Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Кинематична схема двигател 2,2 бензин опел синтра

To6koRu снимка To6koRu 30 януари 2023 - 11:33

Колеги, здравейте..
Искам да знам разположението на датчик колянов вал и датчик разпределителен вал на двигател 2,2 бензин Опел синтра. Моля за инструкции.
Ще се радвам ако някой ме насочи към Кинематична схема на този двигател./ако така се казва/- разположение на частите по агрегати и възли.
Предварително благодаря. Продължавам да търся повредата по предната публикация за Синтрата. Насочвам се за зацапан датчик Р. вал.
Отговори

Bukmop снимка Bukmop 03 февруари 2023 - 22:34

Здрасти, не бях чувал за такъв опел, нямам и идея къде са и датчиците на твоята. Щом си се насочил към датчика на разпределителния вал, като погледнеш мотора не се ли вижда този датчик? Със сигурност трябва да се вижда на разпределителния вал датчика, а на коляновия вал може да е по зле ситуацията понеже е напълно възможно датчика да е от задната страна на двигателя където е по-трудно достъпно. Принципно тези датчици са с два или три кабела. Не са трудни за разпознаване, а щом си се насочил към определен датчик, би трябвало да имаш идея къде да го намериш. Ако трябва пусни снимки на двигателя тук и ще ги издирим тези датчици :) Погледни прикачената снимка, евентуално ако това е твоят двигател може да помогне ;)
ЦЪКНИ ТУК ЗА СНИМКАТА
Мнението беше редактирано от Bukmop: 03 февруари 2023 - 22:56
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg