може ли да сменя само дат4ика на хол с такав от опел 1,3 с голямота капа4ка е тои а моята капа4ка е малката.?та ако беше от дат4ика на хол защо само на 4ти цил ми прави мизерията?и ако беше дат4ика нямаше ли ваобще да работи колата?наи много се усеща тресенето на обороти на място .свещите са нови.компресията е еднаква на вси4ки цил
Отговори

manta снимка manta 24 септември 2007 - 23:01

смених делкото с такова от друга кола работещо и пак си прекасва 4цил оказа се 4е НЕ е от делко или дат4ици...забелязах 4е при натискане на спира4ката като 4е ли се стабилизират оборотите за момент та се 4удя дали може да ми изпуска някаде на вразката на вакумния марку4 на сермофена?дали сермофена е наред?
Отговори

imitev снимка imitev 25 септември 2007 - 01:23

 manta, на Sep 25 2007, 12:01 AM, каза:

смених делкото с такова от друга кола работещо и пак си прекасва 4цил оказа се 4е НЕ е от делко или дат4ици...забелязах 4е при натискане на спира4ката като 4е ли се стабилизират оборотите за момент та се 4удя дали може да ми изпуска някаде на вразката на вакумния марку4 на сермофена?дали сермофена е наред?


А охладителна течност губи ли ти ???
Отговори

manta снимка manta 25 септември 2007 - 12:56

Не ми губи охладителна те4ност може би савсем малко, но сам видял един марку4 да салзи може от него да е.ина4е компресията е еднаква на вси4ки цилиндри.
Отговори

elozew снимка elozew 25 септември 2007 - 20:36

Виж маркуча за сервото(ако имаш).На мен не ми работеше 4 цилиндър от скъсан маркуч за вакуум към парното.
Отговори

manta снимка manta 26 септември 2007 - 12:51

марку4ите са добре слагах други но пак сащата работа.ина4е сам заменил оригиналните марку4и с друг пак твард които не се огава.като помпам на спира4ката се стабилизират оборотите и се вдигат дали сервото не е отишло?но преди сервото има клапан които не пуска да се губи от там налягане. на угасен мотор като извадя марку4а след клапана си даржи налягане.дали всмукателния колектор се ебава или снадката му с марку4ите даите идеи.и на газ и на бензин прави проблема.
Отговори

manta снимка manta 26 септември 2007 - 20:54

днес като погледнах аспуха видях 4е от него те4е вода?дали не ми вкарва вода в всмукателния колектор на 4ти цил ?та ако някои има схема на колектора бих искал да я видя може ли да е спукана някоя водна магистрала?знам 4е отзад в колектора минава вода
Отговори

manta снимка manta 10 октомври 2007 - 19:38

проблема ми се оказа скасано платно на газовия изпарител та тои понеже е вакумен и сму4еше от 4ти цил затова не работи ще сменя платното и ще видим би трябвало да се оправи .тия газови само проблеми саздават ама карам по евтино на газ. :mhihi:
Отговори

teac снимка teac 13 октомври 2007 - 11:08

Колга, гледах че пишеш, че и на газ и на бензин е същото. Значи едва ли е от изпарителя. Аз не разбрах точно каки си разбрал кой цилиндър не работи? Аз мога да ти кажа един лесен начин. Палиш колата и на празен ход (на загрята кола)
почваш да откачаш кабелите на свещите един по един от капачката. При този прикойто не се получи промяна в работата на двигателя (обороти, тресене и т.н.) той е. Аз имах подобен проблем и се оказа счупен клапан. цапаше свща и при откачане на кабела няма промяна ж работатат на двигателя. Също гори масло и повече гориво, няма мощност, прекъсва. Премерих компресията и на този цилиндър беше 4 а на другите по 10 (Корса А 10S). Сега съм отворил двигателя, ремонтираха ми глвата и отива да сглабам. ПОсле схте кажа как е. Ще смена и сегменти за секи случей, въпреки че не изглеждат много зле.

А и като вадиш кабелите, не с пръсти, а с клещи, да не те удря тока.:)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg