Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Трудно пали сутрин на бензин

ico68 снимка ico68 04 септември 2011 - 11:41

Здравейте колеги.Появи ми се много странен проблем.Сутрин когато започна да я паля притръсква на един-два цилиндъра и до там неще да запали,когато пусна налягането на системата от игличката за обезвъздушаване на рейката запалва без проблем и цял ден нямам проблеми с паленето.Сменял съм бензинова помпа,филтър но никакъв ефект.Помагайте колеги,че ми писна всяка сутрин да вдигам капака и да натискам игличката.
Отговори

tihoslav88 снимка tihoslav88 04 септември 2011 - 19:58

Здравей колега.Може да го прави този проблем от температурния датчик на двигателя,но това ми е малко странно да натискаш игличка за обезвъздушаване на рейката и колата да се оправя от това, тей като запалването и рейката нямат нищо общо.Много ми е интересно къде се намира тази игличка. Май ми се струва,че натискаш друга игличка.
Отговори

моно снимка моно 04 септември 2011 - 23:00

Колега и аз шофирам същия автомобил. Трябва да премериш налягането на горивото на работещ двигател и изключен вакуум на регулатора на налягането стойността му трябва да бъде между 2,4-2,6 бара. При включен вакуум 2,9-3,1 бара. Ако тези параметри отговарят на истината трябва да загасиш двигателя и да изчакаш поне 5 минути налягането не трябва да падне под 0,5 бара за това време. Презумцията е,че при температурата на загрял двигател 95-100 градуса горивото в реила кипи ако няма налягане и образува парна възглавница затова сутрин не можеш да запалиш. Най вероятно причините са две. Или помпата не прави нужното налягане да преодолее регулатора и да се обезвъздуши реила през обратното гориво или клапана на регулатора не е плътен и след като спре да работи помпата налягането на горивото става 0 бара и се случва описаното по горе. Ако намериш манометър с нужният накрайник можеш много бързо да си решиш проблема окончателно.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 04 септември 2011 - 23:43

И другата версия....
заминал температурен датчик. Като речеш да палиш претриса и се задавя, после освобождаваш налягането от рейката и въртиш, докато подкачи пак и обезвъздуши влиза по малко бензин или почти не влиза и успява да запали. И така до следващия път. Може да се закачи на компютър
... много неща се виждат там :)
Отговори

vectrab_ecotec снимка vectrab_ecotec 06 септември 2011 - 08:10

и мойта го е имала този проблем и изчезна от самосебе си :confused:
Отговори

marlio снимка marlio 10 септември 2011 - 20:42

Колега иди я закачи на една диагностика няма да е излишно.Най-малкото ти е натрупала грешки досега 100%.
Проверете датчиците както каза колегата (температурен, този на въздушния филтър който мери темп. на възфуха, MAF-а, TPS-a и т.н ) . На диагностиката ще си покаже.Ако можеш остави им я в сервиза да направят диагностиката сутрин когато ти се проявява проблема.

Ти което можеш да провериш сам: Изключи си датчика за темп. към еку-то(намира се до ЕГР клапана ти) , изключи буксата за ЕГР клапана. И така изключени сутрин запали колата. Но най-хубаво мини една диагностика.
Успех пиши какво е положението след диагностиката.


п.с направи си една самодиагностика и запиши грешките ако искаш и ги дай да ги видим.
Отговори

ico68 снимка ico68 12 септември 2011 - 22:13

Благодаря колеги.За сега колата се оправи от самосебе си.Понеже имам кабел за диагностика и първото нещо беше да проверя дали има грешки, но нямаше никакви.Другото което забелязах е,че когато запали изпушва черно и мирише на неизгорял бензин(това е когато правеше проблеми).
Отговори

ico68 снимка ico68 12 септември 2011 - 22:13

Благодаря колеги.За сега колата се оправи от самосебе си.Понеже имам кабел за диагностика и първото нещо беше да проверя дали има грешки, но нямаше никакви.Другото което забелязах е,че когато запали изпушва черно и мирише на неизгорял бензин(това е когато правеше проблеми).
Мнението беше редактирано от ico68: 12 септември 2011 - 22:15
Отговори

marlio снимка marlio 12 септември 2011 - 22:25

 ico68, на 12 септември 2011 - 22:13, каза:

Благодаря колеги.За сега колата се оправи от самосебе си.Понеже имам кабел за диагностика и първото нещо беше да проверя дали има грешки, но нямаше никакви.Другото което забелязах е,че когато запали изпушва черно и мирише на неизгорял бензин(това е когато правеше проблеми).



Е значи ти е горяла и повечко бензинец , затова и е прекъсвала. При първите симптоми закачи я да я погледнеш какво прави пак..

Поздрави
Отговори

teac снимка teac 13 септември 2011 - 16:00

Колеги, да изпозвам темата, че и моя проблем е някъв подобен.

та става въпрос за Корса А с двигател Ц20НЕ и сутрин като я паля, пали в момента в който пусна ключа на стартера. Но разбирасе не всеки път става. Ако пък продължаваш да въртиш на стартер няма палене. Другия вариант да я заплисш е с копчето за газовата (има газова уредба). Както си въртиш на стартер, цъкаш копчето на неутрално (нито газ нито бензин),започва да припалва и после бурзо цъкаш пак на бенз и си в играта :icon_razz2: Та ми се струва, че нещо я дави и затова не иска да палне. Диагностика не съм прави, че е малко сложно с преправяната инсталация и буксата липсва :) Та въпроса е какво определя количеството бензин при този мотор при палене, не е ли именно CTSa? Само да добавя, че като запали после няма проблеми, не прекъсва, върви си и ако я палиш топла си пали екстра. Не знам дали има връзка, но когато се кара на газ, когато не е загряла се върви перфектно, но в мига в който мине 80 градуса почва да прекъсва (само на газ),гърми, трещи, направо не се кара. Та някой ако има идея кво може да е, да сопделя :helpsmilie: На газаджия не съм ходил за настройка още. :newsm05_41:
Отговори

marlio снимка marlio 13 септември 2011 - 16:42

 teac, на 13 септември 2011 - 16:00, каза:

Колеги, да изпозвам темата, че и моя проблем е някъв подобен.

та става въпрос за Корса А с двигател Ц20НЕ и сутрин като я паля, пали в момента в който пусна ключа на стартера. Но разбирасе не всеки път става. Ако пък продължаваш да въртиш на стартер няма палене. Другия вариант да я заплисш е с копчето за газовата (има газова уредба). Както си въртиш на стартер, цъкаш копчето на неутрално (нито газ нито бензин),започва да припалва и после бурзо цъкаш пак на бенз и си в играта :icon_razz2: Та ми се струва, че нещо я дави и затова не иска да палне. Диагностика не съм прави, че е малко сложно с преправяната инсталация и буксата липсва :) Та въпроса е какво определя количеството бензин при този мотор при палене, не е ли именно CTSa? Само да добавя, че като запали после няма проблеми, не прекъсва, върви си и ако я палиш топла си пали екстра. Не знам дали има връзка, но когато се кара на газ, когато не е загряла се върви перфектно, но в мига в който мине 80 градуса почва да прекъсва (само на газ),гърми, трещи, направо не се кара. Та някой ако има идея кво може да е, да сопделя :helpsmilie: На газаджия не съм ходил за настройка още. :newsm05_41:



На газаджия да може да идеш за това с 80-то градуса , най-вероятно изпарителя ти е за чистене може платното да е омекнало.Ако ти се играе свали си изпарителя отвори отвсякъде и го почисти добре.И гледай да не скъсаш платното.А за бензина да от този ти датчик , но не само от него замери си и датчика за темп. към еку-то. Макар, че много странен проблем може да е от бубина или от ЕКУ трябва да се изолират нещата едно по едно.

Пиши кое си проверил и кое отпада и ще мислим.
Отговори

teac снимка teac 13 септември 2011 - 16:55

Мда, мисля да почна от температурния датчик и аз него имах предвид. Той поне лесно се мери там по аутодатата ги има стойностите.

А някои да знае ако този датчик се откачи, какво ще си мисли ЕКЪто, че е топло или студено. Как ще промени заплаването и количеството гориво?
Отговори

marlio снимка marlio 13 септември 2011 - 17:01

 teac, на 13 септември 2011 - 16:55, каза:

Мда, мисля да почна от температурния датчик и аз него имах предвид. Той поне лесно се мери там по аутодатата ги има стойностите.

А някои да знае ако този датчик се откачи, какво ще си мисли ЕКЪто, че е топло или студено. Как ще промени заплаването и количеството гориво?



Като го откачиш, компютъра започва да работи по зададени стойности.Тоест му е зададена една температура и обикновено колата даржи малко по високи обороти и ест. гори малко повече :)

Датчика на дросела почти го изключвам тъй като той участва 99% при запалена кола и то само като натискаш педала на газта.
Отговори

teac снимка teac 13 септември 2011 - 17:13

Той трябва да е наред, защото като го въртя (нали има няква опция за настройване)се чува как цъка и ако не е в "цъкнато" положение (т.е. все едно е натиснат педала на газта)държи много ниски обороти на празен ход.
Отговори

marlio снимка marlio 13 септември 2011 - 18:13

Да той ако е скапан в движение винаги ще ти прави мизерии
Отговори

teac снимка teac 14 септември 2011 - 07:35

Така, вчера пробвах да паля с откачен температурен датчик, но уви същата работа. Идеи?
Отговори

marlio снимка marlio 14 септември 2011 - 17:26

Бобина , имобилайзер , контактен ключ (малко вероятно) това трябва да търсиш колега щом като пуснеш ключа и тогава запалва.
Това според мен , ако има колеги по запознати с този проблем да пишат и те.

Другото пиши на колегата Shmortz , той е по ел.частта на нашите коли, ще то помогне ако не ще те насочи къде да гледаш.
Мнението беше редактирано от marlio: 14 септември 2011 - 17:27
Отговори

teac снимка teac 16 септември 2011 - 11:24

Контактния ключ го изкючвам и аз. Имобилайзер нямам. За бобината се замислих, ако проблема е в нея, няма ли да има проблем и при движениене, а не само при старт?

Според мен проблема е само от богата смес и колата се дави.
Въпроса е какво определя количеството на подавания бензин при палене ? :helpsmilie:
Отговори

marlio снимка marlio 16 септември 2011 - 18:05

Богата смес.. и да не пали от това .. незнам колега малко вероятно ми се струва.Би трябвало пак да запали.Дали повече въздух или бензин незнам.Ами какво определя това , темп. датчик , позиция на дроселовата клапа (но то ще е ако подаваш газ докато палиш , тогава би трябвало да има проблем). Проблема най ме навежда на бобина колега или скапано еку. Да помислим малко: Даваш контакт палиш , стартера завърта компютъра дава инфо на бубината да подаде напрежение към свещите става искра и после си запалваш. Тогава чак, компютъра взима данните от датчиците разбира се това става за части от секундата.Не мисля , че датчиците оказват някакво влияние върху самото палене на колата , а повече върху самата и работа.Не казвам , че е така просто разсъждавам. Ако имаш възможност пробвай с друга бобина от друга кола преди да търсиш да взимаш.А ако е от нея пиши имам една бубина ако е същата ще се договорим нещо.

А на топло на студено има ли разлика .. ако е топла пак така ли прави, защото ако топла не прави така пробвай с датчика първо.

Успехи пиши пак ако има нещо.

п.с А за бубината тя представлява нещо подобно на баласта на ксенона.Различава се стартирането от работата на самата бубина. А мап сензор мерил и си провери и него.Датчик колянов вал.
Мнението беше редактирано от marlio: 16 септември 2011 - 18:07
Отговори

Toto2 снимка Toto2 16 септември 2011 - 18:44

 teac, на 16 септември 2011 - 11:24, каза:


Според мен проблема е само от богата смес и колата се дави. :helpsmilie:




Много добре си се ориентирал.Според мен имаш изпускане на газ от изпарителя.А може и от магнит-вентила.За проба,вечерта преди да изгасиш колата,спри кранчето на газта от бутилката,като изгасне,обърни на бензин.Да поработи малко,за да се изчисти от газта.Сутринта опитай да запалиш на бензин.Ако запали нормално,значи имаш горните проблеми.Сменяш две гумички,една в магнит вентила и една в изпарителя(не знам с какъв си) и си готов :) За гумичката в изпарителя може да прочетеш оттук.
http://www.opelclub....showtopic=88491 Успех.
Мнението беше редактирано от Toto2: 16 септември 2011 - 18:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg