Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Всичко за скоростните кутии на Опел

KadettD_XE снимка KadettD_XE 09 юни 2010 - 10:37

значи има си таблица там и си е написано кои двигател за каква скоростна кутия е но вече след доработките поне според мен на повечето е наи добра F20-ката и таси със 6 скрости . ако не съм прав ми обяснете защото ме интересува аз на моя кадет съм със F20 и върви наи добре от колкото със другите
Отговори

kBa3uMoD4o снимка kBa3uMoD4o 12 юни 2010 - 10:26

Има ли шанс някой да ми отговори каква е моята скоростна кутия??? Прочетох темата ама изобщо нищо не разбрах :((( сори :)))
И да споделя едно оплакване:(
Понякога 2 и 5 предавка трудно влизат:((( майстора каза,че имало някакви пластмасови втулки ли какво е там точно незнам/комплекта струвал към 40 лева/ и ако се сменят ще се оправило.Това на прима виста. Като я покара малко каза,че май нямало да стане точно по този начин:(((
Питам следното:
  • Ако се провери и смени маслото на ск.кутия дали ще има ефект.
  • Ако махна коженото калъфче на скоростния лост и сложа на "ябълките" /виждам,че са три/ технически вазелин дали ще се оправят нещата.
Отговори

R_IVANOV снимка R_IVANOV 22 юли 2010 - 11:26

да раэбиръм ли че на моята калибра х20хев се монтира само таэи кутия F18/5 CR/WR + или съм с грешка
ако е така къде да търся номера на кутията
че ми се срина деференцияла или става и от друга кутия
бл.предварително
Мнението беше редактирано от R_IVANOV: 22 юли 2010 - 11:35
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 16 август 2010 - 23:47

и аз имам проблем със съединитела...
Как мога да бидя каква ми р кутията , каде то4но по нея го пише :)
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 31 август 2010 - 12:45

Колегата с проблемните скорости - на мен ми беше от една втулка цялата работа, възможна е промяна от вазелина(грес също може, но мн тънка или спрей) но ще е временна, относно маслото на скоростите - е е лошо да го смениш имайки впредвид, че едвали е сменяно от както е слязла от конвейра, но ако зимата(когато е студено) скоростите влизат по същия начин, значи не е от маслото. 
За тези, който не знаят къде им е номера на скоростната кутия - заставате над АБС'а(леко зад мотора) там изчистете, на чело ще видите... 

                                                             R-1-3-5


                                                                2-4


...след което е ръба надоло, там зачистване и в някое(не помня кое точно) от квадратчетата ще видите(релефен е, може и да набарате) номера на скоростната кутия започващ с "Ф" латинско, ако ви трябват подробности още :icon_wink2:   ми пишете ЛС
Отговори

astraaa снимка astraaa 23 октомври 2010 - 13:29

Карам Астра Х16ХЕL и смятам да сменям мотора с C20NE,та идеята ми е ще стане ли моята F15 на този мотор?
:newsm05_41: :25:
Мнението беше редактирано от astraaa: 24 октомври 2010 - 17:14
Отговори

keto123 снимка keto123 09 декември 2010 - 19:21

Колеги свалих скоростна кутия на Вектра Б 1,8i 16v 2000 година с десен волан.
На нея не пише какъв номер е (Ф17 или Ф18).Пише само следното обозначение F I/1
Колата е внос от англия.Незнам сега дали става за моита вектра същата разноеидност но 1997 Ноември година но с нормален волан
От сервиза ми казаха че е Ф18
Някой знаели какво е това обозначение F I/1. и дали ще стане за мойта.
ще ви бъда благодарен ако някой ми даде информация.
Отговори

IvO-16v снимка IvO-16v 12 декември 2010 - 16:04

Искам да питан как може да разбера каква ми е скоростната кутия...Пише ли някъде кое предавателно число е или модел...Ясно е че е Ф20 но преди карах с оригиналната си от Кадета и беше добре а сега я смених защото я счупих и сложих от Вектра 4х4 и са сравнително по къси от предишните което неми харесва!!?
Отговори

Стоил Петров снимка Стоил Петров 04 януари 2011 - 15:49

 kBa3uMoD4o, на 12 Jun 2010, 10:26, каза:

Има ли шанс някой да ми отговори каква е моята скоростна кутия??? Прочетох темата ама изобщо нищо не разбрах :((( сори :)))
И да споделя едно оплакване

[*]Ако махна коженото калъфче на скоростния лост и сложа на "ябълките" /виждам,че са три/ технически вазелин дали ще се оправят нещата.[/list]




Здравей
информация за твоя автомобил можеш да намериш от линка, който е даден на първа страница от темата : www.opel-infos.de . Ако съдим по кода на мотора, който си написал в профилати, тогава характеристиките за твоя автомобил трябва да са:
X16SZR
Bauform: R4
Steuerung: OHC
Anzahl der Ventile: 8
Bohrung (mm): 79,0
Hub (mm): 81,5
Volumen (cm³): 1598
Leistung (kW bei min-1): 55 / 5200
Drehmoment (Nm bei min-1): 128 / 2600, 128 / 2800 (Astra G, Vectra B)
Verdichtung: 9,6 : 1
Motormanagement: Multec SZ
Oktanzahlbedarf: 95 / 98 / 91, klopfgeregelt
Steuerung: Zahnriemen
Abgasanlage: AGR, geregelter Katalysator
Besonderheiten:
Verwendung: Astra F (F13WR/CR, F17CR, AF13), Astra G (F13WR/CR, AF13(-II)), Vectra B (F13WR)

От тук се вижда, че в Astra G слагат на този мотор F13WR/CR, AF13(-II) скоростни кутии. Ако твоят автомобил не е с автоматична, следователно остава да е с F13WR или F13CR. След това отиваш на страницата със скоростни кутии - избираш F13 и гледаш твоят мотор за Astra G каква ква модификация пише - според инфото X16SZR, Z16SE са с F13CR. За да си абсолютно сигурен вече трябва да се погледнат номерата които са надписани върху нея.
Относно проблемът ти с трудното превключване на 2-ра и 5-та скорост - Когато е изключен мотора просто вкарай скоростния лост на някоя предавка и провери дали имаш луфт (става въпрос за доста голам ход на лоста в посока налаво-надясно). Когато е на скорост нетрябва да има луфт, или ако има трябва поне да е много малко. Ако имаш доста луфт, означава, че ябълковият механизъм на скоростния лост е износен. При някои модели се продават точно такива гумички които се заменят и може да се отремонтира, но при други както е при мен не се продават резервни части и се сменя целият скоростен лост (ориентировъчно 550 лв беше моят). Ако се имаш пренебрежимо малък луфт, тогава трябва да се проследи дали лостовата система работи правилно, без да се опира някъде. След това остава да смениш маслото и ако и тогава не се оправ, значи проблвма остава да е в ск. кутия, но съм 99% сигурен че е в износена ябълка на скоростния лост :icon_evil2:
Успех :doh:
Отговори

vasko9999 снимка vasko9999 26 февруари 2011 - 17:55

Изчетох цялата тема НО така и не разбрах на кое място се намират означениата( CR-къса и WR-дълга) скорусна кутия.Моля,ако някой знае да приложи и снимка или да обясни по подробно за мястото.Моята кутия е F16.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 02 април 2011 - 20:26

F18

I21481

0599

0357

Какво може да ми кажете за моята кутия??Освен ,че е къса??Какво означават дригите цифри??
Мнението беше редактирано от BatSlav: 02 април 2011 - 20:29
Отговори

Mitko-79 снимка Mitko-79 10 януари 2012 - 22:13

Проблема е следния,трябва да сменям скоростна кутия.Моята е F11W.някой знае ли с каква може да я заместя,например F17C
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 10 януари 2012 - 22:45

Здравейте колеги,незнам дали съм на прав път, но някъде бях чул че имало програма или нещо такова.И като вкараш номера на на шасито и излизало абсолютно всяка информация за колата ти.Тоест,с какви екстри е произведена,както и всичко,скоростна кутия и тем подобни неща.Някой ако е чул нещо такова може да даде малко инфо.Поздрави
Отговори

dera снимка dera 20 март 2012 - 22:28

И аз като някои колеги четох, четох и не разбрах нищо. Имам една кутия но на нея пише само GM90446059 0081226 P628-5 и нищо повече, някой знае ли каква е? Мерси предварително.
Мнението беше редактирано от dera: 20 март 2012 - 22:29
Отговори

радев.с.п снимка радев.с.п 04 август 2012 - 09:27

здравейте колеги имам зафира с фабричен метан z16yng скоростната кутия е много къса 100км-3200об на 120км отива почти 4000об искам да сложа по дълга кутия моля дайте ми съвет дали зафирата ще върви по добре и каква кутия да взема
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 12 януари 2013 - 14:38

 keto123, на 09 декември 2010 - 19:21, каза:

Колеги свалих скоростна кутия на Вектра Б 1,8i 16v 2000 година с десен волан.
На нея не пише какъв номер е (Ф17 или Ф18).Пише само следното обозначение F I/1
Колата е внос от англия.Незнам сега дали става за моита вектра същата разноеидност но 1997 Ноември година но с нормален волан
От сервиза ми казаха че е Ф18
Някой знаели какво е това обозначение F I/1. и дали ще стане за мойта.
ще ви бъда благодарен ако някой ми даде информация.

Колега откри ли каква е тази кутия F I/1 , и за кои двигатели е предназначена от завода, и може ли да сложи и на други двигатели.
Отговори

svetli_78 снимка svetli_78 23 март 2013 - 16:38

Колеги, налага се да си сменям скоростната кутия (F23 SR - alphacode SR), поради невъзможността да се превключват скорости и появило се жужене(съмнение за диференциял или нещо друго).
Въпросът е кои скорости ще "паснат" на X20XEV двигател? Примерно от дизелова X20..,Y20.., Zafira A с F23WR - alphacode SJ, AK, AJ или дизeлова X20..., Vectra B с F23WR-alphacode SM?
Целта ми е ма-а-алко по дълги скорости, най вече 5-та.

Поздрави,
Светли
Мнението беше редактирано от svetli_78: 23 март 2013 - 17:24
Отговори

milenski75 снимка milenski75 07 юни 2013 - 08:31

Здравейте колеги,имам един въпрос.Колата ми е Астра Г З18ХЕ с скоростна кутия , F17CR+
Въпроса ми е с каква мога да я сменя,която да е с по-дълги скорости.Благодаря предварително
Отговори

ДаНе снимка ДаНе 07 юни 2013 - 22:47

F17WR
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 29 юли 2013 - 08:12

Скоростната ми кутия е F13WR. Не иска да ми включва 5 скорост винаги. Реших че е от калъфа, който смених че беше скъсан но, Сега забелязах че до към 70 км. се включва но след 70 е мн трудно да не кажа невъзможно. Маслото ли е за доливане/смяна щото не знам от кога е това масло. Между другото скоро по-миналата седмица с ходене до Варна и на по високи скорости включва 5 ама с нацелване ли да го кажа не знам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg