Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дебитомер

Swing снимка Swing 19 май 2007 - 12:34

Приятели... :flag: Целия ви проблем идва от това, че говорите за двата различни вида дебитомери. Едните наистина са с клапа свързана към потенциометър, която се отваря различно според въздушния поток, който преминава през нея. Според това колко се отваря клапата се променя съпротивлението от потенциометъра и с още няколко параметъра се определя масата на навлизащия въздух. Такъв вид дебитомер съвсем логично малко ограничава въздушния поток, реагира по-бавно, освен това има износващи се части, по-обемист е и в по-новите системи не се използва. Но който е виждал по-стари системи Jetronic и Motronic го познава много добре.
Другия дебитомер е с нажежаема жичка, поставена на пътя на въздушния поток. През нея се пропуска ток, който я кара да се загрее. Това води до увеличаване на съпротивлението й. Да, но пък въздушния поток я охлажда и съпротивлението й се намалява, което означава че отново се увеличава големината на тока през нея. Процеса се повтаря многократно до постигане на равновесно състояние. И цялата работа е, че масата на навлизащия въздух се определя според големината на тока, която поддържа съпротивлението на нажежаемата жичка с постоянна стойност.
Стига толкова за дебитомерите... да поразсъждаваме малко по темата :beer: При газовата уредба дебитомера не играе. Знаеш как е там - въздуха, който преминава през плочката създава разреждане и засмуква необходимото количество газ. Тоест, ако караш на газ е все едно дали имаш или нямаш дебитомер. Обаче пък постоянно ще ти свети check engine лампата. Какво става, ако решиш да караш на бензин... ами нищо драматично :25: Колата пак ще работи, но в авариен режим (check engine свети), защото ще си търси дебитомера. И понеже го няма ще си определя количеството въздух приблизително според оборотите на двигателя и положението на дроселовата клапа.
И накрая - защо ти е да махаш дебитомера, ако работи?
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 19 май 2007 - 14:54

Swing, на May 19 2007, 12:34 PM, каза:

Приятели... :flag: Целия ви проблем идва от това, че говорите за двата различни вида дебитомери. Едните наистина са с клапа свързана към потенциометър, която се отваря различно според въздушния поток, който преминава през нея. Според това колко се отваря клапата се променя съпротивлението от потенциометъра и с още няколко параметъра се определя масата на навлизащия въздух. Такъв вид дебитомер съвсем логично малко ограничава въздушния поток, реагира по-бавно, освен това има износващи се части, по-обемист е и в по-новите системи не се използва. Но който е виждал по-стари системи Jetronic и Motronic го познава много добре.
Другия дебитомер е с нажежаема жичка, поставена на пътя на въздушния поток. През нея се пропуска ток, който я кара да се загрее. Това води до увеличаване на съпротивлението й. Да, но пък въздушния поток я охлажда и съпротивлението й се намалява, което означава че отново се увеличава големината на тока през нея. Процеса се повтаря многократно до постигане на равновесно състояние. И цялата работа е, че масата на навлизащия въздух се определя според големината на тока, която поддържа съпротивлението на нажежаемата жичка с постоянна стойност.
Стига толкова за дебитомерите... да поразсъждаваме малко по темата :beer: При газовата уредба дебитомера не играе. Знаеш как е там - въздуха, който преминава през плочката създава разреждане и засмуква необходимото количество газ. Тоест, ако караш на газ е все едно дали имаш или нямаш дебитомер. Обаче пък постоянно ще ти свети check engine лампата. Какво става, ако решиш да караш на бензин... ами нищо драматично :25: Колата пак ще работи, но в авариен режим (check engine свети), защото ще си търси дебитомера. И понеже го няма ще си определя количеството въздух приблизително според оборотите на двигателя и положението на дроселовата клапа.
И накрая - защо ти е да махаш дебитомера, ако работи?
 

защо ми е да го махам ли,ми аз карам 1.816волта екотек,и искам да слагам газ но при моя мотор имало вероятности от детонация при която най много страда дебитомера/лек полъх и жичката е чао/за това мисля да го махна и да сложа на негово място тръба и ако ще карам на бенз си го слагам
Отговори

beos снимка beos 19 май 2007 - 15:07

Аз си мисля, че ти трябва дебитомер, ако ползваш газов инжекцион .. НО ако ползваш газова уредба с плочка няма да ти е необходим ..
Няма ли да работи колата по-добре и по сигурно - без "полъхвания" на жичката :) ако си газов инжекцион ?
Отговори

i_p снимка i_p 19 май 2007 - 15:14

kalashnikow, на May 17 2007, 05:43 PM, каза:

да попитам,дебитомера мери количеството въздух и за него да подаде количество гориво/най общо казано/
в този ред на мисли ако си сложа газова и премахна дебитомера мисля че няма да имам грижи поради факта че няма да карам на бензин нали така?
 



Аз не мога да разбера какъв ти е проблема толкова се святкаш хвани махни дебитомера пробвай и кажи дали може или не.Като гледам уж си компетентен ама не сигурен. Друго нема.
Отговори

VUTE снимка VUTE 19 май 2007 - 16:56

Swing, на May 19 2007, 12:34 PM, каза:

Приятели... :flag: Целия ви проблем идва от това, че говорите за двата различни вида дебитомери.
 


Хмм това го бях забравил :beer:

ПП kalashnikow няма нужда да пишеш с големи букви, нали съм малък и ми е добро зрението още
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 19 май 2007 - 18:09

i_p, на May 19 2007, 03:14 PM, каза:

kalashnikow, на May 17 2007, 05:43 PM, каза:

да попитам,дебитомера мери количеството въздух и за него да подаде количество гориво/най общо казано/
в този ред на мисли ако си сложа газова и премахна дебитомера мисля че няма да имам грижи поради факта че няма да карам на бензин нали така?
 



Аз не мога да разбера какъв ти е проблема толкова се святкаш хвани махни дебитомера пробвай и кажи дали може или не.Като гледам уж си компетентен ама не сигурен. Друго нема.
 
викаш,"друго НЕМА "
ами ако сондирам мнения защото искам да си монтирам обиктовенна газова и това ми е основния проблем?
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 18 юли 2007 - 13:27

Джесика нещо е болничка...от една-две седмици започна да и светва чек-а...както си карам изведнъж придърпва и светва...след малко пак придърпва и чека гасне. След интервенция с кламер показа две грешки:

19 - RPM signal (crankshaft sensor) Incorrect signal
74 - Air Flow Sensor (AFS) High voltage

Понеже останах с впечатление, че грашките обикновено излизат като мина през някоя неравност и "друсне" се въоръжих с WD40 и напръсках буксите съответно на датчика за положението на коляновия вал и на дебитомера (ако правилно съм разбрал, че грешка 74 се отнася за него...)
След WD намесата не съм засичал грешка 19, но 74 продължава да излиза :-/ Понякога се случва колата да се дави, гасне и после няма палене докато не рестартирам ЕКУ-то...вече през 2 дни сверявам часовника, дееее#@!
Има ли начин да се провери дали дебитомера е заминал или това е просто калпава връзка, защото на моменти колата си работи перфектно...минавам примерно 60 - 70 км без да светне чека и чак тогава светва.

Екскюзе ако в някоя тема е коментирано, но не съм мяркал подобна :-/

Пропуснал съм да напиша...мотора е C20NE '93, а дебитомера е такъв:
Публикувано изображение
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 18 юли 2007 - 13:37

Колега, абсолютно същият проблем имам и аз!
Карам карам, почва да се дави, рестарт на ЕКУто и ок.
74 грешка и при мене, но друга уж нямах.
И се дави и придърпва като при тебе!
Със сигурност дебитомера е заминал, проверих го вече, сложих читав и нещата се оправиха.
Споделяй още нещо ако знаеш как да оправяме проблема!
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 18 юли 2007 - 13:41

И при теб ли грешка 74 излиза когато си поиска?
Защото при мен примерно днес...паля си колата, всичко е ОК. Тръгвам към Пловдив на бачкане, минавам си 36-те км до там - всичко си е ОК...и на едно от кръстовищата тръгнаха да падат оборотите и точно преди да изгасне подскочиха до към 1500 и...светна чека...малко по-късно по същия начин изгасна и си пристигнах на бачкането без проблем. Снощи ресетвах ЕКУ-то и съм сигурен, че ако сега направя тест с кламера ще ми покаже 74 :-/
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 18 юли 2007 - 13:50

За съжаление такъв ми беше проблема точно преди да гръмне дебитомера, след това направо си умря.
Иначе да error 74 AIR FLOW HIGH VOLTAGE!
Друго не ми излиза, а за тресенето ми подметнаха, че може да имам запушена дюза!
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 18 юли 2007 - 14:01

Ясно...значи ще се сменя дебитомер :-/
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 18 юли 2007 - 14:16

Еми наложително е!
Аз още не съм намерил!
Пробвах го на един приятел от НЕто и видях какво става.
Успех!
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 20 юли 2007 - 11:41

Woooo-Hooooooo(чете се бавно с учудена нотка в гласа). 420 български лева :icon_redface: Баси случая :icon_redface:
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 юли 2007 - 11:55

 DJ IMC, на Jul 20 2007, 12:41 PM, каза:

Woooo-Hooooooo(чете се бавно с учудена нотка в гласа). 420 български лева :icon_redface: Баси случая :icon_redface:

Пробвал ли си да го почистиш? На мен ми го напръскаха със спрей за карборатори и след това го продухаха под налягане с обдухващ пистолет. Няма да ти кажа колко кир изтече. Мисляче може да го пробваш особено ако имаш спортен филтър!
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 20 юли 2007 - 12:00

Той по-зле няма на къде да стане, та това ще го пробвам още утре. Стискайте палци, че като я чух тая цена днес...още не може да ми слегне настръгналата коса :icon_redface:
А иначе конусче нямам...в смисъл имам де...ама не е на колата :icon_redface: С ориджинъл кутията съм си...за сега...
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 юли 2007 - 12:19

 DJ IMC, на Jul 20 2007, 01:00 PM, каза:

Той по-зле няма на къде да стане, та това ще го пробвам още утре. Стискайте палци, че като я чух тая цена днес...още не може да ми слегне настръгналата коса :icon_redface:
А иначе конусче нямам...в смисъл имам де...ама не е на колата :icon_redface: С ориджинъл кутията съм си...за сега...

То и аз съм си с ориджинал кутия, ама и с панелно K&N-че и колкото и да е умаслено все си минава мърсотия...
Отговори

Gal снимка Gal 21 юли 2007 - 13:04

Илиански, на C20NE-то ,ама Вектра, същите ядове с дебитомера и адски разход...цифрата пак беше злобна...отвори го един приятел и смени едно термосъпротивление, което уж го нямаше...ама се намери и заспа...ако има кой да го види...ако не аз ше го организирам, ама как стане....без дебитомер да си....ако има от кой да вземеш...на вектрата е друг...
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 23 юли 2007 - 15:00

Тоя дебитомер се води с жичка и вътре има една малка платка, на платката нищо и няма ама така и няма сигнал към буксата. След като се сложи читав дебитомер, трябва ли да се изчисти компютъра от грешките, че и като го смених пак глъхнеше, но лампата за ламбдата изгасна и не играеха оборотите.
Такъв дебитомер могат да ми донесат от Германия за 110-120 Евра, ама нали се сещаш, че не ми се дават толкова пара за дебитомер и то на 13 годишна кола :icon_redface:

Тука оригинален на Бош е 350лв!
Отговори

Цоньо Хадживеликов снимка Цоньо Хадживеликов 23 юли 2007 - 15:25

 SpaceWalker, на Jul 23 2007, 04:00 PM, каза:

Тоя дебитомер се води с жичка и вътре има една малка платка, на платката нищо и няма ама така и няма сигнал към буксата. След като се сложи читав дебитомер, трябва ли да се изчисти компютъра от грешките, че и като го смених пак глъхнеше, но лампата за ламбдата изгасна и не играеха оборотите.
Такъв дебитомер могат да ми донесат от Германия за 110-120 Евра, ама нали се сещаш, че не ми се дават толкова пара за дебитомер и то на 13 годишна кола :icon_redface:

Тука оригинален на Бош е 350лв!

ако ви се експериментира с втора употреба може да потърсите в моргата на Недялко от Болярово/Хасково
Цените на пича са доста поносими,а и дава некаква гаранция
Е това все пак е лично мнение аз купих доста работещи неща на смешни цени ето ви телефона му
0898739730
Отговори

LEXMAUL снимка LEXMAUL 23 юли 2007 - 19:14

 DJ IMC, на Jul 20 2007, 12:41 PM, каза:

Woooo-Hooooooo(чете се бавно с учудена нотка в гласа). 420 български лева :icon_redface: Баси случая :icon_redface:
Моя е 720 български Уева... :yuck: та ако става с почистване...Моля споделете.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg