Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Как да излъжем електрическия ЕГР ?

hudson снимка hudson 06 април 2015 - 19:21

Същите симптоми като при теб - свети чека и повече от 2500 оборота не вдига.
Ако си купиш емулатора, може да го върнеш в 14 дневен срок от датата на която си го получил - връщат ти парите без цената на доставката.
Отговори

snaiperisto снимка snaiperisto 06 април 2015 - 19:42

Ясно, мерси.
Отговори

vita-motors снимка vita-motors 18 януари 2016 - 13:53

 siegfrid, на 18 май 2012 - 17:15, каза:

Линк за сваляне на схемата: http://dox.bg/files/dw?a=db004d12e2

По-късно ще пробвам да конвертирам файла, по начин достъпен за всички !


Линк за сваляне на PDF-a и прикрепен файл тук на форумния сървър - малко по-надолу в темата :excl:

Има вече много по лесно и евтино решение www.vita-motors.com
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 януари 2016 - 18:32

То хубаво че можеш да ги правиш тези неща ама на това мястото му е при платените реклами.
Отговори

dicthebig снимка dicthebig 19 януари 2016 - 15:29

 hudson, на 06 април 2015 - 17:17, каза:

Този от Ботевград и на предишната ми зафира се пробва, ама само с пробите си остана.
Иначе полската джаджа съм я сложил на един приятел на астрата - никакви проблеми. Сега съм си поръчал само тапата, за да изхвърля моя ЕГР - така или иначе е с емулатор (така взех колата) който е вързан точно по схемата от линка който съм дал.
Въпреки всичко, ако нямаш доверие на мен, прочети му отзивите във профила - за една година е имал 5600 клиента и само 10 са имали някакви оплаквания. За разлика от продавалника, в ибей системата за обратна връзка е много на почит.



Пропускаш да кажеш, че преди да дойдеш за проба ти обясних(предлагах работещ емулатор за Вектра и Сигнум), че още работя по въпроса със Зафирите и за момента беше 50 на 50 . Освен това за теста не взех и стотинка.
Бях достатъчно коректен и не подведох ,че става. Това беше преди колко години?
От 2014 вече имам 100% работещ вариант за Vectra, Zafira, Signum, SAAB.
Никой не се е оплакал никъде, за съжаление не пишат и положителни коментари в OLX.bg и bazar.bg .

А относно другия колега Snaiperisto , при него беше някаква трагедия с колата.Всички вакууми бяха изскубани и реално имаше вакуум само на клапана на турбото.
От там и една камара грешки. И тук сложиш емулатора, но при толкова проблемни детайли няма как всички грешки да изгаснат. Пак не взех никакви пари. И пак клиента не е доволен. колата беше Бяла астра - пребоядисана жълта(бивше такси) и колегата каза,че я има от 2-3 дена и нищо не разбира.

Питам:
Свети ви чека, имате разкачени 5 куплунга най-малко и гърнето ви дрънчи. Аз ви сменям гърнето , ама грешките от другите неща си остават.
И излиза ,че мойто гърне е виновно за неработещия климатик, и т.н. Те това беше случкат. И ако някой ще се изказва е редно да е коректен и да даде подробности. Иначе просто въвежда всички останали в заблуждение. Ако сега някой дойде за монтаж на симулатор от форума - моля да коментира на дълго и на широко.
Айде останете си със здраве и който мисли и намери по-добър начин за справяне с проблема да казва на всички.
Успех!
Отговори

БатГоико снимка БатГоико 19 септември 2018 - 21:05

Извинявам се предварително, ако не съм уцелил правилната тема, и ще съм благодарен на Модераторите да преместят поста ми, ако преценят че е нужно.
Ето и моите "2 цента" в борбата с прословутия клапан, за любителите на електроника и направи си сам решения
Малко предистория:
Карам Зафира А 2.0 дизел със "електрически" ЕГР клапан, и както се досещате той си създава проблеми.
Доста време го "лекувах" със почистване и раздвижване, но най-накрая сдаде багажа.
Отдавна бях попаднал на една схема за емулация на точно такъв, електрически управляем ЕГР клапан.
Правих я, но не работеше добре, и при "горе-долу" работещ клапан я изоставих, и не съм се занимавал повече с нея.
За протокола, това е линка с оригиналната идея, от където тръгнах: https://web.archive....ges/egrfix.html (добре че има интернет архив)
След като клапана "приключи" окончателно, бях пред дилемата дали да купя нов, да купя готов емулатор, или да търся вариант за софтуерно отстраняване на клапана.
Преди да се "хвърля" към някой от вариантите реших да дам втори шанс на въпросния емулатор.
След измерване на напреженията и токовете между ЕКУ-то и клапана, както и MAF-a и ЕКУ-то ми стана ясно къде и какви са проблемите във въпросната схема.
Това ми позволи да модифицирам схемата, като елиминирам недостатъците и, и я адаптирам по-точно да имитира работата на конкретния тип клапан.
Ето я и самата схема:
ЕГР

Във PDF файла има и изображение на печатна платка, която може да бъде изработена в домашни условия.
Настройка на схемата (ако е необходимо) се прави с промяна на R1, като при активен ЕГР коефициента на запълване трябва да е между 55% и 70%.
Свързването е следното:
Р1 - +12В (черен кабел на куплунга на ЕГР-а)
Р2 - прекъсва се синьо-белия кабел на MAF-а. Този край се свързва към ЕКУ-то.
Р3 - свързва се към прекъснатия синьо-бял кабел от MAF-а.
Р4 - PWM (сивия кабел на куплунга на ЕГР-а)
Р5 - маса (кафявия кабел)

П.П. Двата MOSFET транзистора е хубаво да са подбрани с еднакво напрежение G-S.
Мнението беше редактирано от БатГоико: 19 септември 2018 - 21:19
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg