Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

EGR Клапан

dusty rain снимка dusty rain 08 март 2020 - 08:42

 maxuel82, на 08 март 2020 - 08:03, каза:

Датчик ли има вътре в моторчерто ?

Да има.
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 март 2020 - 08:45

ЕКУ освен датчика на ЕГР, търси и дебитомера през пин 5.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 08 март 2020 - 09:33

 k opel e, на 08 март 2020 - 08:45, каза:

ЕКУ освен датчика на ЕГР, търси и дебитомера през пин 5.

Аха ,ясно .Прецакал съм го защото една нощ го киснах в обезмаслител и слет това с водоструйката .Освен това за да се раздвижи го нагрях и с горелката в предната част където закача клапата и въпреки че бях свалил електрониката ,която е отзад явно съм видял сметката на датчика вътре . Гледам в Алиекспреса продават ЕГР на цена около 110 долара ама не пише каква марка са . https://www.aliexpre...earchweb201603_ Дали ще върши работа ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 март 2020 - 11:05

Твоя мисля че се намира у нас на под 400 лева с отстъпка.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 10 март 2020 - 17:50

Е тук намерих на цена около 220лв. https://www.autodoc.bg/abakus/13605692 , не знам дали е същия номерата които ги дават като ОЕМ не съвпадат с моя . Това е моя сниман от задната страна Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от maxuel82: 10 март 2020 - 17:52
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 15 март 2020 - 06:45

Смених ЕГР-ра с втора употреба от вектра 2.2 ДТН цифрите са същите и сега не записва грешки ,но защо когато гледам на живи данни ЕГР-ра с оп кома понякога изписва за сигнала за обратната връзка inccorect ? Когато ЕГР-е затворен пише Okay ,а когато започне да отваря на някакви проценти пише inccorect ? Ако някой може да види при него как е ще съм благодарен .
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 16 март 2020 - 11:48

И при мен се появява този надпис от време на време без да записва грешка. Понякога е Okay, понякога incorrect. Каквото му скимне. Като се има на предвид че е на около 70х км от нов
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 16 март 2020 - 11:49
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 17 март 2020 - 20:27

Даа ,днес на една зафира гледах на живи данни и там същото .Когато е затворен на 100% пише Okay и като се подаде газ и тръгнат да мърдат процентите изписва inccorect . Само не мога да разбера и къде е логиката като почне да работи ЕГР-ра да се губи обратната връзка ,пък може и да си е така ?
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 18 март 2020 - 18:09

Днес пак си играх и стигнах до извода, че това положение с неправилната обратна връзка не е нормално ,трябва да си пише Окаy . Карам и си гледам положението на ЕГР ра , при подаване на газ изписва incorrect ,потеглям и давам газ до около 2500оборота и в момент на леко отпускане на газта изписва Okay давам пак газ колата дръпва доста по пъргаво но пак изписва incorrect . Явно има момент в който се напасват нещата и всичко за момент става точно и тогава колата върви доста по добре, но това е само за кратко .Дали прък проблема с обратната връзка не идва от дебитомера да не може да мери както трябва ??? От неправилната обратна връзка и турбината не помпи колкото трябва . Давайте акъл и предположения . Добре е да разнищим този какзус защото явно доста коли има с този проблем ,но тъй като не записва грешки и лампите по таблото не святят никой не се усеща че има проблем . Хората дето са по навътре в нещата да не се спотайват ами да кажат какво мислят :helpsmilie:
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 29 март 2020 - 20:13

Тъй като и "новия" който купит втора употреба ЕГР умря за две седмици незнайно по каква причина ,просто светна лампата и записа грешката и се оказа че е блокирал по средата и точно там много заяжда . Та ми писна да се занимавам вече и мисля да си купя http://obd2-bg.com/e...-psg16-164.html и да го монтирам .Дали ще заработи в моя случай .Дайте някакви съвети .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 март 2020 - 21:08

Егр-а вече се маха софтуерно и на псг16. Виж там, драсни лс на k opel e да ти даде контакти на пича, дето го може.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 14 април 2020 - 19:12

Намерих 2 работещи ЕГР клапани и при монтаж на моята кола работят но проблема с неправилната обратна връзка си остава и при двата които монтирах и вече си мисля че обратната връзка се прави от дебитомера и ако ми е запушен катализатора при отваряне на ЕГР ра набива повече изгорели газове и оттам неправилната обратна връзка или МАФ сензора не работи както трябва ? Публикувано изображение
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 април 2020 - 20:10

Не пробваш ли с моя EGR няма да разбереш. И пак ти казвам за Влади. Ако не си се сдобил с номера му утре ще ти го дам.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 април 2020 - 20:57

А бе човек, ти дотук даде пари за два пъти изключване на ЕГР-а софтуерно. Защо е цялото това упорстване? не мога да те разбера. Че и 130 лева ще даваш за емулатор...

Наистина не мога да схвана логиката ти. Досега щеше да си го спрял и ако искаш да го няма на мястото му, щеше да си си купил планка от поляците(Tafmet) да я сложиш там и отдавна щеше да си забравил. Но явно ти харесва да сменяш ЕГР-и..

Като много се съмняваш в катализатора, досега и него щеше да си го смъкнал и да го прекараш през препарат, промивка и т.н.
Аз лично се съмнявам.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 април 2020 - 21:06
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 15 април 2020 - 07:06

Ами като не мога да намеря кой да го изключи софтуерно не мога и да карам със светеща лампа и колата не ще да върви . На тия тук в Пловдив дето уж изключват им се обадих разбрахме се и после звънях и или не вдига или ми затваря , значи или не могат или не са сигурни какво ще направят или се правят на важни , а аз много "обичам" някой да ми се прави на важен . Един друг намерих ,той пък потърси 250лв за изключване . Толкова пари няма да дам за нещо дето реално не струва толкова . По добре да си купувам ЕГР-ри за по 50-60 лв. И досега съм дал толкова . Просто отидох на моргата върнах ЕГР ра дето бях купил и имаше още два и ги пробвах и си избрах единия без да давам повече пари . Сега си работи просто има проблем с обратната връзка и не мога да разбера какъв му е проблема и къде но ще го намеря . Ако се наложи и катализатора ще сваля да изчистя .
Отговори

винаги опел321 снимка винаги опел321 22 септември 2020 - 17:43

Р0400-01 Многократно съм я чистил с ОпКома и пак се появява ! Почистих и ЕГРа на края го смених с чисто нов ! Ефект никакъв!Иначе слава Богу колата си върви на пушка и с тая грешка ! Стигнах до извода да не и обръщам внимание !
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 септември 2020 - 18:02

А да ти хрумна че може изобщо да не е егр-а проблема?

Провери си показанията на MAF-a(дебитомера), при отворен и затворен егр. Мисля имаше тестови разни бутони в оп-кома. От там можеш да го направиш.

Ако не се променят при отворен и затворен егр или промяната е много малка, пак може да изплюе тази грешка.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 септември 2020 - 18:03
Отговори

qwertyytrewq снимка qwertyytrewq 25 май 2021 - 08:41

Колеги а да попитам за егр на мотор а20dth? Махнах егр клапана за почистване и от там потече аннифриз? Та въпроса ми е: От къде най вероятно може да влезе този антифриз? От уплътненията на всмумакелния колектор или от охладителя на егр-а?
Отговори

jorkata снимка jorkata 26 май 2021 - 05:57

Може малкия кръг на охлаждане да минава през корпуса на ЕГР- а, защото при Z17DTH на астра е така. Тъпо е охладения въздух от интеркулера да се загрява след това от егр- а, ама така са го измислили немците.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 02 юни 2022 - 20:42

Гледам все още не енамерено решение на неправилната обратна връзка от ЕГР ра . Смених и дебитомера ,но пак си е същото . Щетох в един чужд форум .че трябвало да се адаптира егр ра през оп кома и се оправял проблема. Само че в меню programing го няма като опция това адаптиране . Някой с по нова версия на оп кома ако може да провери дали случайно не е налично ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg