Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Как да си направим USB вход на CAR400 или CDR500?

CH_M снимка CH_M 15 април 2015 - 15:43

Писах че по принцип може да се направи, къде видя че искам да ти го правя ?!
Не ми се занимава .... благодаря!
Отговори

Quattro снимка Quattro 15 април 2015 - 22:38

 CH_M, на 15 април 2015 - 15:43, каза:

Писах че по принцип може да се направи, къде видя че искам да ти го правя ?!
Не ми се занимава .... благодаря!


ти къде видя да питам дали си заслужава или не .....благодаря
Мнението беше редактирано от Quattro: 15 април 2015 - 22:46
Отговори

Гостsamm_* 18 август 2015 - 13:29

аз да се похваля, че направих вход с 3,5мм жак на Siemens VDO CDR500 (Delco-то е с друга схема) Снимката е от нета, http://www.opel-klub...=33738&start=45 тъй като се сетих да направя мои твърде късно :-/ Та значи за манипулацията: Взех един обикновен 3,5 мм жак с около 50-60 см кабел и му оголих ляв/десен канал, масата е като армировка на двата проводника, така че е готова директно за запояване (на снимката е дадена като отделен кабел). След запояването на 3-те проводника ги запечатах отгоре с изолирбанд върху платката. След интервенцията прокарах кабела, така че да не се прекъсне някъде докато монтирам обратно стерео-то. Сега излиза отстрани на панела за климатроника и пепелника. Включваш СД-то, не радиото,а СД-то, боцкаш жака в MP3, телефона или друго каквото имаш и си ти! :icon_wink2: звука е доста приличен и останах приятно изненадан :sup: , единствено една идея е по-тих и се налага допълнително усилване.
Мнението беше редактирано от samm: 18 август 2015 - 13:31
Отговори

vilden снимка vilden 29 септември 2015 - 19:02

След много четене не успях да открия търсения отговор на въпроса : как да си изкарам 3.5 мм жак от Blaupunkt Sc-202. Ако някой може да ми помогне със снимки на местата където да запоя трите кабелчета. Пробвах да свържа към кабела, който е свързан към главата, но не е много чист звука.
Отговори

CH_M снимка CH_M 29 септември 2015 - 19:51

Отвори го и огледай за чип с 8 пина - 4558, на платката би трябвало да е означен с V1110 .
Та 4-ти и 7-ми пин на тоя чип са съответно ляв и десен канал от главата на касетофона.Съответно от тия двата извода се отива до два кондензатора преди потенциометъра за усилване и баланс, търсиш кондензатори с означения по платката С1520 и С1570.
Може да прозвъниш за по сигурно двете вериги с мултицет.
После прекъсваш пистите за двата канала на удобно място и запояваш кабелчетата за жака на AUX-а към пистите към кондензаторите.
Системата ще работи при вкарана касета и изправна механика ....
Ако има още неясно - питай или снимай платката от двете страни.
Отговори

vilden снимка vilden 29 септември 2015 - 21:29

Май ще ми е по-трудно отколкото си мислих.Ако може някоя снимка.
http://dox.abv.bg/wfs/AbvWfs.html
Мнението беше редактирано от vilden: 29 септември 2015 - 21:33
Отговори

CH_M снимка CH_M 30 септември 2015 - 06:49

Колега аз помолих ти да направиш снимки на платката от двете й страни, свалят се само капаците и се отстранява и механиката и снимаш.
Нямам в момента такова радио при мен и няма как да снимам, а инфото е от принципната му схема по която гледам ....
Отговори

Борис Борисов снимка Борис Борисов 06 февруари 2016 - 19:04

Здравейте,

за да поизтупам малко праха от темата ще ви покажа с какво си "играх" в последно време, а именно подобрения на устройството ми от пост #140.

Реших да направя нова версия, защото имах проблеми с трансмитерите - няколко спряха да работят без видима за мен причина и затова реших аз да си направя мой МП3 плеър. Също така попаднах в интернет на информация за протокола за комуникация между радиото и TID/MID дисплея и така се роди идеята да управлявам дисплея и да изписвам на него името на песента, която свири. Това го направих от страната на радиото, така, че не е е необходимо да се сваля дисплея, или да се преправя инсталацията на колата. Управлението от волана и другите неща си останаха, единствената промяна, която се наложи беше песните да се четат от СД карта, а не от флашка, както беше преди с трансмитера. Няма разлика в цената на СД картите и флашките, затова реших, че това не е никакъв проблем. Можете да видите какво се получи.
Ето няколко снимки:
Прикачен файл  01.jpg (38,47K)
Брой изтегляния: 35Прикачен файл  02.jpg (46,07K)
Брой изтегляния: 32Прикачен файл  03.jpg (36,35K)
Брой изтегляния: 32

А това е клипче:
https://www.youtube....h?v=iPNcvLBfZR8

До сега съм го пробвал на моята кола, която е с 10 символен ТИД дисплей, а също така на един приятел на вектрата, която е с 10 символен МИД със сива букса.

Ето и линкове към сайтовете, които ползвах относно управлението на дисплея, ако някой реши да се захване с подобно начинание:
Линк 1 Линк 2

Останаха ми няколко платки, та някой ако има интерес може да ми пише на лично.

Поздрави,
Борис
Мнението беше редактирано от dvasilev: 17 май 2017 - 23:33
Отговори

simeonov снимка simeonov 14 февруари 2016 - 20:42

Привет,
Аз минах на варианта на Борис Борисов с новият МПЗ плеър и съм много доволен работи перфектно и дори исписва песните от сд картата. Аз бях с CD CDR500 и ми беше омръзнало да пиша дискове и видях новия вариант на Борис с МПЗ плеъра, който работи с SD карта и минах на варианта Philips CCR600.
Сложих карта с 8 GB пълна с музика и направо забравих за дисковете.Няма нищо по хубаво от оригинална музика която можеш да я управляваш от волана.
Благодаря на Борис за новата разработка, много си заслужава
Успех :)
Отговори

medemi снимка medemi 19 февруари 2016 - 22:15

Търся колега от Пловдив който може да направи
корекцията и да изкара AUX на CDR500
Отговори

Burdokva снимка Burdokva 12 март 2016 - 16:55

Колеги, изобщо недейте да си играете да запоявате FM приемници и USB-та!

Днес си взех преработеното от Борис Борисов радио (CCR600) и съм страшно доволен! Чисто и професионално направено с вградена електронна схема, като лесно може да я махнете, ако възникне проблем. Твърдо е много по-удобно (и безопасно) всичко да се управлява от волана и да се изписва на дисплея. При мен няма никакъв проблем, радиото работи страхотно с MP3-ки, даже си ползвам нормално aftermarket бордния компютър. Още повече, колегата Борис е много точен и отзивчив!


За мен това е една от най-хубавите екстри, които имам на Астрата ...
Мнението беше редактирано от Burdokva: 12 март 2016 - 16:56
Отговори

martinborisov94 снимка martinborisov94 26 март 2016 - 19:38

Привет колеги!
От скоро съм в клуба с една Астра Г и реших да видя какви идеи си подхвърляте във форума. Това с USB модула много ме запали и хайде в джаза. Не съм изчел цялата тема, но по- голямата част я изчетох. Обръщам се за малко помощ към вас. Какво съм направил до тук. Сдобих се с car400, който префлашнах за да го разкодирам. (http://www.opelclub....howtopic=123219 благодарение на тази тема) След това взех да работя по модула. Оказа се, че аз съм с този касетофон дето трябва реле да се използва. Видях схемата, която един колега я е качил в форума (#181 пост). Въпреки тези преработвания касетофона продължава да се инати. Дори не иска да се включи. Замерих с волт метър и се оказа, че идват 12V за кратко и изчезват. Постоянно на импулси идват 12V (на червения кабел от електромотора). Дали по някакъв начин изгорих касетофона или в момента е в някакъв авариен режим. В момента и като радио не мога да го пусна.

Поздрави!
Отговори

Борис Борисов снимка Борис Борисов 28 март 2016 - 14:01

Привет,

за да разбереш дали си повредил радиото откачи лентовия кабел и го пусни - би трябвало да си тръгне в режим на радио. За всеки случай можеш и да го рестартираш от захранването.

Ако всичко е ок с радиото моят съвет е да закачиш управляващата намотка на релето на виолетов и сив кабел, а не както е на дадената схема виолетов и червен и ползвай 12В реле.


Поздрави,
Борис
Мнението беше редактирано от Борис Борисов: 28 март 2016 - 14:03
Отговори

titan22 снимка titan22 28 март 2016 - 14:29

Другия вариант, и по-добрия според мен,е да си вземеш CDR500 и за 2-3лв. ще го направиш със AUX.Кеф ти от телефона,кеф ти от трансмитер с кабел да си слушаш музика,а звука е много по-добър от CAR400.
Отговори

predatorvbg снимка predatorvbg 30 март 2016 - 02:20

Здравейте!
Имам cr 441 xed , мога ли да му изкарам aux или номера с USB входа?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 03 март 2017 - 02:08

Здравейте колеги,

В колата съм със Siemens VDO CDR 500 плеър, който няма CD Changer, а искам да си сложа MP3 Player + Мулти волан. FM трансмитер или Aux не ме устройва тъй като звукът е по-кофти, а и мулти воланът не работи. Първоначално се бях спрял на варианта с нов плеър + адаптер обаче после се разколебах (трябва да свалям дисплея, може да ми счупят стъклото за плеъра дори и при изваден панел, а и нейтив плеъра ми харесва повече на таблото). В този случай остава варианта да заменя CDR500 с CAR400 или CCR600 и да поръчам от колегата Борис модул.

Кой плеър бихте ми препоръчали CAR400 или CCR600? Има ли някакви предимства/недостатъци единият спрямо другия? Звукът как е? Трябва ли да гледам за нещо по-специално, когато купувам плеъра?

Благодаря предварително!

п.с. CCR600 е малко по-добър от CAR400.
Мнението беше редактирано от dvasilev: 23 март 2017 - 22:48
Отговори

DJ Veso снимка DJ Veso 23 март 2017 - 22:34

и аз ще помоля колегата Борис да се свърже с мен на ЛС, да ми каже какъв е варианта да ми прати модул.Аз съм с CAR400
Отговори

brokenerror снимка brokenerror 21 юли 2017 - 22:30

Здравейте,
Моля колегата Борис да се свърже с мен на лично, имам един много сериозен въпрос към него.

Благодаря!
Отговори

optimeon снимка optimeon 21 март 2018 - 16:17

Благодаря ви за информацията!
Отговори

milen78111 снимка milen78111 01 ноември 2018 - 08:39

Колеги ако някой има телефона на Борис Борисов моля да ми го даде да се свържа с него, искам ако има от тези устройства да ми монтира едно на моята вектра в касетофона.Писах му съобщение преди 2 месеца но ни вопъл ни стон и затова се обръщам към Вас.
Мнението беше редактирано от milen78111: 01 ноември 2018 - 08:39
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg