Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дебитомер

bugatti снимка bugatti 29 септември 2006 - 08:32

Търсих в търсачката НО не намерих нищо което да ми свърши работа ...та....проблема е следния колата на газ започна да ми дава 20/100 разход при градски условия и поради спада в цената на бензина реших че ще ми е по изгодно ако си карам леко и ми дава разход 12/13 но уви това не се случи инспекцията на ЕКУ-то ми свети непрекъснато категорично не е от ламда сондата сменяна е преди 20 000км дебитомера ме притеснява, защото нещо бъзикахме по едно време ....и въпросът ми е къде да си закарам колата да го врътнат нежно и да се спре с този разход за 10л бенз да минавам 52км :2angry1: :beer: :excl: :61: :beer: :61: :excl: :19a: .......направо ме боли сърцето :devil-smiley-019:
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 29 септември 2006 - 08:35

Aми колега , защо не си направиш самодиагностика на ЕКУ-то , за да видиш защо свети лампата! :devil-smiley-019: Много добре е описано как става и е супер елементарно!При всички положения щете ориентира къде е проблема! :excl:
Отговори

bugatti снимка bugatti 29 септември 2006 - 08:37

Направих и кодовете които ми изкара бяха за твърде богата и твърде бедна смес
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 29 септември 2006 - 08:58

bugatti, на Sep 29 2006, 08:37 AM, каза:

Направих и кодовете които ми изкара бяха за твърде богата и твърде бедна смес
 


и при мен на старата C20NE ми даваше само богата и бедна смес но на газ след това вза да се замисля яко на ниските хълцаше, кашляше докато се изфорсира допреди това разхода си ми беше макс 14/100 газ огледах капачката на делкото беше леш и докато търсих капачка и пари за смяна дойдео онзи със самарата и ми я намля . човека който я купи каза че след като я е оправил ( не знам дали е сенил капачката ) му е вдигнала 20/100 в града (Варна)
след като не ти дава грешка за дебитомера защо си мислиш че е от него ?
кабели свещи капачка палец проверени ли са ?
термо датчик ??
Отговори

bugatti снимка bugatti 29 септември 2006 - 09:19

Всичко е проверено освен термо датчика.....къде се намира той ?
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 29 септември 2006 - 09:38

bugatti, на Sep 29 2006, 09:19 AM, каза:

Всичко е проверено освен термо датчика.....къде се намира той ?
 


аз лично така и не го намерих къде точно седи - доколкото разбрах са два - единият е отпред до капака на агренажния ремък и той е само за стрелката на таблото а другият е за ECU-то и той е важния за разхода
Отговори

tena снимка tena 29 септември 2006 - 11:11

bugatti, на Sep 29 2006, 10:19 AM, каза:

Всичко е проверено освен термо датчика.....къде се намира той ?
 


Погледни задната страна на блока в близост до ангренажа. Много прилича на превключвателя за светлините за заден ход (на скоростната кутия). От него излизат само две кабелчета, лесно се познава. Съпротивлението му в зависимост от температурата трябва да бъде:
Градуси Целзиеви->->->->-Съпротивление в омове
0->->->->->->->->->->->->4800-6600
20>->->->->->->->->->->->2200-2800
40>->->->->->->->->->->->1000-1400
80>->->->->->->->->->->->300-400

Лека и безаварийна!!!
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 02 октомври 2006 - 13:28

Duke_BG, на Sep 29 2006, 09:38 AM, каза:

bugatti, на Sep 29 2006, 09:19 AM, каза:

Всичко е проверено освен термо датчика.....къде се намира той ?
 


аз лично така и не го намерих къде точно седи - доколкото разбрах са два - единият е отпред до капака на агренажния ремък и той е само за стрелката на таблото а другият е за ECU-то и той е важния за разхода
 

и този който е в или около дебитомера за темп. на въздуха
Отговори

kraskoval снимка kraskoval 01 декември 2006 - 16:26

tena, на Sep 29 2006, 11:11 AM, каза:

bugatti, на Sep 29 2006, 10:19 AM, каза:

Всичко е проверено освен термо датчика.....къде се намира той ?
 


Погледни задната страна на блока в близост до ангренажа. Много прилича на превключвателя за светлините за заден ход (на скоростната кутия). От него излизат само две кабелчета, лесно се познава. Съпротивлението му в зависимост от температурата трябва да бъде:
Градуси Целзиеви->->->->-Съпротивление в омове
0->->->->->->->->->->->->4800-6600
20>->->->->->->->->->->->2200-2800
40>->->->->->->->->->->->1000-1400
80>->->->->->->->->->->->300-400

Лека и безаварийна!!!
 

Тези стойности дали важат за C20NE???
Отговори

tena снимка tena 02 декември 2006 - 09:01

Цитат

Тези стойности дали важат за C20NE???


Те СА за C20NE.

Лека и безаварийна!!!
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 17 май 2007 - 16:43

да попитам,дебитомера мери количеството въздух и за него да подаде количество гориво/най общо казано/
в този ред на мисли ако си сложа газова и премахна дебитомера мисля че няма да имам грижи поради факта че няма да карам на бензин нали така?
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 18 май 2007 - 06:35

а тогава кой ще определя количествените съотношения гориво / въздух? <_<

Не знам колеги те с бенз ДВГ да кажат, но ти малко си се пообъркал и си писал в тема за дизелови мотори
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 18 май 2007 - 15:33

s_toshkov, на May 18 2007, 06:35 AM, каза:

а тогава кой ще определя количествените съотношения гориво / въздух? <_<

Не знам колеги те с бенз ДВГ да кажат, но ти малко си се пообъркал и си писал в тема за дизелови мотори
 

ти четеш ли какво съм написал и я обърни подробно вниамние къде ми е темата ти да не се движиш с куче водач? <_<
написал съм ако карам на газ дали ще ме бърка!
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 18 май 2007 - 15:49

Опс , грешкате е моя , сори , объркал съм темите


Абе да ти кажа куче водач още не ми трябва , ама знаеш ли ???
Отговори

VUTE снимка VUTE 18 май 2007 - 19:33

kalashnikow, на May 17 2007, 04:43 PM, каза:

да попитам,дебитомера мери количеството въздух и за него да подаде количество гориво/най общо казано/
в този ред на мисли ако си сложа газова и премахна дебитомера мисля че няма да имам грижи поради факта че няма да карам на бензин нали така?
 


Компа казва на дебитомера колко въздух му трябва. Ако се отстрани няма да може да работи на празен ход когато е на бензин, освен ако не засилиш до толкова, че оборотите да минат ~4000 и чак тогава сместа на бенза и въздуха ще е горе долу добра, че да започне да върви сама. Само на газ ще може да работи (не съм 100% сигурен, но 80% има) , но на ниски обороти ще е труп, ако не гасне.
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 18 май 2007 - 20:28

VUTE, на May 18 2007, 07:33 PM, каза:

kalashnikow, на May 17 2007, 04:43 PM, каза:

да попитам,дебитомера мери количеството въздух и за него да подаде количество гориво/най общо казано/
в този ред на мисли ако си сложа газова и премахна дебитомера мисля че няма да имам грижи поради факта че няма да карам на бензин нали така?
 


Компа казва на дебитомера колко въздух му трябва. Ако се отстрани няма да може да работи на празен ход когато е на бензин, освен ако не засилиш до толкова, че оборотите да минат ~4000 и чак тогава сместа на бенза и въздуха ще е горе долу добра, че да започне да върви сама. Само на газ ще може да работи (не съм 100% сигурен, но 80% има) , но на ниски обороти ще е труп, ако не гасне.
 

кома неможе да казва на дебитомера а дебитомера изчислява количеството въздуха за единица време и казва на компа коло въздух постъпа а от там компа изчислява колко гориво да пусне за милисекунда време спрямо въздуха преминал през дебитмоера!
и от там идва въпроса ЗАЩОДА НЕ МОЖЕ да върви без дебитомера на ГАЗ като тук горивото навлиза директно от изпарителя няма компове няма нищо!
Отговори

VUTE снимка VUTE 18 май 2007 - 21:16

kalashnikow, на May 18 2007, 08:28 PM, каза:

VUTE, на May 18 2007, 07:33 PM, каза:

kalashnikow, на May 17 2007, 04:43 PM, каза:



 

кома неможе да казва на дебитомера а дебитомера изчислява количеството въздуха за единица време и казва на компа коло въздух постъпа а от там компа изчислява колко гориво да пусне за милисекунда време спрямо въздуха преминал през дебитмоера!
и от там идва въпроса ЗАЩОДА НЕ МОЖЕ да върви без дебитомера на ГАЗ като тук горивото навлиза директно от изпарителя няма компове няма нищо!
 


Ти виждал ли си дебитомера? Той е просто една клапа която се отваря повече когато даваш газ и се затваря като върнеш газта (нищо не мери) когато я няма ще влиза въздух все едно си настъпил газта на макс и следователно няма да работи стабилно (ако работи изобщо)
Отговори

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 18 май 2007 - 22:07

не знам с кои двигател си ,но ако искрата ти е свързана с еку(ако е мотроник) наи вероятно няма да стане ако искрата не зависи от еку (старите инжекции к л ле жетроник) при тях става.
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 18 май 2007 - 22:07

VUTE, на May 18 2007, 10:16 PM, каза:

kalashnikow, на May 18 2007, 08:28 PM, каза:

VUTE, на May 18 2007, 07:33 PM, каза:

kalashnikow, на May 17 2007, 04:43 PM, каза:



 

кома неможе да казва на дебитомера а дебитомера изчислява количеството въздуха за единица време и казва на компа коло въздух постъпа а от там компа изчислява колко гориво да пусне за милисекунда време спрямо въздуха преминал през дебитмоера!
и от там идва въпроса ЗАЩОДА НЕ МОЖЕ да върви без дебитомера на ГАЗ като тук горивото навлиза директно от изпарителя няма компове няма нищо!
 


Ти виждал ли си дебитомера? Той е просто една клапа която се отваря повече когато даваш газ и се затваря като върнеш газта (нищо не мери) когато я няма ще влиза въздух все едно си настъпил газта на макс и следователно няма да работи стабилно (ако работи изобщо)
 


И аз да питам на свой ред. Ти виждал ли си дебитометър? Няма нищо общо с никаква клапа и не ограничава притока на въздух по-никакъв начин ! Само го измерва, мери и температурата на въздуха ако не се лъжа, и подава информацията на компа и той си прави изчисленията колко гориво да подаде към дюзите и т.н.
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 19 май 2007 - 11:41

VUTE, на May 18 2007, 09:16 PM, каза:

kalashnikow, на May 18 2007, 08:28 PM, каза:

VUTE, на May 18 2007, 07:33 PM, каза:

kalashnikow, на May 17 2007, 04:43 PM, каза:



 

кома неможе да казва на дебитомера а дебитомера изчислява количеството въздуха за единица време и казва на компа коло въздух постъпа а от там компа изчислява колко гориво да пусне за милисекунда време спрямо въздуха преминал през дебитмоера!
и от там идва въпроса ЗАЩОДА НЕ МОЖЕ да върви без дебитомера на ГАЗ като тук горивото навлиза директно от изпарителя няма компове няма нищо!
 


Ти виждал ли си дебитомера? Той е просто една клапа която се отваря повече когато даваш газ и се затваря като върнеш газта (нищо не мери) когато я няма ще влиза въздух все едно си настъпил газта на макс и следователно няма да работи стабилно (ако работи изобщо)
 

приятел,е от такива капацитети като теб , хората остават с впечетление че тук сме пасмина ниско интелигентни тийнеиджъри който само си чешаме езиците!/аз не съм тийнеиджър доста отдавна/
правиш ли разлика между ДЕБИТОМЕР И ДРОСЕЛОВА КЛАПА?
ДРОСЕЛОВАТА КЛАПА ОТВАРЯ ПРИТОКА НА ВЪЗДУХ КЪМ МОТОРА А ОТ ДЕБИТОМЕРА ЗАВИСИ КОЛКО ГОРИВО ДА ПОДАДЕ МОТОРА ЗА ТОВА КОЛИЧЕСТВО ВЪЗДУХ КОЕТО ДРОСЕЛА ПРОПУСКА
КАТО НАТИСНЕШ ПЕДАЛЧЕТО ДРОСЕЛА ОТВАРЯ И ЗАСИЛВА ПРИТОКА НА КИСЛОРОД КЪМ МОТОРА СЪОТВЕТНО ПРЕЗ ДЕБИТОМЕРА ПРЕМИНАВА ИЗИСКАНОТО КЛИЧЕСТВО КИСЛОРОД ДЕБИТМОЕРА ГО МЕРИ И ПОДАВА ИНФО НА КОМПА А КОМПА НА СВОЙ РЕД ИЗЧИСЛЯВА ЗА ТАЗИ ЕДИНИЦА КИСЛОРОД КОЛКО ГОРИВО ДА ПРОПУСНЕ ЗА 1-МИЛИСЕКУНДА!
КАПИШ
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg