Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

OPC X20XER

VanVan снимка VanVan 20 февруари 2009 - 15:33

Колеги,
Понеже напоследък доста се заговори по тая тема, а и OPC–тата като бройки нарасна, реших, че ще е полезно за всички да съберем информацията на едно място. Темата е отворена за всякакви корекции ако забележите някакви несъответствия. Отбелязвам нещата с питанка, за които информацията е недоказана. Та...

X20XER e двигателят, който се монтира в Astra G OPC. На всички е ясно, че той е дериватив на широкоразпространения X20XEV. С какво обаче е различен - никой нищо не казва...

Ето кратък списък с ъпгрейдите над стандартния XEV:
- Колянов вал без паразитен балансиращ вал, с 8 болта, вместо 6;
- Биели от C20XE;
- Плаващи бутални болтове от C20XE;
- Ковани бутала от C20XE, но с 3.7 мм джобове за клапаните;
- Портната глава и по-къси водачи;
- Изпускателен и всмукателен вал с по-голям лифт и по-дълги фази;
- Портнат всмукателен колектор (с променлива дължина като на XEV);
- 4-2-1 изпускателен колектор;
- Модифициран въздуховод от кутията на филтъра до дросела
- Маслен радиатор (дериватив от X17DTL)
- Ремап на ECU-то

Ето и малко характеристики на автомобила като цяло:
Мощност: 160 к.с. при 6800 об/мин
Въртящ момент: 188 Nm при 4300 об/мин
Прекъсвач: 7300 об/мин
Максимална скорост: 220 км/час
Ускорение 0-100: 8.2 секунди
Тегло: 1258 кг.
Разход: извънградско 6-7, градско 12, среден 8-9

Мястото му е в рали моторните спортове, където driveability-то в ниски обороти не е от значение, но пък powerband–а от 4000-7000 е.
Мнението беше редактирано от VanVan: 20 февруари 2009 - 19:16
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 20 февруари 2009 - 18:44

Изпускателният колектор е Irmscher, на Lexmaul е супер близък като дизайн.
Клапаните не са по-големи, нито са с други ъгли.
Валовете са 256o Irmscher, произведени от Schrick.
Маслената помпа също е друга поради наличието на кулера (който е като на X17DTL).

Ъъъъ и едно допълнение - XEV-а също е с ъака наречения всмукател с променлива дължина ;)
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 20 февруари 2009 - 19:07

Степента на сгъстяване при XER е 10.8, докато при XEV е 10...
Отговори

VanVan снимка VanVan 20 февруари 2009 - 19:11

Колеги, дайте източници за степента и валовете ?
Мнението беше редактирано от VanVan: 20 февруари 2009 - 19:15
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 20 февруари 2009 - 20:19

 s7ifl3r, на 20 Feb 2009, 07:07 PM, каза:

Степента на сгъстяване при XER е 10.8, докато при XEV е 10...


Ако беше 10:1 щеше да е X20SEV... Степента на сгъстяване е абсолютно еднаква, а именно 10.8:1...
X е за сгъстяване в рамките 10,5:1 - 11,5:1
Справка - Motorcode @ opel-infos.de

За валовете източникът е x20xer @ motor-talk.de
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 20 февруари 2009 - 21:06

Van Van, интересна тема, поне за мен. Надявам се да можем да научим взаимно по нещо ново.


Има един интересен немски сайт в който много се коментира така наречения "Канадски" софтуер разработен от Опел след приключването на производството на OPC I. Този софтуер се изразява в следното:

Повдигане на прекъсвача на : 7500об./мин.
Допълнително напасване на момента на запалване при пълно натоварване за да може да бъде използван и по високооктанов бензин, при което е препоръчително да не се използва нищо под 98
Напасване на подаването на искра при полунатоварен двигател (по нисък разход при равномерно поддържана скорост)
Подобряване на еластичноста в ниските обороти
Напасване на Горивната смес и запалването при топъл двигател (по малко притрисане на мотора)
Напасване за подобряване на вредните емисий (булшит)
Absenkung der Absterbegefahr beim Anfahren Намаляване на риска от изгасване на колата при потегляне :icon_razz2:
HeiЯstartverhalten verbessert Подобряване на паленето при горещ двигател (от това страдат всички XER и)
и още няколко незначителни подобрения.

В Германия това се предлага безплатно при дилърите на Опел, а дали и тук?

P.S. По каталог макс. скорост я дават 218км/ч. и оборотите май бяха 7250об/мин. Разхода градско да речем скромно че по задръстванията е 14л/100км...
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 20 февруари 2009 - 21:12
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 02 март 2009 - 02:07

Нека и това го има тук ;)

Публикувано изображение
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 05 март 2009 - 00:05

дали наистина го има това тук??
Отговори

ivko снимка ivko 06 август 2009 - 15:06

А знае ли някой какъв сименс е xer и какъв е xev без прахосмукачка...
Отговори

hudson снимка hudson 06 август 2009 - 15:35

Моя ХЕV е без "прахосмукачка" и е със симтек 56.5
И не мисля че типа на ЕКУто е от значение - едно препрограмиране и компютъра вече няма да търси прахосмука
Отговори

ivko снимка ivko 06 август 2009 - 16:13

 hudson, на 06 Aug 2009, 04:35 PM, каза:

Моя ХЕV е без "прахосмукачка" и е със симтек 56.5

Тва ме интересуваше...Tks
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 07 август 2009 - 09:42

Колеги, и аз имам един въпрос към по-запознатите.когато отидох до магазина за ангренажен комплект ми дадоха само ремък, водна помпа и ЕДНА ролка, като казаха, че на този двг се сменяла само една , а не две ролки като на хев. това вяро ли е или да отида да си взема и другата ролка. благодаря!!!
Мнението беше редактирано от kotzeto: 07 август 2009 - 09:42
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 07 август 2009 - 10:08

:surrender: Ами не, 3 ролки са си... поне на мен толко ми сменят... а водна помпа защо, незнам... тоест, не е лошо да се смени...

П.С. Колега раздуй малко, кое ОПЦ караш, откъде е , кога го взе, дай някое Фото... ама не тук да не спамиме.
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 07 август 2009 - 10:12
Отговори

Tank снимка Tank 07 август 2009 - 10:29

И аз потвърждавам че ролките са си 3, и на пистовия...а за водната помпа-хубаво е да се смених,поне аз го направих като я взех.
п.с. я верно раздуйте какво още знаете за тоя "канадски"софтуер.Някои предлага ли го в БГ?И освен подобряване на работата на ДВГ и вдигането на прекъсвача на 7500(от което според мен няма особен положителен ефект)има ли някакво повишение на мощността(реално)защитено на дино?
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 07 август 2009 - 10:34

Брат, швабите масово го правят и то без пари и твърдят, че има подобрение в държанието на колата по някой точки които съм написал по-горе. За вървеж обаче повечето твърдят, че само психологическа нагласа. Малко била по-добре в ниските. Четох, че вече и в немско при дилърите трудно се намира тоя Софт, якото е обаче, че го инсталват без пари. Аз тука писах запитване до сички дилъри на Опел ... отговор вече 3ти месец нямам, другия път като ходя в Дженеръс ще питам, силно ме съмнява обаче да го има тва тука... а дори и да го има ще ни отрежат главите... Българска му работа.

Якото е, че е разработен от ОПЦ тоя Софт и бил както трябва. Особенно това че подобрява паленето на топъл двигател. Ти незнам как си, но на мен чат пат ми го прави тоя номер, и гледам че на 100% от швабите с тия коли също.

П.С. Дори четох официално писмо от ОПЦ, те казват официално в него, че повишение на мощноста няма.
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 07 август 2009 - 10:42
Отговори

Tank снимка Tank 07 август 2009 - 11:20

Естествено че дилърите няма да ти отговорят.Няма за кво.Мога да натисна на едно място(дилърство) да ми проверят за тоя софт от швабско.Щом там е безплатен, би трябвало да могат да го пратят на тукашните си колеги.
И на мен понякога не ми пали от 1ви път когато маторя е топъл.Но рядко-явно е нормално за тоя матор.И си претриса през няколко скунди,когато работи на място-явно и това е нормално.
Като четеш немски или там каквото четеш прочети по форуми тамошни, има ли вариант да се плясне тоя софт и върху него да се оптимизира още малко мощността.Супер е че това си е разработка на ОПЦ, а не на "гараж'мунинг бай-цачо сървиз"
Иначе психологическия момент от (ЧИПА) идва от повишения респонс на педала в ниските, но само толкова.НА диното едва ли ще има повишение.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 07 август 2009 - 21:26

 Tank, на 07 Aug 2009, 12:20 PM, каза:

И на мен понякога не ми пали от 1ви път когато маторя е топъл.Но рядко-явно е нормално за тоя матор.И си претриса през няколко скунди,когато работи на място-явно и това е нормално.


Същата работа да... рядко го имам този проблем също. Притрисането също е налице, доколкото разбрах е заради по-рошавите валове.
Ами ще се разровя и ще пусна няколко мнения в Astra4ever.net да видим кво ще кажат немците. При развитие ще пиша тука, надявам се скоро. :surrender:
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 09 август 2009 - 15:10

Я батко да ви светне само, че т.нар. канадски софтуер е само един ъпдейт на оригиналния - един вид фикс на бъговете :) Според мен в БГ не са и чували за него, камо ли да го предлагат. То и като им кажеш ОПЦ 1 си мислят, че им говориш за Астра Н, ама айде... Няма подобряване на мощността, даже намирах тестове на Дино на един пич преди и след, да не кажа, че мощността беше паднала с 5-6 коня :) Но е за сметка на ниските, разхода, паленето... Няма д ани огрее този ъпдейт, освен ако не отидем до Рюселсхайм - там ще е безплатен (като изключим горивото и амортизацията) ;)
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 09 август 2009 - 21:48

паленето топла проблема май го има и при XEV :surrender:
Отговори

VanVan снимка VanVan 01 октомври 2009 - 15:36

Ако наистина имате някакви връзки с представителствата, така на по-приятелско ниво, дори само файла на канадския софт да ни пратят, ние ше си го сложиме сами. Е така за проба.

П.С. И при мен от време на време на пали като е топла, но като и чукнеш педала на газта се оправя. Претрисането на тихи обороти е нормално за тая конфигурация на газоразпределението. Само за сравнение да видите колко по-разчорлена е цялата глава (валове, портове) на празен ход моментен разход на XER-a е 1.5-1.8 литра на час :mhihi: ... На Z22SE примерно е 0.8 ... :beer:
Мнението беше редактирано от VanVan: 01 октомври 2009 - 15:36
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg