Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Haldex Opel Insignia 2.0 tsci 195hp 4x4 2015y

Iliangr снимка Iliangr 25 септември 2021 - 22:13

Колеги, къде могат да ми обслужат халдекса? От Враца съм, но тук няма къде. Имам известни умения, но не знам от къде да поръчам ремонтни комплекти. Помогнете!!!
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 септември 2021 - 02:56

Обади се на Бижо. Ако той не занимава, познава тези, който се занимават. Има му телефона в неговата тема.
https://www.opelclub...?showtopic=9453
Отговори

Iliangr снимка Iliangr 26 септември 2021 - 18:22

 k opel e, на 26 септември 2021 - 02:56, каза:

Обади се на Бижо. Ако той не занимава, познава тези, който се занимават. Има му телефона в неговата тема.
https://www.opelclub...?showtopic=9453
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 септември 2021 - 07:47

А какво трябва да му се обслужва? Само за масло ли е или иска и друга намеса?
Отговори

Iliangr снимка Iliangr 27 септември 2021 - 07:48

Най-вероятно е за масло.
Отговори

Iliangr снимка Iliangr 27 септември 2021 - 08:10

 Ne6to Smisleno, на 27 септември 2021 - 07:47, каза:

А какво трябва да му се обслужва? Само за масло ли е или иска и друга намеса?

Не ми изписваше никаква грешка или съобщение само придръпваше при набиране, а при спокойно каране не. Откачих кабела към халдекса и всичко се оправи, но започна едно леко вибриране откъм задния мост, вероятно зашото няма въртящ момент към него. Сега ми дава за обслужа задната ос.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 септември 2021 - 08:45

Един приятел наскоро разучаваше въпроса, защото му се налагаше да прави нещо там. Не знам дали 2015 е абсолютно същия, но едва ли има големи разлики. Единя вариант е да нямаш масло или да не става. Тоя вариянт по-скоро е свързан с това да го губиш от някъде. Оправяш теча и наливаш масло, ще си личи.

Вариант две е май има някакъв семеринг дето изпуска и меша масло от раздатка с това от халдекса. Тогава е по-зор, защото се разглабя, сменя и лепи при сглабянето, май има тема из форума. Не знам кой ги прави, той си беше взел ремонтен комплект, но се оказа, че при него има теч просто и го оправи, наля масло и се върна 4х4-то.

Ако е само за масло - маслото е 80-тина лева литъра, сменяш и караш.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 27 септември 2021 - 08:46
Отговори

Iliangr снимка Iliangr 27 септември 2021 - 10:18

Благодаря, ще погледна.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg