Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с автоматик Вектра Б 97г.

Radi снимка Radi 09 юни 2008 - 00:03

Здравейте колеги.

Преди седмица си купих Вектра Б 97г. бензин, автоматик, х18хе

Всяка сътрин ми прави следния проблем:
Когато дам на контакт ми светват стандартните лампи+ лампа за ел. инсталация + лампа за проблем в скоростната кутия (от където идва и проблема). Представлява кръгче с удивителна, свети под дисплея за часовника. След 2-3 сек. лампата за ск. кутия изгася. Паля си нормално, но когато дам на Директна (или друга), лампата за проблем в скоростите отново се включва.
Потеглям, но колата няма ряз. Работи при по-ниски обороти и няма мощност. И едвам, едвам потегла от старт и същевременно и по-бавно се движи.
Ако след 2-3 км.изключа и отново включа двигателя, лампата ве4е не светва при включване на скорост и колата работи съвсем нормално- бързина, мощност и пр.
В началото си мислех, че е от маслото в ск. кутия, че когато загрее се разнася и т.н. Така предположиха и в сервиза. Но вчера наред със смяната на консумативите на автомобила, накарах момчетата да сменят и маслото на ск. кутия, но проблема си остана :mhihi: .

Някой имал ли е такъв проблем или да може да даде компетентно мнение?
Питам ви, защото на 2 сервиза е водена колата, но хората май си намат идея от какво може да е (компа не показа грешка, защото колата беше загряла) и не ми се иска да се упражняват върху скоростната ми кутия и да ме карат да сменям филтри и чаркове един по един и да плащам сумати неща без да има нужда, за да намерят по случайност от къде е бил проблема, ама вече да ми е олекнал джоба с 300-500лв които можело да си спестя.

Благодаря на отзивчивите.

И 1 въпрос на Варненци: Кой във Варна разбира повече от скоростни кутии?
Според мен, най-компетентни може би биха били в Каргоекспрес, но по разбираеми причини не ми се ходи там, затова помагайте с насоки за пo-достъпни сервизи.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 09 юни 2008 - 00:12

Колега тракшън контрол имаш ли?
Отговори

beos снимка beos 09 юни 2008 - 06:21

Най-добре искай гаранция, че ще я оправят като те карат да сменяш части, независимо в кой сервиз ..
Мое виждане е да отидеш в Каргоекспрес и да ти направят диагностика на кутията като видят точната причина и да ти кажат от какво и да ти дадат гаранция, че ще я оправят и няма да наливаш допълнително пари по разни мними майсторчета и гаражи.
Ако не си сменил филтъра на маслото на автоматика, най-вероятно е от него .. но това е само предположение!
Отговори

Radi снимка Radi 10 юни 2008 - 18:26

Благодаря за отзива.
Точно това направих днес. Казаха ми: Потенциометъра на разпределител на скорости! И че няма проблем да си я карам така, докато не сдаде багажа нацяло.
А за гаранция, че е точно от отва и нищо друго - не вярвам да ми го напишат черно на бяло с подпис и печат. А за обещаване, всеки може да обещае. Да не мислиш, че ако се сложи част, която можело да не се сменя, монтьора ще я плати от собствения си джоб? Така на работа, техниците от сервиза за електрокара смениха 1 част-1800лв. а електрокара не се оправи. Още веднъж- ремонт и 2-ра част за 1500лв. А за 1-та част казаха: "Заради 2-то се е развалило 1-то, но нямало как да разберат за 2-то без да сменят първото!" Бог да ме пази от такива майстори ,ще кажа аз. Но да кажем, че това е проблема.
Сега се чудя, дали да не го оправя този проблем още сега, защото тъкмо съм сменил маслото, да мога да ползвам същото масло. А и е кофти всеки път като тръгвам, да се ядосвам, че колата не върви. То ако беше само това, хич нямаше да се чудя: 90лв. за разппределител и предполагам около 150 за труд и гарнитура ме устройват, но така и така отварят кутията, ще трябва да давам и 350лв. за филтъра на ск. кутия и вече сметката застрашително набъбва.
Ох, пред голяма дилема съм :kuku:
Отговори

shunter снимка shunter 13 юни 2008 - 09:43

Преди бая годинки имах проблем в кутията (колата е Вектра А). Тъй като в Шумен никой неискаше да я отваря се стигна до варианта да я правят във Варна. Ремонта беше направен от преподавател в Техническия университете. Име и телефон непомня, но мога да проверя защото си пазя всичките документи от ремонта. Човека ми даде гаранция 30 000 км или 6 месеца. Единствено искаше кутията да е свалена и да се закара при него (не е автомонтьор и няма сервиз). Вече доста години карам със същата кутия и проблем се проявява като трябва да се смени маслото (между 30 и 40 хил. км) Самият ремонт излезе 400 лв, но с др. разходи (сваляне на кутията, транспорт до Варна и т.н.) стана една...

ПП Сигурно си го направил, но да те попитам дали си проверявал нивото на масло в кутията? Доколкото знам се проверява когато колата е загряла и трябва да е на скорост, може да се наложи само да долееш масло което е доста по евтин вариант.

Успех!
Отговори

Radi снимка Radi 14 юни 2008 - 23:30

Ами не е от маслото!
Ще съм ти благодарен, ако можеш да намериш телефона на този преподавател.
Отговори

shunter снимка shunter 14 юни 2008 - 23:44

Май няма да мога да помогна. Гледам документите и никъде немога да намеря телефон. Има хиляда неща написани но име или номер няма.
Единствено с което мога да те ориентирам е:
Технически университет - Варна, катедра Транспортна техника и технологии.

Съжалявам! :mhihi:
Отговори

колевски снимка колевски 02 януари 2010 - 12:08

Колега,
карам вектра Б 2.0 16ка, 97 г, автоматик.
Имам абсолютно същия проблем със скоростната кутия.
Ти намери ли какъв е точно проблема и какво е решението?

Миналия уикенд, благодарение на информация от колега от форума направих профилактика на блока, който управлява скоростната кутия. Доста трудоемно занимание, но си струваше! Карах колата след това и за сега проблема със скоростната кутия и аварийния й режим го няма.

Ако имаш още този проблем - пиши. Ще ти препратя описание на ремонта със снимки. Лошото е, че е на английски.
Мнението беше редактирано от колевски: 09 януари 2010 - 14:57
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg