Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Турбо....?

coper снимка coper 17 декември 2006 - 18:45

Колеги, доста отдавна чета форума, затова пускам тая тема за да Ви получа мнението........ Ще сложа турбо на моята Астра та въпросите ми са следните?

1.Какво турбо е подходящо за моя двигател 1.6 101 коня екотек 1998год. като имаме предвид че неискам да е на максимално...
2.Прече ли, че е екотек.
3.Колко ще ми струва.
4.Колко ми износва двигателя, и колко ще издържи.....
5.Моята скоростна котия дали ще е подходяща...
6.Мога ли да си ползвам газовия инжикцион с турбот.
7.Коя фирма да избера, за покупка на турбото и монтаж....

Благодаря предварително..............
Отговори

Владо снимка Владо 18 декември 2006 - 11:53

мой, карай си на газ и не пипай нищо :25: Има една поговорка - да бе мирно седял..... :20ashley_results:

за да стане културно и читаво една конверзия иска само едно нещо - пари, пари и много пари . Колкото и да ги смяташ все няма да стигат и ще иска още и още
Отговори

хари снимка хари 18 декември 2006 - 12:06

С трудна задача си се заел и ако искаш драсни един е - майл на Реал Турбо гр. София - Околовръстно шосе, но ми се струва, че ще ти струма минимум 7000 - 10 000 лв. за читава преработка. :20ashley_results:
Отговори

Владо снимка Владо 18 декември 2006 - 12:17

хари, на Dec 18 2006, 01:06 PM, каза:

С трудна задача си се заел и ако искаш драсни един е - майл на Реал Турбо гр. София - Околовръстно шосе, но ми се струва, че ще ти струма минимум 7000 - 10 000 лв. за читава преработка. :20ashley_results:
 



и ти си разбирач дееба . В Реал само поправят турбини. А за цените дето даваш 2 коли ще станат турбо :bubbarubb:

Между 3 и 5К може да стане културно , с бутала , ново турбо и тн дреболии
Отговори

хари снимка хари 18 декември 2006 - 15:19

Ако прочетеш още един път поста ми ще разбереш, че не става въпрос за преработка в Реал Турбо а покупка на подходяща турбина, а след това следва бутала, интерколер и други боклуци за да стане читава работа и пак според мен няма гаранция. Но ако искаш да се заяждаш карай. Не само ти караш самоЛет имам доста километри на Крома Турбо И.Е. Абарт - 185 к.с. така че не си хвърлям думите на вятъра. :20ashley_results:
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 18 декември 2006 - 16:08

хари, на Dec 18 2006, 04:19 PM, каза:

Ако прочетеш още  един път поста ми ще разбереш, че  не става въпрос за преработка в Реал Турбо а покупка на подходяща турбина, а след това следва бутала, интерколер и други боклуци за да стане читава работа и пак според мен няма гаранция. Но ако искаш да се заяждаш карай. Не само ти караш самоЛет имам доста километри на Крома Турбо И.Е. Абарт - 185 к.с. така че не си хвърлям думите на вятъра. :25:
 

..ако напишеш още 1ин такъв пост съвсем шсе олизгаш брат, така че :25: :20ashley_results:

А копър.. скивай Лудата краа тунинг;) некви 'разбирачи' ше доат и са тънкана..
Отговори

RadioDJ снимка RadioDJ 18 декември 2006 - 16:42

coper, на Dec 17 2006, 04:45 PM, каза:

Колеги, доста отдавна чета форума, затова пускам тая тема за да Ви получа мнението........ Ще сложа турбо на моята Астра та въпросите ми са следните?

1.Какво турбо е подходящо за моя двигател 1.6 101 коня екотек 1998год. като имаме предвид че неискам да е на максимално...
2.Прече ли, че е екотек.
3.Колко ще ми струва.
4.Колко ми износва двигателя, и колко ще издържи.....
5.Моята скоростна котия дали ще е подходяща...
6.Мога ли да си ползвам газовия инжикцион с турбот.
7.Коя фирма да избера, за покупка на турбото и монтаж....

Благодаря предварително..............
 


Ще се опитам да ти отговоря на въпросите, като рпиемам че ще си караш колата ежедневно, т.е не търсиш 200+ кс:


1. Някое малко турбо ще ти дойде добре,Т3, Т25 този тип. За него ще се направи и колектор.
2. това че е екотек не пречи.
3. Този въпрос малко ме смущава , но най общо казано 5000лв. ще ти стигнат за да тръгне колата.
4. Двигателя ако е направена кадърно конверсията и не се кара колата над 1 бар. ще издържи почти колкото ако я караш атмосферна.
5. твоята кутия ще издържи.
6. По скоро не, или поне ще е доста сложно за правилно настройване - в смисъл да върви добре и да не харчи много.
7. Тука вече нещата зависят от теб. Фирми за конверсии много вче има в БГ.
Отговори

coper снимка coper 18 декември 2006 - 17:56

Уффф май ще си карам само кадета с турбо от Крум ама като стане.....
5000 малко е много и ако немога да ползвам инжикциона хич не се радвам.


Моля мод. да я изтрият темата..... :20ashley_results:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 18 декември 2006 - 20:55

Нищо лично, ама на твое място, бих вложил малко $$$ за курсове по български език и литература, мани го това турбо. :)
Отговори

coper снимка coper 18 декември 2006 - 21:31

Karaibrahim, на Dec 18 2006, 08:55 PM, каза:

Нищо лично, ама на твое място, бих вложил малко $$$ за курсове по български език и литература, мани го това турбо. :)
 


що бе свирчо, ти щот много добре се изразяваш ли имаш това самочувствие....:) Нищо лично ама я да учиш жена си, децата си или баба си..
Мания я тая литература, турбото му е маиката. пари има....:)
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 19 декември 2006 - 00:09

coper, на Dec 18 2006, 10:31 PM, каза:

Нищо лично ама я да учиш жена си, децата си или баба си..
Мания я тая литература, турбото му е маиката. пари има....:)
 


Обезателно така ще направя! ;)

Какво ти стана с ладата? Нали беше твоя? Защо не си направиш на нея експеримента първо? Ще й понесе по-добре, сигурен съм.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg