Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

зацапване на свещ

krastiokk снимка krastiokk 10 февруари 2010 - 19:15

здравейте на всички,хора имимам следния проблем колата ми зацапва свеща на 2 цилиндар и прекъсва, смених кабели свещи чисто нови бош разлика няма.Казаха ми че може да е от горивната система нещо и взех препарат за почистване на инжекциона пооправи се сега пак е така ходих на майстор първо беше екотека поизчисти го сложи го но не и от него а на елкона показва че всичко е добре и сега ми каза да отида пак за да смени бензиновия филтар и да искара дюзите да ги види.Възможно ли е дюзата на втори цилиндар да не работи и от там да е проблема ВИЕ КАКВО БИХТЕ МЕ ПОСЪВЕТВАЛИ БЛАГОДАРЯ ВИ
Мнението беше редактирано от krastiokk: 10 февруари 2010 - 19:16
Отговори

petio_78 снимка petio_78 10 февруари 2010 - 20:56

А компресията на цилиндрите мери ли?
Отговори

krastiokk снимка krastiokk 10 февруари 2010 - 21:02

не не сам да е нещо по двигателя ли
Мнението беше редактирано от krastiokk: 10 февруари 2010 - 21:04
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 10 февруари 2010 - 21:15

Вектра 1.6 16V най-вероятно Вектра Б,най-вероятно става дума за с маслояда X16XEL,по предположение,че това е колата и това е двигателя и като се има в предвид славата на този двигател,че гори доста масло,по пътя на логиката щом гори масло значи цапа там където го гори.Щом цапа свеща на 2-ри цилиндър,значи влиза масло от някъде в 2-ри цилиндър.Моето предположение е за заминали гумички на клапани,както при много други X16XEL за толкова информация толкова и от мене :mhihi: = съчинение разсъждение по дадено начало :mhihi:
Отговори

petio_78 снимка petio_78 10 февруари 2010 - 21:29

Премери си компресията на всички цилиндри,за да изключиш проблем със сегменти,Ако е равна/или близка/клониш към гумички,както колегата е писал.
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 10 февруари 2010 - 22:16

Първо - колегата не е писал с какво са зацапани свещите - масло или нагар. Щото ако е второто си е за свещи, а не за гумички и/или сегменти. Твърде е вероятно ако му е прекъсвала, свещта на 2-ри цилиндър да не е работила както трябва и проблема да не е в кабелите само. Моето скромно мнение е че първото нещо е да се видят дребните неща, а не веднага - отваряй мотора. Щото един необслужен напълно 16 клапанов ДВГ няма как да работи чисто. А и какво става, ако отвори мотора и се окаже че всичко му е наред - вътре е с едни поне 300лв. и връщане няма, вместо 40лв. за читави свещи.
Така че колега - първо смени си и четирите свещи и след това почвай карантиите, щото там филма е голям - и от към части, и от към майстори и най-вече от към пари!
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 10 февруари 2010 - 22:40

Почти съм сигурен че е сегмент,понеже и аз бях така свалях почиствах(пробвах и с други)паля работи известно време гася.Пак ги свалям изцапани.С едната разлика че при мен бяха и четирите.
Мнението беше редактирано от slav9081: 10 февруари 2010 - 22:40
Отговори

petio_78 снимка petio_78 10 февруари 2010 - 23:07

той е написал,че е сменил кабели и свещи с чисто нови.Аз затова изключвам проблемна свещ.
Отговори

krastiokk снимка krastiokk 11 февруари 2010 - 12:34

свеща е с нагар черна а преди час сложих добавка за изчистване на инжекциони и се оправи горе долу и свеща е чиста какво става незнам дали е дюзата незнам
Отговори

ZENON снимка ZENON 11 февруари 2010 - 12:49

"препарат за почистване на инжекциона"... и се било пооправило.
Ако няма изгаряне като хората, защо да не нагаря?
Няма изгаряне - кофти тоци (сменени кабели и свещи), вероятността да е от там е по-малка; компресия (не е мерена) сравнително голяма тежест; впръскване (било се пооправило с добавка) голяма тежест;

Колега виж инжекторите. Колко масло харчи - едва ли се излива с кофи в цилиндъра.
Ако си с X16XEL двигателя едва ли е бобина.
Друг леко невероятен вариант е да си взел каръшки свещи и кабели, но пък да ти се паднат баш на 2ри е леко невероятно.

Аз бих сипал повече добавка и бих се метнал на магистралата да поиздухам двигателя. После чек на свещите, и каране нормално градско... пак чек. Ако има проблем (сигурно ще има, но може би по-малък, не знам) отивам да ми измият инжекторите.
Една проверка на компресия преди това с магистралата няма да е лошо да направиш (за да спиш спокойно).

Успех и пиши как се развиват нещата.

P.S. Кое е "екотека", че не са ми ясни тия работи?
Мнението беше редактирано от ZENON: 11 февруари 2010 - 12:50
Отговори

ZENON снимка ZENON 11 февруари 2010 - 12:55

 vectra_rules, на 10 Feb 2010, 22:16, каза:

Първо - колегата не е писал с какво са зацапани свещите - масло или нагар. Щото ако е второто си е за свещи, а не за гумички и/или сегменти. Твърде е вероятно ако му е прекъсвала, свещта на 2-ри цилиндър да не е работила както трябва и проблема да не е в кабелите само. Моето скромно мнение е че първото нещо е да се видят дребните неща, а не веднага - отваряй мотора. Щото един необслужен напълно 16 клапанов ДВГ няма как да работи чисто. А и какво става, ако отвори мотора и се окаже че всичко му е наред - вътре е с едни поне 300лв. и връщане няма, вместо 40лв. за читави свещи.
Така че колега - първо смени си и четирите свещи и след това почвай карантиите, щото там филма е голям - и от към части, и от към майстори и най-вече от към пари!



Колега, какво значи "необслужен напълно", защото аз не съм пипал двигател от както е купена и свещите са ми бели, като изключим лекия маслен нагар по повърхността от която излизат електродите на масата (харчи масло все пак).
Иначе съм съгласен с реда на работа.
Отговори

krastiokk снимка krastiokk 11 февруари 2010 - 12:55

колкото масло сложа толкова вадя на 10000км да изгори 100 200гр
Отговори

krastiokk снимка krastiokk 16 февруари 2010 - 15:15

хора оправи се от тази добавка докога незнам ако пак стане така отивам да свалят дюзите да видят
Отговори

ZENON снимка ZENON 16 февруари 2010 - 16:59

И добавката е...?
Като си открил некво решение, споделяй тук! За това е форума!
Отговори

djface снимка djface 16 февруари 2010 - 17:16

И аз чакам да чуя коя е добвката!
Отговори

krastiokk снимка krastiokk 17 февруари 2010 - 15:13

добавката е STP ПО БЕНЗИНОСТАНЦИИТЕ Я ИМА
Отговори

svet7408 снимка svet7408 18 септември 2012 - 15:50

А мога ли да попитам колата не беше палена ден и половина.Отивам днес да я паля прекъсва ракнах да я исфорсирам мирише на неизгорял бензин.Вадя свещите ктран черни аде от какво може да е изведнъж стана така.

Ида добавя свещите бяха опушени не омаслени.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 22 септември 2012 - 14:35

Прегледай си вакуумите и се услушвай на запален мотор за странно свистене-взимане на въздух откъдето не трябва. Два пъти вече, след като колата е стояла някой ден без да се кара, ми се случва да са изскочили вакууми.
Успех :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg