Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Разпилване на дроселова клапа-x20xev-x18xe

spasito снимка spasito 14 ноември 2010 - 22:18

Такаа ето и новите резултати по случая-направих нова клапа за дросела малко по голяма около 5 десети взех една пиличка и с напасване я направих да затваря почти плътно казвам почти защото все от някъде свети.Но сега като се замисля вдигането на оборотите миналия път не е било от клапата а от това че има минимална разлика в дроселите на x18xe и x20xev при първия над клапата има една тънка трабичка за вакума на регулатора на бензина а при втория я няма и взима вакум под дросела някъде от колектора също така в долната част и на двата дросела има една тръбичка около 6мм където влиза по тънкия маркуч за вентилация от капака на главата та именно в тях е разликата от вътрешната част на дросела при x20xev отвора на тръбичката си е пак около 6мм а при x18xe е съвсем малка дупчица 2мм-даже мойта беше запушена.Явно предишния път от там е дърпало доста повече въздух на празен ход аз сега там вкарах тръбичката за вакум регулатора а отдушника от капака на главата го запуших-той и без това беше запушен.Та сега оборотите си държът перфектно а раликата в поведението на мотора е доста голяма не дава да пипнеш газта и веднага скача доста чуствителен е педала.Незнам дали си внушавам но тази кола никога не е вървяла толкова-кофтито е докато свикна че сега карам като новобранец малко да пипнеш педала и веднага скача.Също така се усеща и голяма разлика във високите обороти абе с две думи по леко работи колата.Тези дни ще сложа някоя снимка лека вечер :helpsmilie:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 14 ноември 2010 - 22:40

А разлика в звука на мотора има ли? :helpsmilie:
Отговори

spasito снимка spasito 14 ноември 2010 - 22:46

На празен ход ми се струва по безшумен-въпреки че няма от какво но иначе май реве повече от преди :helpsmilie:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 14 ноември 2010 - 22:49

Демек в комбинация със спортен филтър, китайски ръмжащ "ремус" не ти трябва! :helpsmilie:

P.S.пиши после как е и разхода,че тук-таме пишат,че се вдигал!
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 14 ноември 2010 - 23:05
Отговори

spasito снимка spasito 19 януари 2011 - 11:50

Колеги вече 2 месеца карам с новата клапа и калата няма никакъв проблем и разхода по мои изчисления е почти същия може да се е повишил но незначително иначе колата си дърпа доволно ето един клип за звука от мотора :newsm05_41:
Вектра
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 19 януари 2011 - 12:21

И аз се сдобих с дроселова клапа и остана само да намеря къде да я разстържа и да ми направят нова пеперудка.
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 14 април 2011 - 16:32

Я кажете кой дросел е по голям на c18xe или от x20xev
Отговори

spasito снимка spasito 14 април 2011 - 20:21

На c18xe незнам но на x18xe и x20xev са еднакви като вътрешен диаметър предполагам и на c18xe е същия
Отговори

Ачо снимка Ачо 06 юли 2012 - 21:00

 miro_rz, на 14 април 2011 - 16:32, каза:

Я кажете кой дросел е по голям на c18xe или от x20xev

днес взех и аз един дросел от Х20ХЕv и се започна...разликата от Ц18хе и20хев- няма:едни и същи са,но сега се сещам че може да има разлика и месинговата тръбичка за вакуума.при ц18хе мисля че е по-голяма.Колега Spasito,имаш ли някакви запазени размери от работата?по конкретно ме интересува клапата,нещо ми се вижда че е оста и е изместена не е в центъра на цилиндъра?с какво "премости"антифриза(тръбичка от газ или др.)?И изцяло ли полира вътрешните стени на дросела?

Благодаря!
Отговори

dr3am3r снимка dr3am3r 09 септември 2013 - 21:45

Хайде споделете мнение де, до какъв размер да се разстърже, че да не се засегне магистралата за антифриза? Има ли няква тънкост, при изрязването на нова клапа?
Отговори

warbi снимка warbi 27 декември 2013 - 21:21

 dr3am3r, на 09 септември 2013 - 21:45, каза:

Хайде споделете мнение де, до какъв размер да се разстърже, че да не се засегне магистралата за антифриза? Има ли няква тънкост, при изрязването на нова клапа?


61mm е максимално оправданото, имайки в предвид диаметъра на всмукателния колектор по натам...
Иначе съм гледал че ги разтъргват до 62,5мм но при условие че в последствие се прави корекция и по всмукателния колектор..
Успехи на всички и весело посрещане на новата година...
Отговори

Martin 3965 снимка Martin 3965 27 декември 2013 - 23:01

Здравейте колеги искам да кажа че аз си разтъргах дросела до 62мм нито ми се проряза както пишат колегите че се прорязва там където подгрява дросела при мен не се проряза но аз нямам голям ефект защото сам с обикновено АГУ и плочката на гъста не позволява да покаже големи резултати а педала сега е много чувствителен и по добре поема но я спъва плочката на гъста
Отговори

PokemonPower снимка PokemonPower 19 февруари 2014 - 21:04

Здравейте колеги,
Разширих и аз дросела и сега май трябва да се запушва една дупка.
Не помня дали я имаше, но от това което чета трябва да е тя.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Как най добре мога да я запълня?
Отговори

Martin 3965 снимка Martin 3965 19 февруари 2014 - 21:40

Колега аз моята я разтъргах на 62мм а нямах твоя проблем при мен не се проби но по принцип отвора на дросела не е идеално прав а е малко по диагонал и ако си го разтъргал право затова се е пробил.Аз моя го разтаргах по диагонал и нямам проблеми и на 62мм.Сега трябва да я запушваш и успех с проекта.
Отговори

spasito снимка spasito 19 февруари 2014 - 22:13

Наваряваш на аргон шлайфаш и готово-по принцип това трябваше да направиш преди престъргването и щеше да е по добре но и сега става.
Отговори

PokemonPower снимка PokemonPower 20 февруари 2014 - 10:39

Сега е на 63мм по правата ос, затова сигурно се е получила дупчицата. Ще пробвам с аргон да се навари и ще ви пиша за резултатите.
Благодаря! :)
Отговори

PokemonPower снимка PokemonPower 20 февруари 2014 - 13:46

Публикувано изображение
Това е след наваряването, следва отново да се отнеме и после мъката с клапата.
Отговори

barbarona снимка barbarona 01 февруари 2020 - 16:52

Аз имам X20XER. Дросела същят ли е като X20XEV? Да си търся ли такъв за разпилване, за да не рискувам с моя, или да си търся направо от C26NE както беше писал един колега по-назад?
Отговори

ufer снимка ufer 03 февруари 2020 - 08:16

Аз имам един двоен дросел (елипсовиден - с малка и голяма клапа) от 18Е. Доколкото знам е един от най-големите, но не знам дали може да се слага при твоя мотор...
Отговори

barbarona снимка barbarona 08 февруари 2020 - 21:56

Дали от Opel Omega 2.5 i v6 1998г или Opel Omega 2.5 v6-170к.с 2002г ще стане на XER-a ?
Мнението беше редактирано от barbarona: 08 февруари 2020 - 22:04
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg