Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Колянов вал

filipov75 снимка filipov75 27 юни 2008 - 05:53

Има ли разлика между валовете (четеца за датчика по точно) на NE и Seh?
Сложих на Сех мотор инсталация и комп от НЕ,значи от 4.1 сега е 1.5 мотроник и се чудя дали има разлика в четеца на коляновия вал,че сякаш има някакви аномалии.Гърми на газ и патка в ауспуха даже и на бензин.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 27 юни 2008 - 06:07

Филипов има-мойта кочина с Мотроник 1.5 не можа да запали защото е 1.52.Обаче може да се излъже компа от някой който разбира.Аз докато не вземах мотроник 1.52 не стана мойта работа.Брах само ядове.
Отговори

filipov75 снимка filipov75 27 юни 2008 - 06:23

Я обясни 1.5 и 1.5 2 Къде и каква е разликата?Номер на комп това онова.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 27 юни 2008 - 09:31

мамка му няма значение вала тя искраща ще си идва когато си дойде белега му , аз си мислче че не-сех са еднакви валовете долу
Отговори

filipov75 снимка filipov75 27 юни 2008 - 17:43

Ам нали туй питам бе,да не би да идва по различно време.
Отговори

doolettle снимка doolettle 27 юни 2008 - 21:05

щом патка и на бензин значи не и стига гориво. При мен беше от помпа т.е. като спре за малко- налягането пада и пуква в колектора. А на този въпрос незнам дали ще ти отговорят и в сервиз щото като я закачат на компа се взима инфо именно от тоя датчик. Ако имаше белези за стробоскопна лампа щеше да си покаже ама..... <_< А след като си ги сменил неможе ли да ги сравниш със старите?
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 27 юни 2008 - 22:06

Не би трябвало да има разлика! Блокът е един и същ, коляновият вал е един и същ - разликата е в сгъстяването на NE/SEH... От 90та са с този Motronic 1.5, а C20NE има и Motronic 1.5.2 само за Астра ;) и за C20NE и за SEH важи това. Според мен не са сменяли нищо по блока, трябва да стане ;)
Отговори

filipov75 снимка filipov75 28 юни 2008 - 06:05

Ами някой има ли разумно обяснение защо гърми при положение,че всичко е сменено.
Кабели,палец капачка,дебитомери слагах най различни (в момента е с тоя,който е към инсталацията).Набира тромаво и няма тяга във високите.Не работи читаво на празен ход и понякога като я изрежа на място примерно до 6500 об като падат като,че ли е на 2 цилиндъра.
Компресията е 11 на всички цилиндри.
Другото,което забелязвам е.Цепя я до 200 на четвърта слагам пета и скороста почва да пада вместо да се вдига.Ако не я цяпя а примерно до 140 си набира без проблем.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 28 юни 2008 - 07:15

Намам и аз идея защото съм зле с тази техника-електрониката.Нещото което обаче ми прави впечатлание е че с мотроник 1.52 SRI хапвам Астрите ГСИ 115 коня като топъл хляб.Може би защото мотора е профилактиран и има комресия 13.8-14 на цилиндрите.А номерата на компа сто процента са различини.Интересното обаче е че го свалих от Вектра а това е двигател на Астра май ГСИ.
Отговори

filipov75 снимка filipov75 29 юни 2008 - 17:36

Абе работата е много зле.Ядосах се много и я закарах да я прави (мъчи) друг.На мен и ми омръзна а и нямам време.Май ще пропусна и събора инъче трябва да идвам с БМВ-то.
Отговори

filipov75 снимка filipov75 18 юли 2008 - 05:57

Няма да ви кажа къде беше проблема щот е много смешно ама да знаете,че има разлика във валовете на 1.8 и 2.0 и то голяма. 3 мм в хода на буталото.!!!!!!!!!!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg