Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Опел Зафира А Контактен ключ

Александър Гинчев снимка Александър Гинчев 23 юни 2018 - 15:24

Здравейте добри хора. Съвсем пресен съм (от днес):) Преди седмица купих Зафира 2001 г. с мотор Z18XE. Днес сутринта при опит да запаля нещо щракна и дотам. Колата с остана в положение 'контакт'. Накъдето и да въртиш ключа няма ефект. Реших да разглобя схемата, че тоя номер съм го играл с Пасат и то скоро, там беше ужас. Тук изглежда уж по лесно ама на... Стигнал съм до свалени кори и чудене как се сваля тоя пуст клеморед без да го счупя. Явно има скрито винтче или пластина които не виждам и нищо не пада. Нито клемореда, нито имобилайзера мога да изкарам. Или поне не без да чупя. Някой ако се е сблъсквал с това и помогне ще съм много благодарен :)
Отговори

vekarata снимка vekarata 23 юни 2018 - 15:55

Колега,разгледай клиповете. https://www.youtube....h?v=LqkqeovXn00
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 23 юни 2018 - 22:51

Здрасти колега,
И добре дошъл във форума !
В началото на годината и на мен ми се случи същата случка. Ето ги двете теми, които ми помогнаха:

Описано е как се сваля патрона и клеморедът. При мен беше счупено буренцето на патрона. Купих си ново буренце - с пренареждането ми излезе към 70лв (z-профил съм аз). Намерих и само буренца за по 50лв и пренареждане 20лв. За идване на място, демонтаж/монтаж, пренареждане искат към 120 лв грубо. Не знам с какъв профил си, но аз бях с по-скъпия - z-профил. Ако си с обикновения може да го намериш и по евтин.

При мен кофти беше изваждането на частицата от пишката на буренцето, която остава в клемореда. Ти затова не можеш да извадиш клемореда заради тази частица. Трябват ти дълги и тънки пинсени, аз тогава нямах и намерих една детска виличка - бръкнах и тя захвана частицата. Разгледай темите, щом аз се оправих и ти ще се справиш с демонтажа !

поздрави
Отговори

k opel e снимка k opel e 24 юни 2018 - 07:14

На Астрата имах същия проблем. В Автолокс срещу 35 лева ми го решиха за минути. Разглобиха патрона и ми смениха само счупеното. Ако не се лъжа, ходихме до ключарското ателие с колегата tisho.74.
http://r.search.yaho...vTy1J.68AF7nIo-
Мнението беше редактирано от k opel e: 24 юни 2018 - 07:20
Отговори

Александър Гинчев снимка Александър Гинчев 24 юни 2018 - 07:37

Благодаря ви момци! С ваша помощ успях да го сваля и да разбера, че се е счупила пишката на патрона (предполагам буренце), която влиза в клемореда. Ще търся варианти без да се сменя ключа. Лошото е, че от бързане, преди да прочета отговорите ви си разпаднах и клемореда и най-вероятно ще си платя за това :)Исках да кача снимки, но нещо не ми се получава. Само, ако може да ударите едно рамо за намирането на така нареченото буренце. При автоключар ли трябва да го търся или втора употреба от морга...

И докато напиша отговора и ключар сте ми дали. Благодаря виии, страшни сте! Ще пиша колко съм се вътрил от цялата процедура барабар с припряността ми :)
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 24 юни 2018 - 08:24

Ключът не се сменя - взимат се пластинити от твоя патрон и се пренареждат на новия патрон. Може и ти да го направиш, но аз платих 20лв и ми го пренаредиха.
Ако си счупил клемореда, те не са скъпи към 15лв. някъде струват.
За буренцето няма нужда втора ръка, защото пак ще се счупи. Автоключарите имат. Обаче не всички, някои искат направо да ти продадат патрон + ключ, а други имат само буренце. За обикновен профил е ок да си вземеш ключ+патрон, защото е по-евтин, но за z-профила ми искаха към 200лв.
Аз намерих ключари обаче, които сменят само буренцето - ходих при ключарят на място в практикер.
поздрави,
Отговори

k opel e снимка k opel e 24 юни 2018 - 08:35

Точно буренцето беше счупено на Астрата. По-горе съм дал цената и линк.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg