Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за СКРЪЦ СКРЪЦ въпроси

sevdi_s снимка sevdi_s 01 септември 2006 - 07:30

погледни и ауспосите да не е там проблема или даи на някои да кара а ти се качи отзад зада го локализираш;)
Отговори

shimmy снимка shimmy 01 септември 2006 - 07:49

не е от ауспуха, аз вече си мисля че е от самата брава на габажника.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 02 септември 2006 - 23:27

имах подобен проблем на голф 2 оказа се че е ключалката - тя заключваше добре но понеже петата врата ляга на гумени тампони при дупки когато вратата хлътва навътре чукаше в задната част на ключалката проблема го реших с парченце от дебел мъркуч - т.е. една шайбичка която после разрязах диаметрално и я набутах вътре в ключалката
не знам дали го обясних правилно , но някой ако има скица на ключалката да я постне , а аз ще покажа точно къде сложих гумата
Отговори

ГостC24NE_* 13 септември 2006 - 20:32

Амортисьор заден провери ли?
Може да трака и то доста гадно. Направо не е за вярване колко може да ти вгорчи карането. Другото място откъдето може да идва е от луфт между амортисьора и купето. Горе в багажника, виж под тапата. Може да има ръжда и да не е добре захванат или пък не е добре завинтен.
Отговори

kabby снимка kabby 13 септември 2006 - 20:58

Имаше един виц, дето свършваше с „Маладец! Нашол!“ :)
Това в кръга на шегата.

Виж кабелите към стоповете, да няма нещо откачено там ?
Аз като купих баба Яга в нишата за стопа намерих резервна крушка :)
Отговори

Gal снимка Gal 14 септември 2006 - 09:31

Леле леле кво те направиха ...а дали пък да не си смениш напрво задния мост хехех. Аааа, вратичката на резервоара може да се вее и да причуква:beer:
Гледа ли задните седалки и коланите дали не хлопат? Освен това корите отстрани на багажника, с колконките. Най-вероятно е ключалката,но предполагам,че има и още варианти.
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 27 септември 2006 - 16:00

shimmy, на Aug 30 2006, 05:08 AM, каза:

Колеги с Астри хечбек помагайте.
Трака ми нещо отзад и вече ми бърка в ГЗ че не мога да го оправя.
Да поясня какво съм правил:
Задните колани и те тракаха, ама ги махнах (поне един шум изчезна), отворих кората на 5тата врата и сложих дебела гъба на механизма дето е от ключалката до бравата, не е от кората, вадил съм всичко от багажника + резервната гума и пак си остана най гадното тракане, маправо не знам вече от къде може да е.
Дайте още идеи какво да гледам
 



Братле и мен така ми трака отзад някъде и аз много се чудих и аз изкарвах всичко от багажника и накрая един ден след работа се заинатих че няма да се прибера докато не го намеря и се оказа следното - облегалките на задните седалки са падащи (както всички знаем) и тва което играе ролята на "панта" при мен се е разхлопало и самата седалка като я наклоня на 45 градуса има страхотен луфт. За съжаление от една седмица все не намирам време да си купя такава еврейска звезда(мисля че така се казваше) че да развия да видя какво точно се е разтракало вътре в седалката. Предполагам че е болт отвън и гайка отвътре а между тях фтулка, но преди да отворя не мога да гарантирам.

Това е при мен проблема :dancin:
Отговори

Sobieski снимка Sobieski 02 октомври 2006 - 17:14

Здравейте,

Тавана на вектрата ми хлопа- резонира . Шумът е много дразнещ. Като го притисна с ръка нагоре спира. Някои има ли идея на тапицер ли трябва да отида или мога някак си и сам да го притегна?
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 02 октомври 2006 - 21:17

братле ако не те е страх какво може да излезе направо сваляи тапицерията и ще видиш , може да е шпригла и само да и сложиш гума или нещо подобно да уплътни и това е , после събираш по същия начин както си разглобил и това е / напипаи през тапицерията какво може да е / това пък е наи лесно
Отговори

ekaro снимка ekaro 03 октомври 2006 - 13:30

Колегата, Пе60 е прав.
На вектрата се оказа че една от ламарините които са като ребра на тавана се е ... отлепила. Подряхме я с стиропор и край, това е, друго няма. Но трудно можеш да я напипаш, по добре сваляй кората и гледай.
Отговори

sv_tzvetkov снимка sv_tzvetkov 03 октомври 2006 - 17:44

Колега, ако не си много сръчен с техниката и няма кой да ти помага по-добре отиди при някой да ти го направи иначе рискуваш да ги надробиш едни... Но пък око да види ръка да пипне... Така се учи човек! Успех! :devil-smiley-019:
Отговори

Dark_Avenger снимка Dark_Avenger 16 октомври 2006 - 08:20

значи проблема е следния като карам колата се появи едно много гадно скърцане нещо подобно като стиопор по стъкло някъде от дясно ама няма идея точно къде, чува се като средната колонка или предната врата, натискахме ги дърпахме ги не спира даите някакви съвети къде и какво да гледам че ме изкарва вече извън нери гадния шум :knee: :19a:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 16 октомври 2006 - 11:30

Пласмасите по итериора скърцат когато получаваш усукване на купето.Трият се едно в друго.Праговете как са ти :knee:
Отговори

Dark_Avenger снимка Dark_Avenger 17 октомври 2006 - 14:52

BENITO, на Oct 16 2006, 09:30 AM, каза:

Пласмасите по итериора скърцат когато получаваш усукване на купето.Трият се едно в друго.Праговете как са ти :knee:
 


ами тръгнали са да гният доста ще трябва да ги сменям
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 17 октомври 2006 - 17:07

питам защото те са като греди, упори и т.н на купето
проблема може да е в тях :knee: ако им е намалена здравината от усукване на купето се получават тия скърцания
Отговори

damian_bo снимка damian_bo 17 октомври 2006 - 19:11

При мен се получава шум от скоростния лост. На ябълката отдолу има един гумен пръстен който е заминал и като бутна лоста на ляво/дясно звукът изчезва.
Отговори

Dark_Avenger снимка Dark_Avenger 18 октомври 2006 - 11:22

damian_bo, на Oct 17 2006, 05:11 PM, каза:

При мен се получава шум от скоростния лост. На ябълката отдолу има един гумен пръстен който е заминал и като бутна лоста на ляво/дясно звукът изчезва.
 

при мен си е или някъде от предната врата или колонката като имам време ще отворя колонката защото ми казаха че поначало под пластмасата на колонката имало нещо като дунапрен които като остарее и пластмасата почвала да скърца по купето ама си нямам на идея дали е така
Отговори

Алекс снимка Алекс 30 октомври 2006 - 12:49

Колеги, на новата G, която взех се чува странно скърцане, което се чува отзад, някъде от към калника. Закарах калата при един майстор, мой приятел да я прегледа с презумпцията, че става въпрос за амортисьор или нещо по задният мост. Човека прегледа колата, каза че всичко е супер. Няма никакъв проблем по задния мост. После свалих кората на багажника, тракането /скърцането/ не спира. Свалих седалките...пак същото. Сега съм в безисходица и незнам къде е проблема, а това скърцане много ме дразни. Чува се когато минавам през неравности, легнали полицаи, бабуни, дупки и тем подобни.
Дайте съвет къде е проблема? Дали някой може да ми помогне!
Отговори

Vassil снимка Vassil 30 октомври 2006 - 14:12

Проблема е в корите, тези на вратите и т.н. :devil-smiley-019:
Отговори

Алекс снимка Алекс 30 октомври 2006 - 14:37

Ndoe, на Oct 30 2006, 02:12 PM, каза:

Проблема е в корите, тези на вратите и т.н.  :c010:
 


хм...трябва да сваля корите :devil-smiley-019: и после... :shifty:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg