Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дебитомер

DJ IMC снимка DJ IMC 24 юли 2007 - 10:59

 Gal, на Jul 21 2007, 02:04 PM, каза:

....

Ако не ти е проблем - питай го твоя човек дали може да стане играта на такъв тип дебитомер...просто е много по-различен от тези с клапата. Ако искаш и му вършат работа ще нащракам подробни снимки...Мерси предварително :-)

 LEXMAUL, на Jul 23 2007, 08:14 PM, каза:

Моя е 720 български Уева... :yuck: та ако става с почистване...Моля споделете.

Не става :-/ Той не беше и много мръсен де (което ме учуди...)
Макар, че след почистването мисля, че ми дава грешка по-рядко, ама може и само така да си мисля...

@Цоньо Хадживеликов: 10х, колега, ще го имам предвид и ако не намеря решение ще му се обадя. Дано да има при него де...че май са доста кът :-/
Отговори

mileff снимка mileff 18 август 2007 - 21:33

Здравейте,
някой има ли представа каква приблизително е цената на дебитомер за Вектра Б 1.8 Екотек (X18XE) защото моя май си е "заминал" а в сервиза ме "застреляха" с някаква сума от 400лв. за същият този дебитомер :opel_forever:
Благодаря предварително! :icon_biggrin:
Отговори

mileff снимка mileff 22 август 2007 - 10:21

А дали някой може да ми каже дали този дебитомер за X18XE е един единствен модел или са няколко, понеже поръчах от ebay на приемлива цена но само да не се окаже че е различен...
Отговори

Сашо Ангелов снимка Сашо Ангелов 23 август 2007 - 23:05

Здравей колега.И аз скоро сменях дебитомер.Купух го за 190 с отстъпка.Иначе струваше 258лв.Предложиха ми само един, така че си мисля, че други не се предлагат. :opel_forever:
Отговори

mileff снимка mileff 24 август 2007 - 09:43

 Сашо Ангелов, на Aug 24 2007, 12:05 AM, каза:

Здравей колега.И аз скоро сменях дебитомер.Купух го за 190 с отстъпка.Иначе струваше 258лв.Предложиха ми само един, така че си мисля, че други не се предлагат. :opel_forever:


Супер!:)
Благодаря ти за инфото колега :wave: :wave: :wave:
Отговори

VERONIKA снимка VERONIKA 24 август 2007 - 11:29

 mileff, на Aug 24 2007, 09:43 AM, каза:

 Сашо Ангелов, на Aug 24 2007, 12:05 AM, каза:

Здравей колега.И аз скоро сменях дебитомер.Купух го за 190 с отстъпка.Иначе струваше 258лв.Предложиха ми само един, така че си мисля, че други не се предлагат. :opel_forever:


Супер!:)
Благодаря ти за инфото колега :wave: :wave: :wave:

125 лв на меат енд дория нов
Отговори

BeHeB снимка BeHeB 26 август 2007 - 01:03

по старите модели като години ползват дебитомери на Bosch,върху самият корпус на дебитомера има написан номер,той е по каталога на Bosch,запиши го него и по лесно може да намериш точно този които е за твоят двигател
Отговори

iskren4o снимка iskren4o 18 септември 2007 - 22:09

колата не ще да запали. пали и веднага гасне как пипна гаста.на диагностиката излезе че дебитомера е духнал.искам да питам дали е от него проблема или ще да е нещо друго. за астра ГСИ 115 говора.
Отговори

sauber снимка sauber 19 септември 2007 - 09:25

Ами щом на диагностиката дебитомер-а е дал грешка, значи е той. Пък и така както обесняваш причината, в 90 % от тези неприятни моменти, точно дебидомер-а се е скапал та...НОВ ! 8)
Отговори

EDS снимка EDS 19 септември 2007 - 10:01

 sauber, на Sep 19 2007, 10:25 AM, каза:

Ами щом на диагностиката дебитомер-а е дал грешка, значи е той. Пък и така както обесняваш причината, в 90 % от тези неприятни моменти, точно дебидомер-а се е скапал та...НОВ ! 8)

Е да ама не винаги ! Понеже има прекалено много кадърни елконджий . И на мен ми гаснеше така след като и смених гарнитурата на главата и си викам бах маа му от какво ще е ,да не би да е от тея маркучета по екотека за вакуми и тем подобни щуротий -както си работи на свободен ход и гасне .Та когато отидах на елкон и онзи каза сменяй дебитомер - викам си ок -( цена към 450 лева нов струва )ама я първо викам да пробвам аз да сложа от на друга вектра същата като мойта дебитомера и който работи - и какво стаа - слагам нейния дебитомер паля и след малко пак същото гаснене ! Идеше ми да отида при онзи елконджия и да му размажа фасона дето ей така ги поставя диагнозите ! Недей бърза с дебитомер-а ,може да е от 10-ки други неща - регулатор на обороти , филтри - въздушен , горивен ,може и да е от скапан датчик ама пробвай първо това което ти казах успех 8)
Отговори

sauber снимка sauber 19 септември 2007 - 10:05

Понеже гледам че си с същия мотор като моя, кажи моля те ти как се справи с тоя проблем...щото при мен има от време на време известни зачатаци двигателя на свободен ход да пада до към 500 оборода и да гаси аварийно 8)
Отговори

iskren4o снимка iskren4o 19 септември 2007 - 16:16

абе аз бих купил и нов ама да сам сигурен че той е виновен.Щото иначе не ми се дават 500 лева и после да излезе че е нещо друго причината и да набутвам още пари. все пак ще го сменя пак ще видим. ако се оправи ще се похваля:) 8)
Отговори

iskren4o снимка iskren4o 25 септември 2007 - 17:58

колата е с сменен дебитомер,и сега е оса <_<
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 01 октомври 2007 - 06:46

Колеги , вчера ще лутах насам - натам из форума и за белязах без да искам в една от темите в раздел купува мисля че беше , подромбно описани дори с снмики как се почиства дебитомер-а.
:sup: Чудесна тема помислих си в началото ( щазото примерно за моята вектра новият " оригинален дебитомер е около 350 лв :sup: :sup: :sup: "), но се оказа че всичко в този линк е на английски :61:

Сега то колкото и да не знаеш от езика можеш само от картинките да хванеш за кво става дума, и едва ли някой има напълно бос на този така разпространен англйски (дори отчасти дразнещо вклинен в нашият роден език )
, Но все пак има едни такива технически термини който даже не съм ги чувал...... а сега с речници нямам време да се занимавам..., сигурно има колеги от форума който нямат проблеми с англййският , така че ще ПОМОЛЯ тези от Вас който могат и имата време за това да поглднат тази тема и ако може да я преведат точно и да я направят достъпна за всички от форума.
Ето въпросният линк :
http://www.alfa156.n.../tech/MAFguide/

По точно ще е от интерес темата от където започва самото почистване на дебитомера и точните стъпките след това и самите материали. То преди това в темата е публикувано самото демонтиране на дебитомера от мястотому на АЛфа 156 ако не се лъжа


Дано съм бил полезен за всички и предвартелно благодаря на тези ( този ) който ще отдели време да се занимава с темата.
Отговори

малкия снимка малкия 02 октомври 2007 - 18:20

Браво Баце! :mhihi: Наи накрая някой да качи подробно и нагледно как се прави почистване на скапаните МАФ! :unsure:
6 точки от мен!
Мнението беше редактирано от siegfrid: 19 март 2009 - 21:06
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен
Отговори

TONY.G.A снимка TONY.G.A 07 октомври 2007 - 08:32

Моето мнение е: Махаш всичко дебитомери,компютри и всичко не нужно,слагащ едно делко връзваш си газовата и немаш ядове и главоболия :mhihi:

Колкото по-просто толкова по-надежно!!!
Отговори

NeznayniaVoyn снимка NeznayniaVoyn 16 март 2008 - 16:00

Колеги , миналото лято след монтаж на "спортен" филтър счупих дебитомера . Беше се откачил и влязох с висока скорост в дълбока вода ! Резултата : Счупена пластина на дебитомера !
Тази година монтирах същия филтър след като бях сменил дебитомера отдавна ! Този път без да се е откачал , без да съм миналавал през вода , започна лудото трептене на обороти , гасненето по светофарите и по-висок разход ... закачих Опел Скенера и ми показва при ниски обороти грешка на Дебитомера (т.е прекъсва) , а при високи няма грешка !

Въпроса ми е следния :

Може ЛИ Тоя КИТАЙСКИ ф-р да скапва дебиЛомера без явна причина ?

п.с Астрата е 1.8 16V 125к.с C18XE !
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 16 март 2008 - 17:49

на първо време махни вилтъра и пробваи без него щото тои като нов не пуска въздух ако не измии дебитомера с спреи за ръжда наи вероятно се е зацапал полепва се доста прах по пластинката и за това в ниските не го чете като хората
Отговори

NeznayniaVoyn снимка NeznayniaVoyn 17 март 2008 - 00:01

 2.0 16v, на Mar 16 2008, 04:49 PM, каза:

на първо време махни вилтъра и пробваи без него щото тои като нов не пуска въздух ако не измии дебитомера с спреи за ръжда наи вероятно се е зацапал полепва се доста прах по пластинката и за това в ниските не го чете като хората

Ами аз колега го махнах филтъра , но проблема с играенето на оборотите си остана ?!? Това за спрея не се бях сетил , но ще пробвам ! Мерси !
Отговори

calibra69 снимка calibra69 17 март 2008 - 22:37

Чистите MAF Sensor със спрей??? Е това ме разби. Чувал съм на механичния да му пръскат с контакт спрей покритието ама това ме шокира.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg