Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Профилактика на скоростна кутия F13

rusin atanasov снимка rusin atanasov 20 февруари 2008 - 13:43

Здравейте, реших да погледна в какво състояние ми е скоростната кутия / мисля че е F13CR/ защото:
1 - отделянето на съединителя е много ниско -трябва да опре педала до ламарината за да превключа
2 - по време на движение понякога скоростите не зацепват леко а изведнъж - имам чуството че им е малко сухичко в скоростната кутия. Това ме дразнеше, просто гадаех и си търсех причина да погледна как е положението, пък и от както взех колата тази процедура едва днес извърших. Може пък ако маслото вътре е наред то ще се увлича от зъбните колела и смяната на скорости ще е по "мазна" <_<
3 - понякога включването на скорости е затруднено, но с междинна газ се оправя.
Прочетох тук там и като за начало реших да намеря контролната пробка. От разни схеми и аутодатата не се орентирах правилно точно къде да търся. За това първо качих колата на канал - уви не намерих нищо, или почти нищо. Мерна ми се някакво подобие на това, което търся, че дори и предната дясна гума свалих и открих пробката, която най-добре се виждаше при отворен капак на двигателя :3: Е човек се учи до като е жив :dancin:

Тук в бялото кръгче е пробката:

Публикувано изображение

Не беше лесно развиването поради неудобното място. Ползвах WD-40 и ключ №13. Трябва да се внимава да не изтърве ключа че около него са тънките тръби на спирачната система, но с къси движения на ключа няма проблем.

Ето един настръхнал Ежко бежко:

Публикувано изображение

Махнах магнитчето и го избърсах с кърпа, както и самата пробка:

Публикувано изображение

Остават парченца метал - тях отстранявам с малка отверка, като я доближавам леко до "бодличките" и те се залепват за нея:

Публикувано изображение

Това е чистата вече пробка:

Публикувано изображение

Сега на ред бе да проверя нивото на самото масло. От упътването разбрах че колата трябва да е топла т.е.с да е карана поне 10-15мин. Нямах специалното опелско приспособление :bou: и за това ползвах подходящ по размер най-обикновен Г-образен шестограмен ключ. Нивото на маслото беше почти до ръба на пробката а не на 20мм под нивото, и на вид бе рядко.

Та това са ми въпросите:

Съмнявам се че правилно съм измерил нивото, някой би ли ми обяснил как е правилно......пък може и да не съм допуснал грешка :3: .

Трябва ли да се притеснявам от радкоста на маслото? На пипане си е мазно и уж е добре :3:

Регулирах съединителя / отпуснах малко жилото/ и сега отделянето е малко по горе и скоростите до колкото успях да покарам са добре " влизат си като у тях си". По точки 1, 2 и 3 май се реши проблема, обаче с повечко каране ще се усети ако нещо не е както трябва.

С уважение,
Русин Атанасов
Мнението беше редактирано от rusin atanasov: 23 февруари 2008 - 14:56
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 20 февруари 2008 - 14:12

Маслото оригиналното е червено нормално е да е рядко и като загрее присадките да го згъстят малко.
Аз си налях ЕП 90 2литра и докъто е студена се включват малко терсене.
Регулирай си скоростите ако съединителя е добре и продължават да се включват трудно го смени маслото.
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 20 февруари 2008 - 18:28

За какви присадки става въпрос?
Това за регулиране на скоростите ще е следващата стъпка. Определено с така настроен съединител работата на скоростите е по-добра.
С уважение,
Русин Атанасов
Мнението беше редактирано от siegfrid: 09 юли 2009 - 19:30
Отговори

Andy снимка Andy 20 февруари 2008 - 19:55

В една дебела книга за Астра Ф пише, че маслото в скоростната кутия не се сменя. Единствено ако тече се долива. За коя скоростна кутия съм го чел не знам, но е много вероятно да е точно за Ф13, защото и моята астра е с такава. Имам подобни проблеми, но само на първа и втора. Особено ако изключа от скорост и след това трудно се включва на втора. Понякога вместо първа лоста бяга на трета, но това е до регулирането (според мен). Четох как става, но не ми стана много ясно. Така и не разбрах къде да пъхна бургия (свредло) 6 мм. А ще трябва и помощник да придържа лоста. Така поне пише.
Според мен проблемите при теб са идвали от резрегулиран съединител - не е отделял достатъчно и затова така трудно си превключвал.
Моя обаче си е добре, отделя на средата, не буксува и се включва много леко. Обаче понякога прави мизерии и ще трябва да се прави регулиране. Дано да стане.
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 20 февруари 2008 - 21:16

 Andy, на Feb 20 2008, 07:55 PM, каза:

..........Моя обаче си е добре, отделя на средата, не буксува и се включва много леко. Обаче понякога прави мизерии и ще трябва да се прави регулиране. Дано да стане.


Направих моя да отделя малко преди средата. Някой ще сподели ли какво е оптималното регулиране.

P.S. намерих тази полезна тема

С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

badmadafaka снимка badmadafaka 20 февруари 2008 - 22:06

това за смяната на маслото (че не се сменя) съм го чел за всички опелски кутии - аз на моята съм го сменял с оригинално (купено от представител на опел по каталог за скоростната ми кутия, която е Ф10) и като източих старото (става с махане на картера) това което излезе имаше абсолютно същата консистенция като новото а сигурно не е сменяно никога...
това за съединителя, според мен трябва да го направиш "както ти е кеф" на теб, едва ли има оптимално положение на отделяне - просто на новите коли отделя в едното крайно положение (обикновено горе) и постепенноп стига до другото крайно (обикновено долу) докато спре да отделя ;)
а това за почистването на магнита е добра идея - аз 4-5 месеца след смяната на маслото пак отворих пробката да видя дали е събрала такива стружки и пак си беше за чистене ( е не като твойто естествено. но не е лоша идея да се позабърсва според мен) ;)
Отговори

doolettle снимка doolettle 20 февруари 2008 - 23:34

 rusin atanasov, на Feb 20 2008, 01:43 PM, каза:

Та това са ми въпросите:

Съмнявам се че правилно съм измерил нивото, някой би ли ми обяснил как е правилно......пък може и да не съм допуснал грешка <_< .

Трябва ли да се притеснявам от радкоста на маслото? На пипане си е мазно и уж е добре :3:

Регулирах съединителя / отпуснах малко жилото/ и сега отделянето е малко по горе и скоростите до колкото успях да покарам са добре " влизат си като у тях си". По точки 1, 2 и 3 май се реши проблема, обаче с повечко каране ще се усети ако нещо не е както трябва.

С уважение,
Русин Атанасов


мойто също е рядко (почти като моторно) и това не тряа да те притеснява. Говорих с един приятел от Опел "Стефанов" и той ми каза че такова си е маслото за скорости. Това червеното е за автоматици.
А пробката затова е отстрани на кутията щото маслото тряа да на същото ниво като нея. Според мен си ОК :3:
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 21 февруари 2008 - 07:30

 doolettle, на Feb 20 2008, 11:34 PM, каза:

............ Говорих с един приятел от Опел "Стефанов" и той ми каза че такова си е маслото за скорости. Това червеното е за автоматици........




Благодаря ви за отговорите!

Не мисля, маслото е за автоматици, а моята кутия е механична и маслата там са други.

Относно регулирането на скоростите, ако сложа това свредло сега при това положение и то успее да влезе и това разтояние от 2-3мм на скоростния лост да е в нормите, означава ли че скоростите са ми наред . Мисля си че така мога да проверя имам ли нужда от настройване и ли не.


P.S. днес сутринта както винаги при студено ми се включваха пак трудно скоростите......значи ще се нуждаят от регулиране. Надявам се това да пооправи доста положението.
С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 23 февруари 2008 - 14:52

Днес регулирах скоростите. Като за начало пробвах повечко като размер свредла 4,5мм / 5мм /5,5мм защото на няколко места срещнах тези стойности, но 4,5мм си беше най-подходящо.
Тапичката се намира тук:

Публикувано изображение

тя представлява :

Публикувано изображение

и се изважда лесно само с издърпване и леки движения в страни. За слагане просто разширих малко самите "гривнички" с който се държи.

След това развъртих болтчето на рейката с гедория №13:

Публикувано изображение

и махнах кожения маншон на скоростите вътре в купето..............гадна мръсотия :thu: :thu: :thu:

Публикувано изображение

Почистих с парцал и тънка отверка и след това напръсках с керамична смазка от тази моя тема

http://www.opelclub-...showtopic=35978

Почистването е задължително защото хода става по-стегнат и прецизен и много по-лесно се настройва. Опитах при всичката тази мрасотия и трябваше да се съобразявам с луфтовете, което е неточно и неудобно.

Мисля че това е правилното определяне на разтоянието от 3мм, което трябва да се спази:

Публикувано изображение

Ако лоста е по в ляво от правилното си положение, първа скорост отива на мястото на задна а 3-та на мястото на първа. Обратно /лоста в дясно/ пък първа и втора са трудно влизащи. Номера е да се регулира и да се кара на принципа проба-грешка + това да се спазва разтоянието.
Сега още по-добре се включват скоростите. А относно съединителя преди го правих не както трябва сега е в границите 125-132мм при натиснат до край и в нормално състояние педал. Когато се отпуска жилото /гайката се развива/ тогава стойностите са под 125мм и педала пада много ниско. И обратно като сега педала е поне с около 10мм по високо от този на спирачките и отделянето е вече около средно положение. Което по сметки и от мениния на колеги тук в форума е правилното положение.

С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

hakera снимка hakera 23 февруари 2008 - 15:06

Смених маслото в кутията със пълна синтетика на фуш към 23 лв литъра, старото беше червена боза ,като станеше студено и 1 не влизаше.Сега има значително подобрение кото налях синтетиката,кото е студено 1 си влиза нормално.
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 23 февруари 2008 - 18:09

С какво масло по точно си сменил старото. Макар че уж то само се долива.
За сега ще покарам така и ако има още останали проблеми ще сменя маслото. Обаче след регулиране на скоростите и съединитела работата им е направо удоволствие за мен. Просто все едно друга кола карам, много съм доволен.

С уважение,
Русин Атанасов
Мнението беше редактирано от siegfrid: 09 юли 2009 - 19:42
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

hakera снимка hakera 23 февруари 2008 - 20:02

Fuchs Titan 75-90 синтетика е струва 23 лв от аутоплюс е, не е атф (не е червено маслото). в опел сервиза закарахме една корса да и сменят маслото в скоросната кутия занесохме синтетика и там казаха че сме луди да и наливаме такова скъпо масло,аз за сега съм доволен от маслото на 2 хиляди километра е .Като знам каква боза изтече от кутията лошо ми стана ,неги знам защо казват че не трябва да се сменя маслото в кутията ,все пак нашите коли не са на 3-4 години по скоро на 13-14,може да си преставиш какво е маслото в кутията.и най добре е да се налее синтетика не е милиони и не се сменя всяка година .знам че се сменя на 40 000 -50 000 кил.
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 23 февруари 2008 - 20:15

Благодаря за ценният отговор - и моя двигател е като твоя, а може би и скоростните кутии.

С уважение,
Русин Атанасов
Мнението беше редактирано от siegfrid: 09 юли 2009 - 19:43
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

doolettle снимка doolettle 23 февруари 2008 - 22:39

 rusin atanasov, на Feb 21 2008, 07:30 AM, каза:

Не мисля, маслото е за автоматици, а моята кутия е механична и маслата там са други.

Русин Атанасов

Май не се изразих много правилно :thu: Имах впредвид, че и при ръчките маслото си е доста рядко. Аз и затова попитах, щот мойто ми се стори като двигателно масло.
М/у другото днес отварях скорости на астра 1.6 моно и наистина маслото беше червено (моя грешка :thu: :thu: ) но ми се стори по-гъсто от това хидравличното дего се слага по автоматиците.
Отговори

root666 снимка root666 21 юни 2009 - 15:51

А каква е ролята на свредлото при регулирането на скоростите? Има го описано в някоя отделна тема ли? Може ли линк.
Отговори

floyd снимка floyd 24 юни 2009 - 08:37

Свредлото служи да закрепи превключвателя в едно точно определено положение, отговарящо на положение на скоростния лост между 1-ва и 2-ра предавка. Интересното при мен е, че има такъв отвор и на пластмасата на лоста, и регулирането си го правя сам. Можеш да използваш каквото и да е с външен диаметър 5 мм, не е казано, че точно свредло трябва да е. <_<
Отговори

Frysco снимка Frysco 09 юли 2009 - 09:30

Стана ми интересно, къде е този отвор в пластмасата на лоста???
Мнението беше редактирано от siegfrid: 09 юли 2009 - 19:43
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

floyd снимка floyd 09 юли 2009 - 17:51

Снимах го, ама нещо не мога да се оправя с качването на снимки. На лоста пластмасата, която служи като ограничител за задната (когато не си повдигнал за задна опира в рамката), има един отвор 5 мм. На основата (бялата рамка), също има отвор. Като сложиш лоста между 1-ва и 2-ра отворите съвпадат, пъхаш нещо и си ОК.

P.S. Сега погледнах и на Русин снимките по-горе - абсолютно същото е, не ги ли виждаш дупките?
Мнението беше редактирано от floyd: 09 юли 2009 - 17:53
Отговори

Frysco снимка Frysco 09 юли 2009 - 18:06

Верно бе :flag: А аз досега се мъчих като го фиксирах с една стяга... понякога когато човек прекалено много се вглежда и мисли, не вижда очевидни неща.Благодаря за просветлението.... :flag:
Отговори

Hevy снимка Hevy 09 юли 2009 - 18:35

Доя досаден луфт на лоста/понякога запъваше на първа/ вижте как го излекувах- изрязах от бирена бутилка ПВЦ лента, краищата подрязах и подгънах за фиксиране. Влязоха две пълни навивки. Много яко стана...никакъв луфт, точно както трябва да е...


Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg