Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Смяна на разпределитения вал на C16SE

Strabex снимка Strabex 24 февруари 2007 - 23:02

Здравейте намерих си едно валче Schrick ама искам да попитам може ли да махнем стария и сложим новия без да сваляме главата че миналата седмица смянях гарнитури и не ми се сменят пак. Някой запознат ако може да помогне :kuku:
Отговори

aig82 снимка aig82 25 февруари 2007 - 02:13

няма начин пич 6те се наложи да отвиеш главата а щом я отвие6 по добре смени и гарнитурата аз така направих кат си слагах моиа вал отвих главата слойих вала после стегнах и всичко Ок си беше :) след ч седмица от изгориа гарнитурата между 3-4 цилиндър и пак отваряне така че сам си прави извода :)
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 25 февруари 2007 - 11:03

Strabex, на Feb 24 2007, 11:02 PM, каза:

Здравейте намерих си едно валче Schrick ама искам да попитам може ли да махнем стария и сложим новия без да сваляме главата че миналата седмица смянях гарнитури и не ми се сменят пак. Някой запознат ако може да помогне  :mhihi:
 



не трябва да се сваля главата
с приспособление се притискат клапаните един по един и се демонтират кобилиците.
След това се сваля шайбата на разпределителния вал а от другата страна на вала се маха крепежната планка като преди това сваляш разпределиотеля(при мен е закрепена вакуум помпата)
вала излиза по посока на акумулатора
Отговори

kalin09 снимка kalin09 25 февруари 2007 - 14:18

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 16:20
Отговори

Strabex снимка Strabex 25 февруари 2007 - 17:39

10Х за инфото ще питам майстора ми дали може да го направи този фокус. А да те питам с какво приспособление се натискат клапаните имаш ли инфо? Благодаря ви :mhihi:
Отговори

kalin09 снимка kalin09 26 февруари 2007 - 03:02

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 16:20
Отговори

Swing снимка Swing 26 февруари 2007 - 13:04

Номера на инструмента е KM-565. Понеже ми предстои смяна на хидравлични повдигачи на C16NZ също ме вълнуваше какво представлява и как да си го направя. Изглежда така:

Публикувано изображение

За съжаление не можах да намеря чертеж с размери и ще се наложат импровизации:)
Отговори

Strabex снимка Strabex 26 февруари 2007 - 20:00

Swing, на Feb 26 2007, 01:04 PM, каза:

Номера на инструмента е KM-565. Понеже ми предстои смяна на хидравлични повдигачи на C16NZ също ме вълнуваше какво представлява и как да си го направя. Изглежда така:

Публикувано изображение

За съжаление не можах да намеря чертеж с размери и ще се наложат импровизации:)
 

много ти благодаря. А ти искаш да смениш повдигачи без да махаш главата ли?
Отговори

Swing снимка Swing 26 февруари 2007 - 20:46

Да, защото иначе ще си отворя много излишна и ненужна работа. С това приспособление се натиска клапана, вади се кобилицата, а след това и повдигача. И така на всеки клапан. После само се сменя гарнитурата на капака и готово.
Отговори

Strabex снимка Strabex 26 февруари 2007 - 21:12

Swing, на Feb 26 2007, 08:46 PM, каза:

Да, защото иначе ще си отворя много излишна и ненужна работа. С това приспособление се натиска клапана, вади се кобилицата, а след това и повдигача. И така на всеки клапан. После само се сменя гарнитурата на капака и готово.
 

а ти от къде ще се оборудваш с това нещо защото си е удобно :mhihi:
Отговори

Swing снимка Swing 26 февруари 2007 - 21:23

Ще си го направя. Нищо сложно не е. Само трябва да сваля капака да си взема размерите и да действам.
Като го измисля може да пусна снимки и една скица с размерите, но не знам кога ще е, че нещо ми е студено за разглобяване.
Отговори

Strabex снимка Strabex 26 февруари 2007 - 21:36

Swing, на Feb 26 2007, 09:23 PM, каза:

Ще си го направя. Нищо сложно не е. Само трябва да сваля капака да си взема размерите и да действам.
Като го измисля може да пусна снимки и една скица с размерите, но не знам кога ще е, че нещо ми е студено за разглобяване.
 

Според мен ще е много полезно да се направи чертежа с размерите с цел да може всеки заинтересован да си направи този уред :b010:
Отговори

Skip снимка Skip 26 февруари 2007 - 23:16

Ето още една картинка на КМ565 => КМ565А :
Публикувано изображение


Ако правя нещо за тази цел, ще направя нещо подобно на това, което бях правивил за да сменя два повдигача (и покрай тях и маслоотражателните гумички) на една 16V глава ...
Представлява нещо като магаре, което се хваща на срещуположните болтове, дето държат капака на главата.
Само дето едната му опора ще я направя раздвижена, че да става на различни по широчина глави. А на горната му част (гредата) се намира водача и механизъма за натискане и фиксиране. Водача ще може да се мести по дължината на горната част, че да може да се натиска точно върху чашката на клапана. Самия "натискач" ще е огънат така, че да минава покрай вала и долната му част да натиска върху чашката.
Лошо го описах, ама ... :mhihi:
Отговори

Swing снимка Swing 27 февруари 2007 - 00:10

Skip, мерси за картинката! Схванах и идеята ти. То и аз още не съм сигурен какво точно ще измисля. Като отворя двигателя ще импровизирам.
Отговори

korki снимка korki 08 януари 2008 - 11:09

Колеги ето какво си направих за да си сменя счупена кобилица на моя 14NV и спестих доста парички и нерви и време благодарение на върпосния инструмент снимка1 снимка2
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 08 януари 2008 - 13:29

и аз скоро смених хидравлични повдигачи на C16SE, без да свалям главата. И Инаструментите които използвах за разглабянето и сглабянето бяха.. отверки :o нищо повече. Борбата е голяма,но става
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 07 януари 2014 - 10:26

Публикувано изображение
който иска такава заводска скоба да ми пише на Л.С. ще му кажа от къде може да си я купи цената и е 36лв
Мнението беше редактирано от aan_astra: 05 ноември 2015 - 14:39
Отговори

ufer снимка ufer 07 януари 2014 - 10:54

И аз я купих в Бургас, но 42 лв. Явно Бургас е станал по-скъп град от Варна. :soangry: Като се пипа внимателно, става без особени проблеми и е голямо облекчение. Могат да се подменят както повдигачи, така и пружини или гумички, но с подпиране на клапаните отдолу: най-добре със сгъстен въздух. В другия форум има снимка от колега за заварена допълнителна "тарелка", която още повече улеснява работата, но в момента не мога да цитирам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg