Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Втора перка на Астра G ?

A s t r a снимка A s t r a 14 май 2009 - 23:01

Здравейте, от няколко дена се чуда дали трябва да имам на Астрата втора перка за радиатора на климатика? Става дума за Астра G 2003г. 1.6 8v .

Поради причината,че преди няколко дена забелязах една Астра G 1.6 16v 1998 набор, която имаше 2 перки? Колата ми беше докарана с удар отпред и за това се чуда дали е имало преди,но нямаше никакви следи от втора перка ?

:knee: :doh:
Отговори

beby78 снимка beby78 14 май 2009 - 23:11

точно така имаш голям вентилатор пред радиатора ако имаш климатик аз съм с 1,6 и при мен е така този вентилатор се включва също и когато дигнеш температура над 80 градуса
Отговори

bugaviq снимка bugaviq 14 май 2009 - 23:13

Ако има място за втора перка е добре да се сложи. Тя е пак за да охлажда двигателя, но само когато се пусне климатика, тъй като той допълнително натоварва двигателя. Поне според мен и така, защото с един фр го гледахме на мойта астра г 99 и на неговия голф 4 е по абсолютно същия начин. Единствената разлика е че при него едната перка е от вътрешната страна(която дърпа въздух) а другата от външната на радиатора(която духа към радиатора), докато при мен и двете са от външната.
Отговори

beby78 снимка beby78 14 май 2009 - 23:22

е нали ти написах по горе виж че съм със същият двигател едната е стандартна отвътре другата е отляво срещу тебе като застанеш срещу автомобила пред радиатора тази перка освен за климата се пуска и за охлаждане на мотора ето виж http://www.snimka.bg/album.php?album_id=37...mp;pid=12286890
Мнението беше редактирано от beby78: 14 май 2009 - 23:28
Отговори

bugaviq снимка bugaviq 14 май 2009 - 23:26

Извинявам се, самоче когато започнах да пиша го нямаше твоето мнение и като съм писал не съм го видял. След това го видях иначе ;).
Отговори

A s t r a снимка A s t r a 15 май 2009 - 07:44

Това ще рече ,че задължително трябва да я имам така ли ? Че сега ще слагам тръбите на климатика и се чудех дали и това да добавям? И имали Астри без този вентилатор заводски? :knee:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg