Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Как да излъжем електрическия ЕГР ?

Globe снимка Globe 09 декември 2012 - 11:34

Ако се прави за да не свети лампата става..(за продажба),но тогава по-добре тиксо върху крушката.. Като цяло лъгането на ЕГР-а е .. нямам точна дума. При дизелите потока през егр-а се измерва.. и като го излъжеш компютъра че е ок не означава че в действителност е така.. защото то не е ! ако е останал отворен или затворен следват куп проблеми и небивалици. За това по-добре 2-ра ръка щом не може човек да си купи нов,но цялата идея на това устройство е недодялано
Мнението беше редактирано от Globe: 09 декември 2012 - 11:35
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 декември 2012 - 12:25

 sathv, на 09 декември 2012 - 11:30, каза:




Схемата при мен е съвсем различна от тази, която ти си показал. Аз нямам проблеми с детонации и прочие. Споделям опит конкретно с моя двигател, а не за дизели Лъчо. Егр-а е затапен изцяло и няма как да въздейства, заради това, че е отворен или затворен.
Отговори

Globe снимка Globe 09 декември 2012 - 12:33

т.е е затворен на практика :) Аз обопщавам просто за дизелите тъй като става дума и за тях. при бензиновите коли няма проблем (при повечето)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 декември 2012 - 12:54

 Globe, на 09 декември 2012 - 12:33, каза:




Физически не съществува, само софтуерно. Владко обеща, когато има време да дооправи схемата, за да може софтуерно ЕГР-а да отваря повече. Тъй като при по-голямо и продължително натоварване на някои мотори светва грешка за обхвата на ЕГР-а, която се самоизтрива после.
Отговори

Gim снимка Gim 10 декември 2012 - 10:38

http://www.ebay.co.u...=item19d72275ab

Този, клапан с доставката излиза 50 паунда. Смятам да го поръчам тези дни. Сега карам със затапен клапан. Когато свети чека, върви добре колата. Има моменти обаче когато не свети и тогава при леко натиснат педал на газта, се получава едно неприятно придърпване.
Отговори

sathv снимка sathv 11 декември 2012 - 22:16

Точно това е решението. Нов клапан и край на проблемите.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 12 февруари 2013 - 13:29

За мен схемата не е много пълноценна. Немога нещто да си обясня принципа на работа на този симулатор , напр. за моя мотор...
До колкото виждам в OP-COM-a при принудително отваряне на ЕГР-а от 0 до 99% напрежението на извод С се променя от 1,2 до 4,7V спрямо маса.
А до колкото виждам коментираната тук схема осигурява твърдо напрежение от 4,7V на пин С зададено от ценера, независимо колко е отпушен транзистора. Т.е. не виждам обратна връзка от която да се променя потенциала на пин С в зависимост от промяната на коефициента на запълване на пин-ове А и Е.
Или греша ??
Отговори

svet7408 снимка svet7408 03 март 2013 - 20:41

Здравейте колеги вчера и аз си затапих егр- клапана но при мен чека не свети -но не съм изкарал буксата и маркучето на вакуума.И това проблем ли е или не.
Отговори

stoenjoo снимка stoenjoo 21 юни 2013 - 00:24

Колеги здравейте. На астра Г 1.6 х16хел егр-а го запушихме с пластинка, а самия егр е електронен. Ефект имаше само положителен след затапването. Колата се кара вече 5000км и не светва чек, освен над 100км при пълно пускане на педала на газта. въпроса ми е емулатор ли трябва да се направи и ако по-коя схема. Благодаря предварително за инфото :)
Отговори

sathv снимка sathv 22 юни 2013 - 10:33

Би ли споделил в какво се изразява положителния ефект след затапване? Ако преди затапване клапана не ти е работил както е й било, е възможно да има някакъв положителен ефект. При затапване на коректно работещ клапан ефекта е отрицателен. Особено на бензинките.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 22 юни 2013 - 11:07

и при мен мога да кажа че резултатите са полужителни след затапването на ЕГР-а. Под полужителни разбирам:
1. Няма го гадното предърпване при ускорение в ниските обороти;
2. Мощноста в ниските се вдигна, имам чувство че вече се изтрелва по-добре;
3. Спестих си 200...300лв. за нов клапан;
4. Разхода ми остана не променен, дори мисля че падна;
5. Не мисля че и нов клапан при мен би оказал голям ефект, тъй като съм ликвидирал и катализатора, а до колкото знам двата елемента се допълват;
6. След всички тези интервенции, незнам как става но на техническия преглед ми казаха че изгорелите газове са в норма, дажа много под стойностите за кола на тези години;

Общо взето за да се държи добре Ecotec-a, с времето еко историите трябва да се елиминират една по една, а по принцип природата вече си е отровена, така че няма да я направим по-чиста с нов катализатор и егер (просто еволюциата на човека си е такава):).

При мен за изолиране на клапана съм използвал 14мм. алуминиева подложка, която е таканаправена че подвижната част на клапана да се движи в затворена камера, т.е. след почистване и смазване на буталцето един вид е консервирано - вече не контактува с изгорелите газове, а електрически клапана си работи.
Отговори

stoenjoo снимка stoenjoo 22 юни 2013 - 14:56

Положително разбирам това, което каза и М. Георгиев! И въпроса ми сега е трябва ли да правя емулатор или не :? за вакумните инфо има, но за това поне аз не откривам отговор на въпроса си и моля да ме извините ако не съм разбрал, в някой предишен пост
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 юни 2013 - 16:09

Въпрос на личен избор колега е дали да слагаш или не емулатор.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 23 юни 2013 - 07:55

 stoenjoo, на 22 юни 2013 - 14:56, каза:

Положително разбирам това, което каза и М. Георгиев! И въпроса ми сега е трябва ли да правя емулатор или не :? за вакумните инфо има, но за това поне аз не откривам отговор на въпроса си и моля да ме извините ако не съм разбрал, в някой предишен пост


Ами ако разчиташ на схемата която е тук, според мен не е много надеждна, по-горе съм го описал.
Отговори

DIDO84 снимка DIDO84 12 март 2014 - 13:50

 М.Георгиев, на 22 юни 2013 - 11:07, каза:

и при мен мога да кажа че резултатите са полужителни след затапването на ЕГР-а. Под полужителни разбирам:
1. Няма го гадното предърпване при ускорение в ниските обороти;
2. Мощноста в ниските се вдигна, имам чувство че вече се изтрелва по-добре;
3. Спестих си 200...300лв. за нов клапан;
4. Разхода ми остана не променен, дори мисля че падна;
5. Не мисля че и нов клапан при мен би оказал голям ефект, тъй като съм ликвидирал и катализатора, а до колкото знам двата елемента се допълват;
6. След всички тези интервенции, незнам как става но на техническия преглед ми казаха че изгорелите газове са в норма, дажа много под стойностите за кола на тези години;

Общо взето за да се държи добре Ecotec-a, с времето еко историите трябва да се елиминират една по една, а по принцип природата вече си е отровена, така че няма да я направим по-чиста с нов катализатор и егер (просто еволюциата на човека си е такава):).

При мен за изолиране на клапана съм използвал 14мм. алуминиева подложка, която е таканаправена че подвижната част на клапана да се движи в затворена камера, т.е. след почистване и смазване на буталцето един вид е консервирано - вече не контактува с изгорелите газове, а електрически клапана си работи.
Отговори

snaiperisto снимка snaiperisto 05 април 2015 - 17:16

Прочетох темата и не видях някой да се е оправил с електрическия ЕГР на дизелите?
Отговори

hudson снимка hudson 05 април 2015 - 21:31

Взимаш си ТОВА, слагаш емулатора, изхвърляш ЕГРа и забравяш за него.
Отговори

snaiperisto снимка snaiperisto 05 април 2015 - 23:26

Хм , а може ли да му се има доверие на това?
Ползва ли го някой?
Има ли отзиви ?

То има и един колега от Ботевград , продава/монтира някакви симулатори , обяви е пуснал тук-там , гарантира коректна работа , 200лв иска + 30лв "монтаж" , обаче отзиви и за неговото "творение" не намирам никъде?
Отговори

hudson снимка hudson 06 април 2015 - 17:17

Този от Ботевград и на предишната ми зафира се пробва, ама само с пробите си остана.
Иначе полската джаджа съм я сложил на един приятел на астрата - никакви проблеми. Сега съм си поръчал само тапата, за да изхвърля моя ЕГР - така или иначе е с емулатор (така взех колата) който е вързан точно по схемата от линка който съм дал.
Въпреки всичко, ако нямаш доверие на мен, прочети му отзивите във профила - за една година е имал 5600 клиента и само 10 са имали някакви оплаквания. За разлика от продавалника, в ибей системата за обратна връзка е много на почит.
Отговори

snaiperisto снимка snaiperisto 06 април 2015 - 17:34

Аха..
А човека от Ботевград , като се пробва на твоята Зафира, какъв беше случая точно?
Питам, защото и на моята Астра се пробва, но нямаше ефект на момента, чек-а си светеше и не се форсираше колата? Имам и други проблеми, които установих в последствие и не мога да кажа че джаджата на човека не бачка, но ми се вижда странно да няма никакъв отзив от него?
От друга страна, хубавото при него е, че може би можем да се разберем при евентуално некоректна работа след време , да поеме нещо като гарнция, все пак 230лв не са малко.
А това от И-бей ако не бачка, няма връщане предполагам?

И на финала, никога не съм пазарувал от чужд сайт, не мога да се оправя, дали има някой колега от форума , който може да ми го достави?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg