Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дебитомер

TRAP снимка TRAP 16 септември 2013 - 15:41

 realprofesora, на 21 октомври 2008 - 10:55, каза:

Oт цялата работа разбрах че това е за Алфа 156 така че при Опелите свалянето ще е по-различно.
А относно почистването става с чист алкохол.Според мен е най-добре с екстрактационен бензин.Или с КОРЕСИЛИН най-добре.Повтарям КОРЕСИЛИН не АМБ или там други разтворители защото са мазни.
http://img383.images...e=10amaftw1.jpg

После на едната снимка се пъха парцалче и се почиства
http://img383.images...e=10bmafla9.jpg

Ако някой нещо специално не му е ясно да каже .Английския ми не е кой знае какъв отличен но ми стигна да преведа всичко. :mhihi:

Предполагм,че чистенето ще стане и с медицински спирт.
Отговори

sathv снимка sathv 16 септември 2013 - 17:02

Не е желателно. Той съдържа минимум 5% вода.
Отговори

proleten снимка proleten 16 септември 2013 - 20:25

 TRAP, на 16 септември 2013 - 15:41, каза:

AIR SENSOR CLEAN на CRC, струва десетина лева.

Мнението беше редактирано от proleten: 16 септември 2013 - 20:26
Отговори

TRAP снимка TRAP 16 септември 2013 - 21:25

 proleten, на 13 септември 2013 - 18:19, каза:

Ето това е дебитомера:
http://www.autopower...-i13094694.html
Не е във въздухопровода, по скоро е по средата на въздухопровода.

Като го гледам ми се струва ,че е капсулован няма болтове от горе на буксата и ако е така значи няма чистене.
Та да каже някой разглобява ли се за чистене и ако не дали става със спрея да се почисти,като се пръска през решетките?
Мнението беше редактирано от TRAP: 17 септември 2013 - 09:42
Отговори

proleten снимка proleten 17 септември 2013 - 14:34

 TRAP, на 16 септември 2013 - 21:25, каза:

ако не дали става със спрея да се почисти,като се пръска през решетките?


Точно така става.
Отговори

TRAP снимка TRAP 17 септември 2013 - 14:51

Като гледам си със същия мотор и си правил това упражнение.Значи свалям пръскакам от двете страни предполагам да не е от близко разстояние оставям го да изъхне и монтирам ако има някое друго пинизче добави.
Мнението беше редактирано от TRAP: 17 септември 2013 - 14:54
Отговори

proleten снимка proleten 17 септември 2013 - 15:10

Това е. Като го слагаш, има едни жлебчета от двете страни на дебитомера, трябва да влязат в отворите на въдухопроводите.
Мнението беше редактирано от proleten: 17 септември 2013 - 15:12
Отговори

TRAP снимка TRAP 17 септември 2013 - 15:18

Да откачвам ли акумолатора преди да сваля буксата и ако не след това да го откачвам ли за резстартиране?Преди около два месеца купих колата сутрин като е студена до като загрее бие муцуна и играят оборотите при набиране е мудна.После като загрее се оправя.Ходих на диагностика казаха ,че нямам грешки.Та мисля, че е или дебитомера,ЕГР клапана или температурния датчик.Температерния датчик мисля ,че на този мотор се намира отпред при термоста така ли е?
Мнението беше редактирано от TRAP: 17 септември 2013 - 15:20
Отговори

proleten снимка proleten 17 септември 2013 - 15:27

Колега дай на лични, че го направихме като чат. Няма нужда да откачащ акумулатора при сваляне на дебитомера. ЕГР клапана, ако не си го чистил го направи процедурата е лесна и описана във форума. Температурния датчик се намира точно там и също е хубаво да се смени, ако не си го правил - струва към 15 лева. За биенето на муцуната сутрин го прави и при мен, като съм сменял температурен датчик, дебитомер, ламбда сонда и съм чистил ЕГР и не помогна. Само дюзи не съм чистил.
Отговори

dimotaxi снимка dimotaxi 21 септември 2013 - 19:35

Първо ходих на диагностика и ми казаха че дебитомера е за смяна,но като прочетох цялата тема имам съмнения за ламбда сондата?Сутрин като е студено я паля и след 15сек.гасне,ако си поиграя с газта и след 2мин.държи обороти като леко се колебаят и страшно смърди на бензин.Колата има обикновена метанова уредба и никога не е имала проблем с работата на бензин,винаги се пали на бензин и гаси на бензин като пътувам на дълго я карам на бензин и разхода е добре като за 2.6литра,от около месец като работи на бензин е мъка!Ако може да ме насочите откъде да намеря такъв дебитомер или човек който да ме насочи,ще ви бъда благодарен!
Забравих да питам къде ми се намира ЕГР клапана и подлежи ли на почистване?
Мнението беше редактирано от dimotaxi: 21 септември 2013 - 19:37
Отговори

nurim снимка nurim 22 септември 2013 - 18:50

колеги има ли начин да се разбере даден дебитомер за кой мотор е да речем по бош номер или друго ,става въпрос за моя деботомер буксата му е доста страна и не пасва добре на конектора на колата и набива грешки предимно п0110 . става въпрос за астра г код на мотор y17 dt пробва но е с дебитомери от x20dtl друг мотор като моя и x17 dtl където стават на моя афтомобил и наконктора а уви моя дебитомер не пасва добре ,благодаря предварително
Мнението беше редактирано от nurim: 22 септември 2013 - 18:57
Отговори

nurim снимка nurim 26 септември 2013 - 16:52

по номер на бош http://www.expressau...2G2068-Mercedes
Мнението беше редактирано от nurim: 03 октомври 2013 - 12:41
Отговори

7days снимка 7days 26 октомври 2014 - 21:17

здр колеги имам малак проблем ако може да ми кажете какъв дебитометар ште ми стане за колата за астра 2.0 115к 5вр проблем е че стария го хвърлих заштото стана на парчета мрс предварително
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg