Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Проблем с DVD 100 NAVI

Wolverine снимка Wolverine 06 август 2014 - 13:40

Здравейте колеги,

От няколко месеца карам Опел Антара 2007 г., която е оборудвана с инфотеймънт система DVD 100 NAVI. Още когато я купувахме открихме проблем – басът на двете тонколонки от дястната страна (и предна, и задна) не работи. Тогава предположихме, че най-вероятно трябва да се подменят колонките. По-късно се оказа, че тонколонките работят, и че „проблемът най-вероятно е в стъпалото на радиото“. Обърнахме се към един от официалните сервизи на Опел в София и от там казаха, че те с ремонт на радио не се занимават и ни посъветваха да си намерим сервиз. Доколкото ни обясниха следвало да се демонтира цялото радио и да се остави на ремонт. Това, което ме притеснява е, че от радиото се командва и целият борд компютър и малко се притеснявам да си търся какъвто и да е сервиз, след което освен музика да нямам и борд компютър. Можете ли да ме посъветвате къде в София има специализиран сервиз, в който могат да ремонтират радиото, и от който да сте доволни.

Много благодаря предварително
Отговори

Wolverine снимка Wolverine 06 септември 2014 - 07:34

Колеги,
Никой ли не може да ми препоръча сервиз в София?
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 06 септември 2014 - 09:43

Честно да ти кажа, освен някое гаражно сервизче за ТВ и аудио, друг едва ли ще може да свърши работа по самото стъпало. От друга страна пък те едва ли имат нужния опит и инструменти за да свалят цялото радио бе да счупят щипки или пластмаси от централната конзола. Трябва да имаш и нещо друго в предвид, в повечето случай самите компоненти са "замазани" лакирани, абе с две думи са им поприкрити нимерата, което и при липса на ел.схема прави ремонта затруднен. Ако все пак искаш попитай в Авител или Тояга, дали се занимават с ремонт.
Моя съвет е обаче, помисли върху варианта да си купиш външен усилвател, да ти изкарат сигнал от предусилвателя на съществуващата ти музика и само да ти изтеглят нови кабели до говорителите. Според мен това решение е оптимално, тъй като цените на среден клас усилватели са много поносими, нещо до 100W на канал е с компактни размети да и място няма да загубиш, за окабеляване няма да ти вземат много, ако сегашните говорители са ОК, както казваш, и не си маняк вероятно и качеството на звука ще е най-малкото еквивалентно, няма да се сваля радиото ти, т.е. оставяж колата за монтаж и си я всемаш след това, с радиото, компютъра, риска от лош ремонт напрактика отсъства.
Помисли и върху тази опция.
Отговори

Petio снимка Petio 18 септември 2014 - 23:30

Намери и се свържи с коелгата "помагащ" има някъде тук инфо за него ще ти свърши работа убеден съм
Отговори

bonbandil снимка bonbandil 13 януари 2018 - 09:18

Здравей, колега,
най-накрая намери ли се решение?Аз в момента имам същия проблем с dvd 100 и се надявам да споделиш как се реши казуса, за да почерпя опит.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg