Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Няколко въпроса около Инсигния

ГостGuenadi_* 15 декември 2011 - 17:16

Мерси за пожеланията. Надявам се, че няма да има проблеми. Колегата с Инсигния спорт и джойстик до скоростния лост може ли да ми каже дали освен код за навигацията и код за ел. ръчна са добавяли в поръчката и друг код, допълнителен, за да сложат и джойстика? В моя договор не пише подобно нещо, но ми казаха, че ще дойде с него. Надявам се да са прави, защото иначе се получава много кофти ситуация...
Отговори

Insignia OPC снимка Insignia OPC 16 декември 2011 - 01:11

Джойстика си върви към модела навигация, зависи коя си поръчал. Това променя цялата средна конзола и подлакътника. Ако е NAVI 900, задължително ще го имаш.
Мнението беше редактирано от Insignia OPC: 16 декември 2011 - 01:44
Отговори

ГостGuenadi_* 16 декември 2011 - 01:42

Поръчах си нави 900, най-скъпата за момента, а какво ще дойде не се знае
Отговори

Insignia OPC снимка Insignia OPC 16 декември 2011 - 01:45

 Guenadi, на 16 декември 2011 - 01:42, каза:

Поръчах си нави 900, най-скъпата за момента, а какво ще дойде не се знае


Няма как да е без джойстик :)
Отговори

ГостGuenadi_* 16 декември 2011 - 01:46

Аз за това взех ел ръчка. А какво друго променя по централната конзола и подлакътника това? :)
Отговори

Insignia OPC снимка Insignia OPC 16 декември 2011 - 01:54

 Guenadi, на 16 декември 2011 - 01:46, каза:

Аз за това взех ел ръчка. А какво друго променя по централната конзола и подлакътника това? :)


Има различна визия - тъй като няма ръчна спирачка, няма я и нишата за нея, подлакътникът е различен по форма, по-дълъг и по-удобен. Най-добре виж снимката от последния линк на моята кола и ще придобиеш представа. Само, че аз нямам джойстик, защото при мен е Navi 500 - мястото е където е зеления ключ. :)
Мнението беше редактирано от Insignia OPC: 16 декември 2011 - 02:01
Отговори

ГостGuenadi_* 16 декември 2011 - 02:05

 Insignia OPC, на 16 декември 2011 - 01:54, каза:

Има различна визия - тъй като няма ръчна спирачка, няма я и нишата за нея, подлакътникът е различен по форма, по-дълъг и по-удобен. Най-добре виж снимката от последния линк на моята кола и ще придобиеш представа. Само, че аз нямам джойстик, защото при мен е Navi 500 - мястото е където е зеления ключ. :)



Изясниха ми се нещата, благодаря за информацията :) Иначе количката е страшна, особено с рекарото :)
Отговори

Insignia OPC снимка Insignia OPC 16 декември 2011 - 02:10

 Guenadi, на 16 декември 2011 - 02:05, каза:

Изясниха ми се нещата, благодаря за информацията :) Иначе количката е страшна, особено с рекарото :)


А, те са серия, аз само им поръчах перфорирана кожа, Твоите май бяха спортни, също са много удобни и с хубава странична, дискретна опора.
Мнението беше редактирано от Insignia OPC: 16 декември 2011 - 02:18
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 16 декември 2011 - 09:56

 droopy, на 15 декември 2011 - 09:10, каза:

Колкото до командването на огледала, стъкла и фарове от ключа .. явно зависи от моделна година. И то на практика само огледалата са тези който първоначално не могат, а след това се сгъват и разгъват от ключа. Стъклата се вдигат /при задържане на бутона за заключване/, а се свалят /при задържане на бутона за отключване/. За мен обаче това е абсолютна глупост. :newsm05_41: Защо да държа бутона няколко секунди, че да се затворят стъклата и когато го пусна те да спрат да се затварят? Освен от недомислица или гъзария, не виждам практически особена полза - когато заключваш колата ти я заключваш т.е. стъгкла горе, огледала прибрани и врати заключени :confused:

За да може, лятото като си си зарязал колата на слънце и приближаваш към нея, да натиснеш бутончето и докато стигнеш към нея Хлебопекарната да е изстинала, и да влезеш на проветрено :p

ПП Сори за Офф-топика :surrender:
Отговори

ГостGuenadi_* 16 февруари 2012 - 22:26

Колеги, да се похваля, че возилото дойде и днес успях да го видя!!! Беше в окаяно състояние, цялото в кал, сняг и какво ли още не. Обясниха ми, че има някакво защитно покритие от парафин, което щели да махнат. За първи път чувам подобно нещо. Беше в сервиза колата и не можах да направя никакви снимки или да тествам каквото и да било. След известно време, когато все пак мога да си я взема, ще направя снимки и ще черпя :). Благодаря за мненията и препоръките, получи се, според мен, наистина добра количка, ама да я видим на пътя :)
Отговори

filidor снимка filidor 16 февруари 2012 - 23:08

Честито! Да си жив и здрав , да я караш много километри безаварийно !
Отговори

Opelastra20 снимка Opelastra20 17 февруари 2012 - 15:24

Честито колега , безаварийни километри ви желая с колата ;)
Отговори

mladenoff снимка mladenoff 17 ноември 2013 - 11:39

Предстои ми покупка на нова инсигния и съм пред дилема, поради което моля за няколко съвета най вече от щастливите собственици на такъв автомобил.
Двигателя ще бензинов 140 кс и точно тук идва дилемата тъй като я вземам с твърдото намерение да я карам на газ.
Първият вариант е Insignia Sports Tourer cosmo 1.4 Turbo ECOTEC® LPG 103 кВт/140 к.с. оказва се обаче че с този двигател неможе да се поръча нов драйвър пак( което включва биксенона,окото на опел, атермичното предно стъкло, радара за адаптивния темпомат със stop/go и ограничител на скоростта, камерата за задно виждане, алармите в огледалата за бързо приближаващ се автомобил отзад, за сляпо поле при смяна на лентата и за следене на движение от зад при излизане от паркинг). Всичко това се прелага за 4100 точки преди отстъпка и най примамливия пакет, пускан някога от опел на пазара. Този пакет ми е лепнал очите и нежелая да се откажа от него при никакви обстоятелства.
Това налага да обмислям варианта Insignia Sports Tourer Cosmo 1.8 ECOTEC® 103 кВт/140 к.с - с него горния пакет няма никакви проблеми обаче пък неможе да поръча адаптивното окачване(флекс райда), втория проблем при него е че трябва аз да си сложа газта допълнително, което ще ми съсипе гаранцията на автомобила. Като се сбогувам с флексрайда, заводската газова и при факта че 1.8 е доста по евтин от 1.4 се оказва че втория вариант излиза 5000(след отстъпка) лв по евтин, които мога да ги вкарам в кожа с обдухване, безключово палене, ел сгъваеми огледала, въздушни завеси, и т. н.

Та въпросът ми е дали да си поръчам заводска газова и да лиша колата от почти всиктите и екстри или да я натоваря със всичко възможно (без шибадах и флексрайд) и да си я карам без гаранция с газова на ланди ренцо( гавовата я имам в момента на вектрата си /1.8 екотек 125коня/ така че там няма да има никакво оскъпяване за нея, но отсега са ми понятни проблемите които почват да изскачат при комбинацията на този двигател с газов инжекцион).
Минавам над 30к километра годишно и бензинът не е вариант.
моля дайте съвет
Мнението беше редактирано от mladenoff: 19 февруари 2014 - 19:30
Отговори

Insignia OPC снимка Insignia OPC 17 ноември 2013 - 15:55

Здравей колега!
Опитвам се разбера мисленето ти, но явно не се справям. Да искаш голяма и тежка лимузина - в случая Insignia с оборудване Cosmo и с почти всички екстри за модела, но със 140 к.с. двигател и то на газ, за мен е неразбираемо. Все едно да искаш мацка с външен вид на манекенка, но със сърце и бял дроб на 90 год. старица. :25:
Ако наистина минаваш над 30 хил. км. годишно, най-подходящият двигател е дизел 160 к.с.! Ако искаш и да ти е удоволствие като караш - битурбо дизел със 195 к.с. А ако наистина си фен на бензина и искаш да си истински щастлив и да се кефиш когато шофираш, направи като мен - купи си Insignia OPC !!! Това е ! :turbo:
Поздрави!
Мнението беше редактирано от Insignia OPC: 17 ноември 2013 - 15:56
Отговори

mladenoff снимка mladenoff 17 ноември 2013 - 17:11

Ако си взема ОПЦ и го гримирам като маникенка няма да мога да си плащам лизинга(колата ще отиде над 65 000 лв.) пък и не съм фен на екстремното ускоряване и гонките по светофарите. В момента съм на 125 коня и са ми напълно достатъчни. Обичам да бръмча на дълги разстояния с малки разходи и настоящия разход на вектарата (7.5 газ извънградско) ме устойва перфектно. Искам това да се запази и при маникенката. Това е причината да съм прилепен плътно за газта. При 5.5 разход на дизел разликата е 5лв. на сто километра - ето я причината поради, която неща нафтова печка. Обмислях двигател 2.8 с газ обаче при това условие се отива на кола 2008 - 2009, а ми е мерак поне веднъж да си купя кола с наелонки на седалките и след фейслифта ако карам стария модел пак ще си остана неудовлетворен. При двигател 1.6 карането на газ изисква смяна на клапаните на всеки 50 000 км. На Двигател 2.0 няма техническа възможност да се сложи газов инжекцион, а при 2.8 ще имам много коне, които няма реално да ползвам само ще им плащам космическия данък и нечовешката поддръжка.За големия двигател трябва да сложа два изпарителя и разхода на газ като цена ще стигне този при дизела. Поради тези причини съм се спрял на бензинов агрегат със 140коня. Логиката е продиктувана от доходите ми и e железна за бюджета ми. Ако бях примерно наркодилър или народен представител щях да карам OPC, да си пълня резерварчето догоре през ден без да ми пука и щях да си мечтая за W222. Сега обаче ми се отвори възможност да си изпълня мечтите според чергата си и ще го сторя въпреки 90 годишното сърце. Благодаря за мнението - чакам някой да ми каже дали заводската газова и флекс райда си струват 5000 лв.
Искам да те питам за гаранционните ремонти на твоята, защото ако взема 1.8 няма да издържа дълго без да забода инжекциона въпреки пропадането на гаранцията.
PS: А виж километража на последната снимка от подписа ти ме плаши сериозно - карал съм максимално с 240 и като си спомня преживяването космите ми настръхват. 295 е доста отвъд границите ми - ето ти още една причина да неща OPC.
Мнението беше редактирано от mladenoff: 17 ноември 2013 - 17:36
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 17 ноември 2013 - 17:44

 mladenoff, на 17 ноември 2013 - 17:11, каза:

...

Тази седмица в пловдивския представител поръчахме едно Шеви Авео 1,4 бензин и момчетата казаха, че може да му се сложи газова уредба, но трябва те да го направят за да важи гаранцията. И това на автомобил, който НЯМА заводска газова. Та какъв е проблема... :confused:
Отговори

mladenoff снимка mladenoff 17 ноември 2013 - 17:56

 kirenski, на 13 декември 2011 - 10:22, каза:

Flex Ride ,само да ми кажеш за какво ти е ? (за мен това не е смислен избор)
След 2 години ,като излезне от гаранция колата и като се скапе някой от тия адаптивни амортисьори,ще те боли глава от цената му :mhihi:

Някой има ли идея за цената на един адаптивен амортисьор - ако четворката излезе в четири цифрена сума май ще се сбогувам с флекс райда - още повече като се има предвид че ползвам полегналите полицай за излитане :mhihi:
Отговори

oci снимка oci 17 ноември 2013 - 18:07

 mladenoff, на 17 ноември 2013 - 17:56, каза:

Някой има ли идея за цената на един адаптивен амортисьор - ако четворката излезе в четири цифрена сума...


Само един амортисьор е в клуб четири цифри :icon_wink2:

Но да си знаеш че флекса е невероятна екстра :newsm05_41:
Отговори

Insignia OPC снимка Insignia OPC 17 ноември 2013 - 18:28

... Ха, нали не мислиш, че съм наркодилър или депутат...? Пък и не съм виждал нито едните нито другите да карат Опели. :icon_wink2:
Разбрах какво искаш и въпреки, че не го споделям, уважавам мнението ти.
Що се отнася дали да дадеш 5000 лв. за фабрична уредба и флекс райда, моето мнение е, че НЕ си струва, ама хич. AFL-а за фаровете е много по-ценна екстра.
За гаранционните ремонти - никога не се е повреждало нищо, само смяна на масло е филтри. При последната смяна закачиха колата на компа и нямаше нито една записана грешка.
За високите скорости - просто колата е оразмерена по друг начин и не се усещат, но аз също не рискувам и само съм пробвал еднократно на чист път и само за снимка.
Виж в ежедневието, при изпреварвания и т.н. мощността е неоценима.

Поздрави!

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Insignia OPC: 17 ноември 2013 - 18:29
Отговори

mladenoff снимка mladenoff 17 ноември 2013 - 20:38

 Insignia OPC, на 17 ноември 2013 - 18:28, каза:


Що се отнася дали да дадеш 5000 лв. за фабрична уредба и флекс райда, моето мнение е, че НЕ си струва, ама хич.

ОК - така нещата почват да придобиват завършен вид. Още едно въпросче - гледам че при все че си вкарал доста пари за кола си се поцинцанил за боята - караш си я беличка, която боя е без грам оскъпяване, но няма нито металик, нито лаково покритие - интересува ме състоянието на боята по предните броня и капак - не че на стипца като мене и се дават 750 лв за махагон с перлен ефект, обаче ще ми се скъса сърцето ако я оставя бяла и на 10 000 километра вдигнати камъчета от предните автомобили ми направят кратери по бронята, още повече че малкия двигател ще ме принуждава да се лепна за предната кола преди изпреварване.

 Sparx, на 13 декември 2011 - 04:53, каза:

Това със сгъването на огледалата от дистанционното бих го поставил под въпрос, защото никой от моите приятели с нови опелчета няма такава екстра ... въпреки, че всички са със заводска аларма.


Движението на стъклата/огледалата (при условие че са електрически) си е екстра от доста години насам - прозорците на вектарата ми се отварят и затварят при задържане на копчето на дистанционното. Същата екстра я има при инсигния и когато огледалата са ел. сгъваеми има опция да си избереш дали да ти се затварят само стъклата, дали да ти се сгъват само огледалата или и двете заедно. Това не съм го тествал но си отделих два дни да изчета наръчника на потребителя за инсигния 2014 и там си е описано стъпка по стъпка как се правят нещата и това няма нищо общо с алармата - който невярва да си го прочете сам. Ето линк който му се занимава ама е на енгелизки. http://dox.bg/files/dw?a=f64ae37d5d
Мнението беше редактирано от mladenoff: 17 ноември 2013 - 21:47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg