Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Питане за антифриз

007 снимка 007 11 май 2010 - 20:06

Здравейте всички. Днес отворих капачето на казанчето на антифриза и съвсем леко изсъска въздух но не това е проблема тъй като трябва да има малко съскане .. притеснява ме антифриза.. Не е розовия а е синия тип и има нещо като малка утайка ... някакви частици като песъчинки ... да се притеснявам ли за нещо сериозно според вас ..?
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 11 май 2010 - 20:11

А ти кога за последно си сменял антифриза?
По сервизното ръководство пише "на всеки две години или 20 000км пробег".
Отговори

007 снимка 007 11 май 2010 - 20:14

 Gena_bs, на 11 May 2010, 21:11, каза:

А ти кога за последно си сменял антифриза?
По сервизното ръководство пише "на всеки две години или 20 000км пробег".



Миналата седмица купих опелчето не съм го сменял още
Отговори

Emanoil_Trushanov снимка Emanoil_Trushanov 11 май 2010 - 20:56

Честито за колата! Еми не е зле да хванеш да го махнеш това нещо което е в охладителната система. Синия цвят да не те притеснява аз лично съм с такъв антифриз .Утайка може да е от водата. Моето мнение е лятото да караш с чиста вода (дестилирана вода).


Цитат

G11-син,G12- червен.
Всички органични и неорганични антифризи на основа етилен гликоли или производни - моно ди.... са смесими по между си. G 11 е неорганичен антифриз и има вредни инхибитори за корозия относно алуминиевите двигатели и части на охладителната система. Не се препоръчва за автомобили с алум. детаили навлизащи през 1996,97 година.
G12 и G12+ са органични съвременни антифризи със удължен експлоатационен пробег или известни като лонг лайф продукти. Приложими са ЗА ВСИЧКИ автомобили с течностно охлаждане. Разликата е че този с + има пробег не до 5 години а до 10 в определени модификациии автомобили- например новото МОндео.
G11 е препоръчително да се сменя на 3 години или 30 хил. км.
Карането с вода през лятото е толкова опасно колкото само с концентрат през зимата. Във втория случай инхибиторите за корозия разказват играта на охладителната система когато са в концентрирано състояние. Производителя дава пропорция за експлоатация, отбелязва се в сервизната книжка и или на опаковката на продукта.......В общи линиии това е основното.


Информацията е от колега от друг форум.

Мнението беше редактирано от Emanoil_Trushanov: 12 май 2010 - 11:34
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 11 май 2010 - 21:48

Ако има масло в антифриза става сивкаво желе по капачката.При тебе няма такова значи само си го смени и си промий ситемата два три пъти.После ти препоръчвам тази марка:
Публикувано изображение
Отговори

007 снимка 007 11 май 2010 - 22:15

 Росен Желев, на 11 May 2010, 22:48, каза:

Ако има масло в антифриза става сивкаво желе по капачката.При тебе няма такова значи само си го смени и си промий ситемата два три пъти.После ти препоръчвам тази марка:
Публикувано изображение


Мерси на всички за бързите отговори ... нямам масло в антифризът и обратно колата е една готина пушка ... ще кача снимки но тия дни съм претрупан с работа :)
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 12 май 2010 - 08:02

Да не отварям нова тема,имам малко питане.Преди 3 години ми смениха антифриза в булвария с червен,преди зимата реших да го освежа и източих 1 литър като долях литър син,та това проблем ли? сместа си остана червеникава и ако не е проблем то след 3 години експлатация дали не е лошо за идващата зима да го сменя целия? Благодаря предварително!
Отговори

Emanoil_Trushanov снимка Emanoil_Trushanov 12 май 2010 - 08:39

 Blackwolf_vip, на 12 May 2010, 9:02, каза:

Да не отварям нова тема,имам малко питане.Преди 3 години ми смениха антифриза в булвария с червен,преди зимата реших да го освежа и източих 1 литър като долях литър син,та това проблем ли? сместа си остана червеникава и ако не е проблем то след 3 години експлатация дали не е лошо за идващата зима да го сменя целия? Благодаря предварително!


Не е хубаво да се смесват червен и син . Щом 3 та година караш с тоя антифриз мисля, че е крайно време да го смениш. Ако не ти е проблем източи го и си сипи вода за лятото лично аз така процедирам (дестилирана вода).
Рекламират антифриза, че смазвал водната помпа колко е вярно не знам .

Успех!
Мнението беше редактирано от Emanoil_Trushanov: 12 май 2010 - 11:31
Отговори

Оги снимка Оги 12 май 2010 - 08:44

Колега, моля те, недей съветва НИКОЙ повече да кара с вода вместо антифриз !!!!!!

... поради безброй причини!
Отговори

007 снимка 007 12 май 2010 - 09:22

Чистата вода е истинска смърт за двигателя било то на опел рено или Москвич ! след няколко години блока и главата стават на язвички и гарнитури сълзят изпускат иска шл;айфове работата си е мам си джеис.
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 12 май 2010 - 10:32

И аз мисля,че не става с вода.То ако беше така щехме си правим антифриз от вода и спирт.Все пак съм карал и само с вода за извесно време зареди постоянна промивка.Благодаря за бързите отговори!
Отговори

Атанасов снимка Атанасов 13 май 2010 - 18:57

Т

 Blackwolf_vip, на 12 May 2010, 10:32, каза:

И аз мисля,че не става с вода.То ако беше така щехме си правим антифриз от вода и спирт.Все пак съм карал и само с вода за извесно време зареди постоянна промивка.Благодаря за бързите отговори!
Точно така,водата е смърт за водната помпа и блока.Промии казанчето и после сложи на тесният маркуч който е от горе едно обикновенно филтърче за бензин на Лада,от тези дето са по един лев на пазара.Просто ти трябва и едно парченце маркуч 10 см. от същият тип.Карай два дена и хвърли филтърчето...Поздрави! :icon_wink2:
Отговори

007 снимка 007 18 май 2010 - 08:59

 Атанасов, на 13 May 2010, 19:57, каза:

Т Точно така,водата е смърт за водната помпа и блока.Промии казанчето и после сложи на тесният маркуч който е от горе едно обикновенно филтърче за бензин на Лада,от тези дето са по един лев на пазара.Просто ти трябва и едно парченце маркуч 10 см. от същият тип.Карай два дена и хвърли филтърчето...Поздрави! :devil-smiley-019:



ти с ИСУЗУ мотора ли си да те итам че ме интересува една работа
Отговори

Атанасов снимка Атанасов 18 май 2010 - 10:30

Да с ИСУЗУ съм,1.7 DTI какво те интересува?

 7, на 18 May 2010, 8:59, каза:

ти с ИСУЗУ мотора ли си да те итам че ме интересува една работа
Отговори

007 снимка 007 05 юни 2010 - 09:08

 Атанасов, на 18 May 2010, 11:30, каза:

Да с ИСУЗУ съм,1.7 DTI какво те интересува?


Исках да питам по тих ли е чува ли се тракане при първоначален старт и колко ти гори :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg