Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Удължаване на акт

FaKeR снимка FaKeR 20 декември 2010 - 21:23

Здравейте колеги,

В темата за КАТ така и не видях този въпрос да се разисква.Та въпросът ми е на кое гише трябва да отида, за си удължа актът и съответно колко пъти мога да го правя това упражнение?Става дума за КАТ София.

Благодаря на отзовалите се :first:
Отговори

Evgenyyy снимка Evgenyyy 20 декември 2010 - 21:57

Здрасти,
отиваш направо на гише 10 (май беше), от дясната страна на гишетата от който се взимат наказателните постановления
Иначе можеш да го удължаваш, докато ти пристигне наказателното постановление.
Отговори

kitcho снимка kitcho 20 декември 2010 - 22:43

 Evgenyyy, на 20 Dec 2010, 21:57, каза:

Здрасти,
отиваш направо на гише 10 (май беше), от дясната страна на гишетата от който се взимат наказателните постановления
Иначе можеш да го удължаваш, докато ти пристигне наказателното постановление.


Лошото е че не ти го удължаваш- а тези в КАТ! при мен беше 4 пъти за по месец ...и все си чакаш на опашката ...
Отговори

v.auto снимка v.auto 21 декември 2010 - 07:51

 kitcho, на 20 Dec 2010, 22:43, каза:

Лошото е че не ти го удължаваш- а тези в КАТ! при мен беше 4 пъти за по месец ...и все си чакаш на опашката ...



Имате права бе хора :first: , ако в кат могат да ти връчат наказателнопо постановление повече от 2 месеца(по вина на КАТ) пускате си една жалба и акта в 90% от случайте отпада :drinks: :sad: :a049:

Така ми отпаднаха 2 акта
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 декември 2010 - 08:35

 v.auto, на 21 Dec 2010, 7:51, каза:

пускате си една жалба и акта в 90% от случайте отпада :first: :drinks: :sad:


Жалба за какво си пуснал? Би ли споделил на какво основание са ти отпаднали? Има ли законово основание, на базата на което можем да си търсим правата при забавяне на наказателното постановление?
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 21 декември 2010 - 09:33

Благодаря за съветите колеги :)
Предполагам постановлението трябва да е дошло, затова и попитах каква е процедурата, но нямам време да отида до КАТ =(

Весели празници :first:
Отговори

dionisi снимка dionisi 21 декември 2010 - 11:54

 IvailoM, на 21 Dec 2010, 8:35, каза:

Има ли законово основание, на базата на което можем да си търсим правата при забавяне на наказателното постановление?


Има срок в който, ако не е излезнало наказателното постановление акта отпада не 90% а 100% съм сигурен. Но мисля че този срок беше 6 месеца. Но може вече и да са го съкратили незнам :first:
И да акта не го удължаваш ти, а ти го удължават от кат, като още не е излезело постановлението.

Поздрави.
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 21 декември 2010 - 13:50

 dionisi, на 21 Dec 2010, 11:54, каза:

Има срок в който, ако не е излезнало наказателното постановление акта отпада не 90% а 100% съм сигурен. Но мисля че този срок беше 6 месеца. Но може вече и да са го съкратили незнам :sad:
И да акта не го удължаваш ти, а ти го удължават от кат, като още не е излезело постановлението.

Поздрави.

А след като излезне постановлението?Предоплагам тогава аз трябва да ходя в КАТ и да го удължавам? :first:

PS: КАТ са ми отговорили в системата им :
Kъм датата на заявката(18.12.2010) Вие нямате невръчено наказателно постановление. Ако имате АКТ на който му изтича крайния срок, можете да разпечатате тази справка чрез бутона "Принт". Посредством разпечатаната бланка, може да удължите срока на вашия АКТ-а без да чакате на опашката на 14 гише.

Не очаквах, че ще ми отговорят :drinks:
Мнението беше редактирано от FaKeR: 21 декември 2010 - 13:54
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 21 декември 2010 - 14:35

И аз имам същия проблем. Днеска се пада 29я ден и сутринта не беше излязло. Не знам доколко може да разчитаме на тази система.
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 21 декември 2010 - 14:43

 javor_bg, на 21 Dec 2010, 14:35, каза:


На мен акта ми е съставен на 19.11.2010, тия дни пак ще пусна една заявка да видим каква е хавата.
Освен да си разпечатаме информацията от системата им...какво по-добро доказателство :first:
Мнението беше редактирано от FaKeR: 21 декември 2010 - 14:43
Отговори

dionisi снимка dionisi 21 декември 2010 - 15:18

Е след като ти е излезело постановлението нищо не можеш да удължаваш, можеш само да го платиш, за да си вземеш синия талон. Иначе никой няма да ти го удължи :)
Обаче ако акта ти изтича и НЕ е излязло наказателното постановление, трябва да отидеш в КАТ, за да го удължиш с още 1 месец /бият един печат на него и пише че е валиден до еди кога си/.

Поздрави.

п.с. какво се учудвате никога ли не са ви писали актове :first: почти никога постановлението не излиза първия месец, чак втория или третия
Отговори

BOJKATA снимка BOJKATA 21 декември 2010 - 18:03

 IvailoM, на 21 Dec 2010, 8:35, каза:

Жалба за какво си пуснал? Би ли споделил на какво основание са ти отпаднали? Има ли законово основание, на базата на което можем да си търсим правата при забавяне на наказателното постановление?



 dionisi, на 21 Dec 2010, 11:54, каза:

Има срок в който, ако не е излезнало наказателното постановление акта отпада не 90% а 100% съм сигурен. Но мисля че този срок беше 6 месеца. Но може вече и да са го съкратили незнам :drinks:
И да акта не го удължаваш ти, а ти го удължават от кат, като още не е излезело постановлението.

Поздрави.

Я, някой ако има повече инфо, да сподели за какво иде реч!?
Моят АКТ е от дата 05,06,2010г и вече имам 6 печата за удължаване на срока!!!
Всеки път им се "моля" да ми дадат наказателното да си платя...но нестава!
Акта ми е за неправилно паркиране и е 20лв по закон, дал съм в пъти повече да ходя да го удължават! :first:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 21 декември 2010 - 20:59

А и някой ако ми каже опашките по кое време на деня са по-ненатоварени цена няма да има :first: То дет се вика вече трябва да търсиме връзки за да ни излезе по-бързо наказателното постановление в КАТ :drinks:
Мнението беше редактирано от javor_bg: 21 декември 2010 - 21:00
Отговори

n1s0 снимка n1s0 22 декември 2010 - 08:37

 javor_bg, на 21 Dec 2010, 20:59, каза:

А и някой ако ми каже опашките по кое време на деня са по-ненатоварени цена няма да има :dw: То дет се вика вече трябва да търсиме връзки за да ни излезе по-бързо наказателното постановление в КАТ :dw:

Ами то е ясно кога,рано сутрин :doh: Аз ходих към 7:30,свършвам си работата за 10-15 минути и довиждане.Там е работата,че съм наблизо и не ми е проблем.Да споделя какво се случи с мен да не би на някой колега да му се случи неприятна случка!Акт за превишена скорост,бие се печат и ми се казва че важи още 1 месец.Да,ама не!Първоначално не видях,че най-горе периода с който е удължен акта е 10 дни!След този период постановлението вече беше на лице.По мое мнение тези хора не умеят и пари да вземат като хората! :hi:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 23 декември 2010 - 09:32

Ходих днеска да ми удължат акта. Бях там в 8:00. Много бързо стана за 5 мин. Естествено постановлението не ми беше излязло. Попитах жената на 13то гише дали сайта е наистина актуален и тя каза че мога да разчитам на i-kat.org ..... Биха ми 1 печат и удължиха акта с месец....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg