Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Почистване на дроселовата клапа и моторчето за празния ход

steffgang снимка steffgang 31 март 2009 - 13:16

Здравейте колеги, миналата седмица се натъкнах на ето този линк :
http://users.volja.n...xev/x20xev.html
Това е описание за пълни лаици (като мен) за процедурата за X20XEV на Омега. Но нещата би трябвало да седят по съвсем сходен начин при голямата част от екотеците.
Свърших си страхотна работа по описанието (има превод на английски най-отдолу). Знам че в много теми се разисква този проблем но не намерих най-подходяща в която да сложа това като пост, а и мисля че може да е полезно на много хора и е хубаво да си е отделна тема.

Само да отбележа(за колегите с по-малко опит), че колкото и проста да изглежда процедурата е редно да се подходи с внимание. Аз лично скъсах една от четирите шпилки при монтирането на вече почистената клапа поради пренатягане. Яко спекох ама имах късмет че стърчаше достатъчно от колектора и се разви :) Също така да отбележа, че гарнитурите трудно ще ги намерите, но не е проблем да се изрежат от картонче - аз ползвах корица на списание (Аутобилд :icon_wink2: ) за гарнитурката между дросела и празния ход, а дросел към колектор беше непокътната и я сложих пак. Резултата от манипулацията е перфектен - просто колата има перфектен празен ход. Изчезна предишното пререгулиране на оборотите при натискане на съединителя което по някога дори водеше до изгасване.
Та дано е от полза мат'ряла :kuku:
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 31 март 2009 - 15:13

Много добър линк, благодаря колега. Аз я правих тази процедура преди няколко дни :)
Отговори

VladoR снимка VladoR 31 март 2009 - 21:21

Гледах само картинките, та ми се стори, че нещо липсва:

Тънкият маркуч за картерните газове, който отива под дроселовата клапа, от едната страна се нахлузва на нормален щуцер към главата, от другата страна към корпуса на дросела се захваща към един калибриран щуцер. Този калибрираният щуцер се запушва много често. Из немските форуми колегите препоръчват в слуаи на особено яко задръстване направо да се разпробива със свредло 2.5 мм. Бил съм свидетел на неуспешен опит за отпушване с тел на тази джаджа. На свредлото естествено нищо не можа да се опре :)
Мнението беше редактирано от VladoR: 31 март 2009 - 21:25
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 31 март 2009 - 21:31

Много добра информация, но пише, че е за двигатели без темпомат. Някой да каже какво още се сваля, за да не оплескам нещо/щото имам темпомат и си работи перфектно/!
Отговори

VladoR снимка VladoR 01 април 2009 - 07:37

Какво още се сваля при темпомат - ами жилото на темпомата :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 20 май 2009 - 23:33
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

tonii снимка tonii 02 април 2009 - 16:19

колега предполагам че и твоите обороти са били непостоянни че на мойта омега полудяват само малко да загрее и падат качват се и така понякога тръгва да гасне предполагам че е от това
Мнението беше редактирано от tonii: 02 април 2009 - 16:21
Отговори

steffgang снимка steffgang 05 април 2009 - 21:11

Ами общо взето - да. При мен се случваше едно пререгулиране на оборотите - като натисна съединителя вместо да паднат плавно до 600-700 оборота падаха рязко надолу до под 200 (някой път гаснеше - например ако навия волана в тоя момент и сервото я гасеше колата) и после се вдигаха до нормални. Това беше случката и след тази процедура изчезна на 100%. Дори и да се окаже че имаш друг проблем е разумно да си направиш това прочистване щото там се насъбират големи мизерии които нищо хубаво не правят.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 20 май 2009 - 23:33
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

lorda снимка lorda 20 май 2009 - 18:06

Да доста подробно е описъл човекът. Но това важи единствено за Екотек с Simtec 56.5 инжекционна система. Защото тук празния ход се осигурява с байпасен клапан за въздуха който шунтира дроселната клапа. По рпинцип Simtec-a е доста чуствителен от към количество въздух и най малкото замърсяване на периферията на дроселната клапа води до промяна на количеството въздух и от там промяна на оборотите. Задължително е да се сменят и гарнитурите защото иначе ефекта няма да е много продължителен. И тази под тялото и смукателния колектор и тази на клапана за контрол на въздуха на който повечето казват степ мотор а то даже и мотор няма а електромагнит който издърпва стержен с закачена конусна гумичка посредство което се шунтира дроселната клапа и при връщане на педала на газта затваря се дроселната клапа и въздуха за мотора почва да минава единствено през този клапан (освен ако не смучи от някъде другаде което не е на добре). Тази процедура се обезмисля и няма нужда от нея при Simtec 70 и 71 и Bosch Motronic 1.5.5 както е на X10XE и изобщо при инжекциони при които празния ход се регулира с промяна положението на дроселната клапа. Тази процедура важи само за X18XE, X20XEV, C18XE, C18XEL. Изобщо всички мотори които са с Simtec 56.0 56.1 56.5.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 20 май 2009 - 22:34

Много интересна тема. А какво става когато същите налепи ги проима на дроселовата клапа и мотора е с този тип дето дроселовата клапа е и празния ход?
Отговори

lorda снимка lorda 21 май 2009 - 07:55

Ами нищо общо взето. Естествено пак оказва влияние разни задръстени вакуумчета но по принцип работата е доста по стабилна при големи замърсявания. Значи тези замърсявания при изправен мотор не се получават много или поне с течение на доста време и веднъж изчистен смукатела издържа мин. 60-70 хил. км. По принцип доста се задръстват когато мотора няма добра компресия и "духа много от картера". Макар, че капака на клапаните им е направен така че маслените пари да кондензират и към разни вакуумчета да отива само някакво налягане пак се задръстват особено ако има няколко атмосфери разлика от стандартната компресия на мотора.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 21 май 2009 - 09:27
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 24 май 2009 - 20:02

С мотор X18XE съм и имам проблем с оборотите.Постоянно се колебаят от 600 до 1600 и немогат да се успокоят.много често дори, се задържат на 2000-2500 оборота без да подавам никаква газ.Дали е от замърсяване?
Отговори

angelo861 снимка angelo861 24 май 2009 - 20:39

Колега моят съвет е да направиш процедурата с изчистването на дрсоселовата клапа и стъпковия мотор, ако и тогава не ти се нормализират оборотите търси повредите другаде. Успех.
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 24 май 2009 - 20:43

Стъпковия мотор съм го чистил, киснал съм го с часове, затапвал съм го...промяна няма.Забелязах че на дроселовата клапа там където са многото дупчици, има пукнатина.Дали не прави от това мизерии

И още нещо:като я огася и при спиране на двигателя се чува как засмуква за секунда въздух.
Мнението беше редактирано от tarikataaaa: 25 май 2009 - 10:37
Отговори

angelo861 снимка angelo861 24 май 2009 - 21:00

Според мен е възможно проблема да ти идва от там ,но може и да са други причини огледай ( ако не си го направил вече) си маркучите да няма някой скъсан.
Отговори

steffgang снимка steffgang 02 юни 2009 - 09:14

 tarikataaaa, на 24 May 2009, 09:43 PM, каза:

Стъпковия мотор съм го чистил, киснал съм го с часове, затапвал съм го...промяна няма.Забелязах че на дроселовата клапа там където са многото дупчици, има пукнатина.Дали не прави от това мизерии

И още нещо:като я огася и при спиране на двигателя се чува как засмуква за секунда въздух.


Е тя ако смуче въздух директно от тая пукнатина точно това ти е проблема! То оборотите в крайна сметка се определят именно от потока въздух.. Дросела ли ти е спукан или колектора?
Отговори

Jelev снимка Jelev 02 юни 2009 - 11:33

Наистина тази процедура имаше голям ефект при мен, оборотите ми играеха, гаснеше, при запалване трябваше да я чакам да ги стабилизира за да мога да потегля, иначе гаснеше...мислех да сменям стъпково моторче, но преди да сваля моторчето реших да почистя дросела, направо неможех да повярвам, оборотите се стабилизираха и от тогава нямам никви проблеми
Отговори

MARYAN снимка MARYAN 10 юли 2009 - 14:24

 lorda, на 20 May 2009, 07:06 PM, каза:

Да доста подробно е описъл човекът. ..


Това означава ли ,че при С20ХЕ празния ход се регулира с положението на дроселовата клапа и няма т.н. стъпково моторче за празен ход.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 17 юли 2009 - 15:04

Искам да изкажа искренните си благодарности към колегата steffgang .Темата ми помогна много и найстина има голямо раздвижване на мотора.Спря да гасне при свободна скорост,няма нестъбилни убороти и също такак като смъкнах маркучите открих скъсвания на няколко места.Оправих ги за момента но явно ще трабва да се купуват нови !Дроселовата клапа беше ама толкова мръсна и с лек нагар.Почистих я до блясък и всичко се нормализира !Отново искам да благодаря на колегата за темата :turbo: !

п.с.Жилото на гаста ми беше голям проблем,отне ми 30 минути да го откача от проклетата ябълка :newsm05_41: ,а почистването на цялата клапа ми отне 23 минути !!!!

Поздрави!! :turbo:
Отговори

Prilo снимка Prilo 17 юли 2009 - 15:33

 MARYAN, на 10 Jul 2009, 03:24 PM, каза:

Това означава ли ,че при С20ХЕ празния ход се регулира с положението на дроселовата клапа и няма т.н. стъпково моторче за празен ход.

Не, не значи. Има си МПХ, но е навряно на **** си в ****.
Сега искам ако може някой да ме светне, как да почистя МПХ-то на С20ХЕ, без да свалям всмукателите или пък стартера или динамото за да го демонтирам!
Отговори

immortala снимка immortala 31 юли 2009 - 23:49

Колеги и аз имам описаните от вас проблеми с потеглянето и чакането при запалване да се нормализира . Като добавим,че колата не върви добре , харчи доста над 9 градско и няма живот. Мотора е x16sz дали ако почистя дроселовата клапа ще има ефект и дали ще мога сам да го направя или да я закарам на майстор в София да я изчистят ? Мерси предварително за помоща.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg