Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Масло за скоростна кутия

pomeoo снимка pomeoo 14 септември 2009 - 19:38

 pomeoo, на 07 Sep 2009, 05:52 PM, каза:

Здравейте колеги. Имам няколко въпросчета?!? :mhihi:
Искам да попитам от къде мога да си проверя нивотo на маслото в скоростната кутия, от къде се налива и от къде се източва?
Колата е Опел Астра 1.4 Пълна инжекция, Хетчбек, C14SE
И какво трябва да бъде маслото за тази кола?
Предварително Благодаря на всички който ми помогнат. :kuku: :pray: :wave: :mhihi: :newsm05_41:


Има конкретно предназначение!
Бях попитал по-горе за Астра Ф, но никой не отговори! Колегата "HellRell" също попита.
Информацията която ще се даде, евентуално ще помогне на мен и на Други колеги със същото возило!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 14 септември 2009 - 19:56

Колеги добре е да давате номера на скоростната кутия за да могат колегите да ви помогнат.Примерно на моя кадет със скоростната кутията Ф13 пробката се намира от дясната страна на двг.като застанеш пред него,на два пръста от полуоската,за другите кутии не съм запознат но принципа е че маслото трябва да стига до полуоските и пробката трябва да е на това ниво.Поздрави :newsm05_41:
Отговори

ceko45 снимка ceko45 12 октомври 2009 - 19:14

Колеги, какъв цвят е това масло от първата страница?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 12 октомври 2009 - 20:59

Цвета е Керемидено червен :icon_wink2:
Отговори

ceko45 снимка ceko45 12 октомври 2009 - 22:59

Аз си купих масло опаковано за Феби Билщайн, но цвета му е тъмно жълт, като на моторно масло. Дават го да покрива стандартите на Опел 1940182 и 1940768, GL 4. Но защо е жълто, а това е червено, кое е правилното масло? Каква е разликата им?
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 13 октомври 2009 - 09:54

Ами правилното масло си е ГМ, лошото му е , че на опаковката не пише нищо за маслото( тип, вискозитет и т.н. ) . Сега каква е разликата между това твоето масло дето си взел и опелското никои не може да каже визуално само цветовете са различни. Но ако това масло като параметри отговаря на опелското няма проблем да се използва, цвета не е от значение в случия. Лично аз не бих рискувал с него ще си взема от представител на Опел нашето си масло и ще го налея, аз така постъпих за да ми е мирна главата и след това да не си скубя косата за 50 лв. Аз цвета на маслото на Гм го определям като малиново червен !
Отговори

ceko45 снимка ceko45 13 октомври 2009 - 09:54

Благодаря колега, ще потърся опелско.
Мнението беше редактирано от ceko45: 13 октомври 2009 - 09:57
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 13 октомври 2009 - 09:57

Е как да ти отговори някой , като на опелското масло на тубата не са посочени никакви данни за него !
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 16 октомври 2009 - 10:14

В отговор на запитването на колегите къде се намира пробката за проверка и доливане не маслото на Астра и Тигра/Корса:

Пробката се намира от страната на късата полуоска (иначе казано от страната на шофьора), непосредствено зад нея, сваля се с шестограм. Налива се докато просълзи, като не се препоръчва препълване заради вдигане на крик, най добре е да се извърши проверката на канал. Няма смисъл да пренатягате пробката при стягане!

Поздрави!
Отговори

Tonyy снимка Tonyy 31 октомври 2009 - 16:55

За моя тигър пак ли трябва, да е със същото масло ГМ? Ск.кутия е Ф15? Благодаря предварително ... :newsm05_41:
Отговори

gevv снимка gevv 11 ноември 2009 - 17:22

Здравейте,колеги... и аз мисля,че маслото на скоростните кутии на Опелите е еднакво. Червеникавото GM което дават в представителствата.\говоря за ръчни скорости\ ,разликата за F10,F13, F15,F16...e в количеството.! заF13 като моята пробката е зад полуоската,на малко кофти място,....ниско долу....но разбрах,че нивото се мери с Г-образно шестограмче\пр.6мм\. късата му част трябва да опира в маслото като се вкара внимателно в пробката! нивото не трябва да е до ръба на пробката,както беше при Ладите,а около 2-3см. по-надолу... :mhihi:
Отговори

mladen123 снимка mladen123 11 ноември 2009 - 18:11

напротив нивото трябва да е на нивото на пробката
Отговори

kocak снимка kocak 14 ноември 2009 - 18:05

Колеги,(само за Пловдив) ако някой му трябва имам 1 литър от това трансмисионно масло на GM за ръчни скоростни кутии,което е на снимката в началото на тази тема.Бутилката е взета от Стефанов и не е разпечатана.Взех е по погрешка.Давам е на 15лв. (от Стефанов -17 и ст.) тел. 0897085290
Отговори

Гостali baba_* 14 ноември 2009 - 21:12

Това измерване на маслото с огъната метална кукичка 2 мм. се прави мисля на моята кутия, която е F 10. Макар, че има ли някакво значение , ако е до ръба например. Имам и един въпрос- Може ли да се сипва опелското масло отгоре като се развие болта с пластмасовата запушалка?
Отговори

gevv снимка gevv 16 ноември 2009 - 09:38

ако успееш от там що да не може?! иначе аз го сипвах през страничната пробка с шприц(може и с голяма спринцовка ама по-бавно)
Отговори

steffgang снимка steffgang 25 ноември 2009 - 21:40

Здравейте, трябва ми масло за скоростна кутия и диференциал за Омега Б. В руската книжка пише следното :

За скоростите :

модели до 1999 года выпуска:
• модели с серийным номером до JP3097A01361659* - Трансмиссионное масло Opel 19 40 704
• модели с серийным номером после JP3097A01361659* - Трансмиссионное масло Opel 19 40 764
– модели с 1999 года выпуска - Трансмиссионное масло Opel 19 40 768

За диференциала :

Дифференциал с ограничением скольжения:
– замена:
• первые 0,25 л - Специальная добавка GM 19 70 452 (90 004 033)
• оставшиеся 0,75 л - Специальная смазка GM 19 42 382 (9 293 688)
– добавление смазки
Специальная смазка - GM 19 42 382 (9 293 688)
Смазка ШРУС полуосей - Специальная смазка GM 19 41 522 (90 007 999)

Колата е произвенеда Октомври 98-ма. Наистина ли трябва да се завра да и чета серийния номер на кутията преди да купувам маслото за скорости, и да не би пък да се водя след 99 година?!
А относно диференциала тея двете неща не се ли продават смесени направо - въобще какво ще поръчате за там (LSD е дифа).

Ще съм благодарен и ако ме посъветвате от къде да го напазарувам маслото (магазини из София или Плевен) и ориентировачни цени?!
Отговори

Jovanny снимка Jovanny 26 ноември 2009 - 22:14

Колеги,имам нужда от помощ :mhihi: Какво скоростно масло да сложа на Опел Корса Б 1995г. 1.4 16V Екотек(X14XE)

Благодаря,колеги :turbo:
Отговори

Globe снимка Globe 27 ноември 2009 - 01:41

 steffgang, на 25 Nov 2009, 21:40, каза:



цените са към 18 лева литъра някъде там май бяха..,но по-важно е с какви скорости си? механични? автоматик? ,защото за механични.. маслото завършва на каталожен номер 182.. тия.. тук .. ,ако е автоматик .. тежко ти.. кутията събира около 9 литра масло.. като за да се източи трябва да се свали кутията..,защото има много литри който са у маховика и.. няма управия ;),но предполагам..,че си с механични.. там работата е друга ;) и ти трябват.. литър и нещо.. много грубо 2 литра :)
Мнението беше редактирано от Globe: 27 ноември 2009 - 01:41
Отговори

steffgang снимка steffgang 27 ноември 2009 - 08:53

Голяма дъндания с тея масла.. Вчера звънях в Булвария - оказа се че нямат тази добавка която дават по каталог за LSD диференциал. Отделно за скоростите всичките тези масла които ги пише в книжката и са варианти спрямо години и сериен номер казаха че са стари и се заменят с Opel 19 40 182. Реших да огледам маслата на производителите на смазочни продукти - да ама там нямат данни от сорта за Опел Омега Б тая година и т.н маслото е това ами пише марки на масла и за какво били подходящи по принцип(от задна ос на трактор до скоросна кутия на рейс). Четох да се пообразовам какво значи API GL-3/4/5 (http://en.wikipedia.org/wiki/Gear_oil) и т.н. и след упорито ровене се спрях на Mobil. В последствие се оказа, че доста добри оферти за Мобил масла има тук във форума и кръга се затвори. Поръчах тези масла след справка с колегата Оги:

1. SHC 75W-90 - за трансмисията
2. SHC-LS 75W-90 - за диференциала

Това последното е специално за шпер диференциал и би трябвало да си има вътре добавката която от опел продават отделно или нещо еквивалентно. Четох в офроуд форум, че го препоръчват за тази работа..

Да отговоря на колегата с корсата - Opel 19 40 182 това е единственото масло за ръчни скорости на опел което се прелага в официалния сервиз. Така ми отговориха вчера в Булвария. Така, че това е оригиналното ти масло. Можеш и да се чуеш с колегата Оги да ти каже подходящо масло на Mobil.
Отговори

Jovanny снимка Jovanny 27 ноември 2009 - 13:34

Да отговоря на колегата с корсата - Opel 19 40 182 това е единственото масло за ръчни скорости на опел което се прелага в официалния сервиз. Така ми отговориха вчера в Булвария. Така, че това е оригиналното ти масло. Можеш и да се чуеш с колегата Оги да ти каже подходящо масло на Mobil.
[/quote]

Благодарство,колега.Е все пак как да се свържа с Оги? :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg